Forum despre Ravioli SRL - RVL Fashion (Concept MSG Trade - York MSG)

Mimi Miercuri, 11 Iunie 2014
Am lucrat pentru RVL destul de mult pentru a vedea ca niciun angajat nu este respectat ca om. Contractele de munca sint pentru minimul pe economie si trebuie sa muncesti eventual norma dubla. Salariile nu sint NICIODATA date la timp, iar daca pleci sigur nu iti mai vezi banii. Trebuie sa te milogesti pentru cateva zile de concediu si nici pe alea nu le primesti. Daca directoarea e nervoasa se ia de tine aiurea si te trezesti cu penalizare din salariu. Asa ca ajungi sa muncesti pe nimic si sa mai fii si umilit. Din cand in cand cica mai dau bonusuri sau cadouri, nu in bani ci in produse - boarfe pe care nu le mai pot vinde ca sint demodate sau putrezite. La RVL angajatii nu au drepturi, doar obligatii. Isi bat joc de oameni!
Unica Miercuri, 23 Iulie 2014
Salariu minim pe economie. Te obliga sa muncesti mult peste program, desigur fara plata. Munca patriotica si lucru manual pana seara la 10, sambata si in liberele legale. Eu nu mi-am primit banii care mi-i datorau, dar nici nu cred ca si i-a mai primit cineva din aia care au plecat.