Forum despre RCS&RDS

Ionut Sambata, 28 Ianuarie 2012
inteleg ca se angajeaza foarte multi oameni pentru contracte pe teren. stie cineva ce salarii se dau si ce conditii de angajare sunt?
tot Ionut :) Marti, 31 Ianuarie 2012
sal, da se fac angajari pentru teren facut contracte ;) 10-15 milioane se face, dar faci din contracte. in special pe ilfov. eu zic sa-i suni direct, e cel mai bine si rapid asa.
nicu Luni, 2 Aprilie 2012
as dori sa stiu daca pentru inginer (3G etc) la rcs&rds e vreo sansa sa ai mai mult de 30 de milioane?
tudorman Miercuri, 14 Noiembrie 2012
ce salariu are un tehnician?
grecu Joi, 10 Ianuarie 2013
ce salarii sunt la RCS&RDS?
Bizi Marti, 22 Ianuarie 2013
Salariile sunt peste 1400ron, un inginer 3G castiga sigur peste 30mil(este cel mai bine vazut departament din firma), un tehnician retele are 1400ron.
Acum vine si partea proasta: sunt bagati aproximativ 30 de oameni intr-un birou, la o greseala facuta in sistem te taraseste prin Dep Juridic unde se face o ancheta mai ceva ca la FBI, colegii nu prea se ajuta intre ei(fiecare isi face treaba si restul nu conteaza).
CG Marti, 22 Ianuarie 2013
Dupa 2 ani si 6 luni m-am hotarat sa ma transfer dintr-o filiala in alta in cadrul companiei.
Odata ajuns in filiala dorita la mai putin de 2 luni mi-sa intins o coala de semnat prin care incetam crt. de munca de a doua zi fara nici un fel de pretentii.
Salariile sunt foarte ok in medie 2000Ron si cresc prop cu functia si postul ocupat.
vvvv Miercuri, 23 Ianuarie 2013
ce salariu are un agent de vanzari pe teren?
cm Miercuri, 23 Ianuarie 2013
Ce salariu are un key account ?
Bizi Joi, 24 Ianuarie 2013
Un key account pt clientii medi are salariu de baza in jur de 17 mil si comision acordat la 6 luni pt contractele semnate(dc nu semnezi cum e targetul in doua luni te da afara) si un key account pt clientii mari are in jur de 30 mil + target contracte
Hmmmm Sambata, 26 Ianuarie 2013
Bizi, esti sigur de treaba cu target 2 luni dupa care eject?Ideea este ca am primit oferta din partea lor si nu stiu ce sa fac....Ma asteptam sa existe intelegere si pt inceput sa ai ceva vreme sa te acomodezi si totusi un proces de vanzare clientii mari este de durata, ma gandesc ca este posibil sa te angajezi astazi si poate sa semnezi in 3 luni ....In fine, ma poate ajuta cineva cu pareri despre postul de key account?
c m Duminica, 27 Ianuarie 2013
Ai primit oferta din partea lor Hmm?Cand ai fost la interviu si cu cine l-ai dat?Curios ,eu am fost sapt trecuta si mi-au spus ca imi dau rasp in 2 saptamani am dat cu un tip si o tipa de la resurse.
Tot pe Key account?
adina Miercuri, 30 Ianuarie 2013
eu lucrez aici din 2010. salariile sunt ok. un agent de teren care isi da silinta poate sa faca si 20 30 mil/ luna. salariile fixe sunt de la 1600 ron in sus. un agent de vanzari pers fizice are 2000 iar unul pt pers juridice 2800. cei de la tehnic, instalari intervenzii au 2000 ron. deci e ff ok. ceea ce e de stiut, nu se angajeaza direct pe posturi mari, se merge pe promovari f mult
Raluca Miercuri, 30 Ianuarie 2013
As ruga cei care lucreaza la RCS&RDS sa ne mai zica si nou ce si cum e pe acolo. eu una va multumesc de pe acum.
bogdan Joi, 7 Februarie 2013
buna, deci pana la urma se merita sau nu?! cei care lucreaza deja ati da un loc de munca sigur pt o incercare de trei luni la ei? din experienta voastra de obicei cam ce se intampla in majoritatea cazurilor dupa 3 luni? merci
Irina Miercuri, 27 Februarie 2013

Am fost si eu la interviu acum cateva saptamani la ei, normal ca nu am primit nici un raspuns, ma asteptam pentru ca ei nu inteleg ca pentru noi este important un raspuns fie el negativ sau afirmativ.
Am fost punctuala dar am asteptat foarte mult pe un hol unde era foarte frig ca apoi sa intram sa dam doua teste unul in romana si pentru limba straina care ai aplicat-daca ma intrebati cu cine am dat interviul nu stiu sa va spun pentru ca nici macar nu s.a prezentat, ne.a tratat tipa cu foarte multa superioritate , vorbea la telefon in timpul testului unde aveai nevoie de liniste -si la test niste intrebari nebune-ce satisfactie iti aduce acest job?hai sa fim seriosi nici macar nu ne.au prezentat mai multe detalii despre postul respectiv, nici macar decenta de a se prezenta domnisoara cu ochelari asa i.am spus noi fetele, un pahar cu apa deja ceream prea mult.Nu ne.a transmis absolut nimic in legatura cu timpul alocat testului-am stat 15min iar dupa ne.a anuntat ca mai aveam 3min...iar la plecare nimic cand primesti raspuns sau ca vor corecta testele nimic -probabil nu stia cum sa ne expedieze mai repede iar la intrebarile pe care i le puneam era foarte reticenta- adica ce nu intelegi?
vreau sa ii felicit pe acei oameni care lucreaza acolo, cred ca trebuie sa ai o rabdare de otel, sa fii trata in felul acela.

key account manager RCS&RDS Marti, 19 Martie 2013
Salut!
Am ciciti ca sunt printre voi care au fost la interviuri de key account manager....Daca ati fost ofertati, care este marja salariala + bonusuri .... merg la un interviu sapt aceasta si nu vreau sa fiu peste ceea ce stiu ca pot ei sa ofere
Multumesc
Mitica Joi, 21 Martie 2013
Am fost si eu la interviu pe panduri,Locatia cu adevarat rudimentara dar isi construiesc alaturi un sediu nou.Pentru call center vorbesc.mie mi s-a parut destul de ok.Oricum mi se pare corect cum fac ei.Te angajeaza, iti asigura un training, iti spun de ce au nevoie de tine si daca nu iti indeplinesti sarcinile de serviciu bye bye. Mai corect decat atat nu se poate.Eu zic ca daca "ati lucrat pe post de sofer si activitatea dvs se rezuma la spalat masina sa nu mergeti la interviu".
holaaa Joi, 21 Martie 2013
mitica am cateva intrebari:si eu trb sa ma duc la un interviu luni pe call center lb spaniola.jobul este pe customer suport sau pe vanzari?ce salariu se practica pe acest job? in ce consta testele care ti le-a dat?(cat mai detaliat daca poti).
multumesc anticipat
johny1 Vineri, 22 Martie 2013
salut! poate sa-mi spuna cineva in ce consta testul la interviul pentru call center! rds-rcs?
Va multumuesc anticipat!