Forum despre PublicBet

iomis Marti, 5 August 2014
vreau sa ma angajez la casa pariurilor..nu stiu ..ce trebe sa fac,nu stiu nimic despre..am plecat de lao sala cu aparate de joc noroc.aveam 25 aparate si bar .nu poate fi mai rau de atat..am auzi ca trebe doar sa tastezi codurile meciurilo?sa verifici ?si sa fi atent?imi raspundeti va rg frumos!!
anduta Duminica, 17 August 2014
Tocmai am luat primul salar, adica 300 lei avans si fabuloasa suma de 450 lei rest de plata . Mi s-a spus ca sambata si duminica e platita dublu si daca te cheama din ziua libera tot la fel. Am avut o zi in plus si 2 sambete si 2 duminici . Si am ajuns la 750 de lei pt . O luna. Dezamagita. Nu ito spune nimeni cum sunt calculate di cu cat orele . Nu primesti fluturas de salariu....
Anna31 Luni, 25 August 2014
Buna.Stie cineva cu cat se plateste o ora suplimentara?si cu cat se plateste o zi de weekend?
Bila Marti, 16 Septembrie 2014
Am fost astazi la un interviu pentru publicbet tot asa mi s-a spus ca sunt multi pe un loc si va incerca sa faca o selectie,voi peste cat timp ati fost sunati?
Si testul final consta in ce? vor fi intrebari face to face sau test grila ceva...Ms!
ramona Marti, 23 Septembrie 2014
Lucrez de 5 ani la aceasta firma si e adevarat volumul de munca este mare ,salariile sunt ca valoare cam aceleasi cu celelalte case de pariuri , se cam promoveaza in functie de cine si pe cine cunosti dar restul aberatiilor (ca managerii sunt idioti,ca inspectorii sunt rai si gasesc motive sa se ia de orice)sunt doar rautati din partea casierilor ca nu isi indeplinesc obligatiile la locul de munca si sunt penalizati pt asta. Eu nu am fost penalizata niciodata timp de 5 ani asta pt ca sunt constienta ca in momentul in care vin la munca vin sa muncesc si nu sa ma duc la solar,sa_mi fac unghiile,sa ma pensez si alte preocupari ale fostelor colege pt care am avut si noi de tras,pt ca daca greseste unu platim cu totii ca sa nu se mai intample.nu tin cu nici una din parti dar se exagereaza mult lucrurile nu stau chiar asa
Stelica Joi, 25 Septembrie 2014
Salutare.

Am intrat aici pe pagina firmei http://publicbet.ro/cvform , sectiunea Cariere si totusi am o nelamurire:

In primul rand, te intreaba jobul dorit, dar nu e nicaieri postat (cu exceptia site-urilor cu joburi) posturile goale care necesita ocupate..

Apoi, partea interesanta si dubioasa: nivelul de studii, profilul (tehnic, ingineresc - eu, media, economic etc), apoi sectiunea de limbi straine cunoscute (3 variante maxim!), experienta anterioara, profesia etc.

Sunt doar de aparenta, sa crezi ca ei te selecteaza in functie de ceva anume, ori poti primi salariu mai bun in functie de cat de calificat esti (desigur, poate chiar supracalificat, sa aibe motiv sa nu te bage in seama...) , din moment ce 90% din angajati stau 8 ore (sau mai mult, desi n-ar avea voie doar daca esti platit suplimentar) asteptand clientii sa puna cei 1-5 lei pe un bilet "loteristic" .. adica operatori de pariuri.

Ma asteptam sa fie sectiunea foarte simplista, avand in vedere... posturile ocupate cel mai des.
Vivi Miercuri, 29 Octombrie 2014
Tocmai ce am incheiat colaborarea cu Public Bet...asta dupa ce au angajat in masa iar apoi si-au dat seama ca nu mai au nevoie de atat de multi operatori.Prin urmare ...ultimul venit,primul plecat! Pentru salariul de 750 de lei mi se pare o bataie de cap mult prea mare, ca sa nu mai zic de munca cu omul limitat intelectual!pentru mine a fost o experienta destul de urata!
George23 Sambata, 7 Februarie 2015
Stie cineva in ce consta tranningul si daca dupa esti angajat sau trebuie sa obtii o nota anume la testul final?
George23 Miercuri, 11 Februarie 2015
Imi poate raspunde cineva si mie? Ms