Forum despre Puls Medica SRL

ADMIN - undelucram.ro Sambata, 23 Februarie 2013

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Puls Medica SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Puls Medica.

georg Vineri, 19 Aprilie 2013

Buna tuturor...eu am fost selectata pt angajare si ar tb sa merg saptamana viitoare...si sunt foarte derutata ca nu stiu cum sa fac...nu as vrea sa renunt la serviciu si dupa sa ma trezesc in pom.

alina Luni, 22 Aprilie 2013

georg pe ce post mergi acolo?

georg Vineri, 26 Aprilie 2013
Buna din nou,
Sa va povestesc cum a decurs saptamana aceasta: eu tb sa merg la o prezentare Puls miercuri (avand in vedere ca vineri ma cam hotarasem sa merg la ei pe postul de economist)...dar m-am gandit foarte bine inainte si le-am dat un mesaj ca nu pot accepta in cele din urma postul..
A doua zi (miercuri), ma suna dna HR sa ma intrebe de ce nu mai vreau, ce nu-mi convine....si initial am zis ca programul este mai dificil (7.30 - 16.30; 11.30-20.30)...si ca nu am pe cine lasa sa stea cu copilul (eu sunt deocamdata in crestere copil....1 an)...si mi-au propus sa modifice un pic programul pt mine..dupa un sfert de ora ma suna iar...ca daca imi mai da un milion in plus ca sa platesc pe cineva sa stea cu copilul, accept???????..i-am zis ca tb sa ma gandesc....sun din nou, si ii zic ca pt 200 de lei in plus ....a zis ca o sa vb mai sus, si ma suna....asta fiind miercuri....abia in seara asta m-a sunat de vreo trei ori...pe ambele numere de telefon...dar nu le-am mai raspuns....
Oricum sper ca in final (inainte sa faca copilul un an....sa imi gasesc undeva de lucru...pt ca la vechiul loc de munca scartie treaba)....
pt georg Sambata, 27 Aprilie 2013
ai dat test la contabilitate? daca da, poti sa-mi spui si mie ce a continut ( cateva exemple).Am o testare la contabilitate la alta firma si vroiam sa-mi fac o idee . multumesc
puffyca Joi, 9 Mai 2013

Buna.
Urmeaza sa ma duc la un interviu pe post de economist la aceasta firma.
Va rog frumos sa-mi spuneti cam ce nivel de salarizare au oferit ei.
Va multumesc anticipat.

Mihaela Vineri, 17 Mai 2013
Buna tuturor,
Am fost la trei interviuri (inclusiv test de contabilitate si test psihologic) la ei pentru postul de economist iar la ultimul dintre ele am crezut ca-i bat: sau mai bine spus ma luasem la cearta cu un nene care avea deja o mana inghips- am fost pe punctul sa i-o rup si pe cealalta si il bat cu ea in cap. Tot insista sa-i demonstrez cu ce sunt eu mai buna decat ceilalti candidati de cer bani mai multi. I-am explicat ca au daca as avea o firma nu mi-ar conveni sa platesc contabilul cu 2000 de lei ca sa imi calculeze impozitul pe profit si 'cati bani dai atata face'. Desi am spus de la primul interviu ce salariu doresc se mirau ca viteii la poarta noua la cel de-al treilea cati bani cer. Puteau sa ma scuteasca de timpul pierdut aiurea: probabil ca ei au o gramada de timp liber daca isi permit sa cheme o gramada de oameni aiurea pe drumuri.
Gheorghiu Sambata, 17 Octombrie 2015
Salutare tuturor! Cu ceva timp în urma am gasit un anunt pentru postul de sofer, am aplicat in speranța ca voi putea invata lucruri noi,ca ma pot califica la locul de munca si ca ar putea fi inceputul unei cariere medicale. Nu dupa mult timp sunt invitat la un interviu cu o anume doamna Diana interviul decurge bine, mi se spune ca voi fi chemat la patru ture de proba...ture ce vor fi neplatite...accept acest lucru pentru ca-mi doream sa lucrez. Sunt sunat de o dispecera care ma prorgameaza dupa cateva zile la prima tur,imi cunosc viitorii colegi,amabili joviali,buni profesionisti,soferii foarte buni ( altfel n-ar ajunge in timp util la cazuri cu niste masini care n-au cum sa treaca itp-ul), urmeaza si celelalte ture in final sunt sunat de doamna Diana care-mi spune sa vin cu actele pentru angajare si ma roaga sa mai particip la un interviu cu un domn Ionescu. Dupa tura de noapte raman peste program pentru interviul programat...surpriza domn Ionescu n-are timp de mine,trebuie sa plece...rea vointa sau necomunicare la nivel inalt... Nu stiu ce a fost...ma roaga insa sa revin la ora 12. La ora 12 domn' Ionescu ma întreabă de locurile de munca anterioare (sofer personal,protocol) si dupa ce imi spune ca soarta a sute de oameni a depins de semnatura lui si cat de tare a fost el la diverse penitenciare trage concluzia " daca vei gasi ceva mai bine platit vei pleca... " nu ma pot abtine ca deh obosit dupa tura de noapte si pus pe drumuri de comunicarea defectuasa a conducerii si-l intreb " dumneavoastra daca va ofera cineva 2000-5000ron peste salariul actual refuzati? " cu capul in pamant incepe sa-mi spuna ca a avut baieti buni care au plecat si ca-i pare rau dupa ei,iar intreb"acei baieti au fost apreciati?" iar capul in pamant și-mi i spune sa astept sa vorbeasca cu doamna Diana,apoi aflu ca doamna e prinsa cu treburi si n-are timp (asta in conditiile in care chiar respectiva m-a contactat si mi-a spus sa vin cu actele necesare) si ma va suna saptamana viitoare el pentru a definitiva angajarea...ok,au trecut doua saptamani nici un telefon...
In concluzie - la puls gasesti oameni buni,bine pregatiti,care formeaza un colectiv minunat
- Daca vrei sa lucrezi la puls trebuie musai sa-l minti pe domn' Ionescu,sa-i spui ca vei ramane pe viata acolo indiferent de ce oferte mai bune primesti
-daca astepti raspuns de la domn' Ionescu informeaza-l ca raspunzi si la beep
gabryel10 Luni, 7 Decembrie 2015
spune.mi si mie te rog ce salariu si ce program ti.au spus ???? sunt chemat si eu maine la un interviu...sa stiu daca se merita sau nu ????