Forum despre RCS&RDS

Silence Duminica, 12 Octombrie 2014
Bv Aristrocratule frumos punctata si argumentata toata postarea ta, o fi sau nu asa nu te contrazic, eu incep peste o saptamana intr-un alt punct rcs-rds in Romania pe postul tehnician service realitatea si in acte operator in retele telecomunicatii. Sunt curios daca la mine in judet se practica la fel tot ce ai spus tu, daca e asa voi folosi experienta de "temporary basis" pentru amuzament cat sa treaca iarna, si voi cauta ceva realist. Multumesc pentru detalierea facuta aristrocatule.
Silence Duminica, 12 Octombrie 2014
A lucrat cineva ca tehnician service la ei sa ne dea mai multe detalii de acest tip de job, se merita sa-l faci, esti dotat tehnic de firma cu echipamente, testere etc? E ok? Raspundeti cand puteti si daca vreti. Multumesc anticipat pentru orice raspuns primit.
pt Amalia Duminica, 12 Octombrie 2014
nu cred ca exista, nu am auzit la rds decat call center romana, engleza si spaniola.
raluca Duminica, 12 Octombrie 2014

Am fost la un interviu pt postul de casier si mi-au zis ca daca o sa fiu selectata in urma interviului voi fi contactata, pt o alta etapa de selectie, de catre un angajat al rds din bucuresti...
Stie cineva dupa cat timp voi fi contactata si care ar fi salariul de inceput? (sa stiu daca sa-mi fac sperante pt acest post :D).

Multumesc!
@pt Amalia Luni, 13 Octombrie 2014
buna, exista de f mult timp, o prietena a fost la un interviu acum 4 ani. si acum exista anunturi pe ejobs pt spaniola sau italiana, eram curioasa de niste salarii. pe spaniola aveti idee? presupun ca ar fi cam la fel. multumesc pt raspuns
ana Marti, 14 Octombrie 2014
Imi ziceti si mie unde se tine al doilea interviu pe call center mai exact?Ca punct de reper am inteles ca ar fi intre Izvor si Marriott.
andreea Joi, 16 Octombrie 2014
pentru ana: da ana, cobori la metrou izvor sau eroilor, daca cobori la izvor, traversezi tot parcul, pana in capat, iesi din parc, traversezi pe la trecere si ar trebui cumva sa urci in sus, ai de mers cam 5-7 minute, o sa vezi si un hotel ,parlament , se numeste, chiar dupa hotel, este centrul mare...sper ca ti-am fost de folos
Daniel Vineri, 17 Octombrie 2014
Salutare tuturor. Am o intrebare pentru cei care ati lucrat sau eventual inca mai lucrati la RCs-Rds si anume care este salariul unui operator call center in Oradea si la ce banca iti vireaza salariul? Va multumesc pentru raspunsuri!
madi Vineri, 17 Octombrie 2014
Buna. Imi poate spune cineva va rog cum decurge interviul ptr. Casier ? Ce teste se dau? Care este programul ? Multumesc.
pt Daniel Sambata, 18 Octombrie 2014
rds lucreaza de regula cu ING , dar mai poti sa-ti deschizi si la Raiffeisen
Daniel Marti, 21 Octombrie 2014
Multumesc!
mircea Joi, 23 Octombrie 2014
Stie cineva ce salariu se da pentru receptionist in Bucuresti??
daniel Joi, 23 Octombrie 2014
stie cineva cam cat este salariul unui tehnicean instalari la rds?
rick Luni, 27 Octombrie 2014
stie cineva cam cat e salariul pentru agent contractari si achizitii??
livi Marti, 4 Noiembrie 2014
buna, poate sa imi dea cineva detalii despre postul operator call center in cluj napoca? este mai bine pe vanzari sau suport tehnic? care sunt conditiile de munca, cati banutzi se primesc si....se lucreaza de sarbatori?
andreea Joi, 6 Noiembrie 2014
Cred ca angajarile se fac pe pile la RDS. Altfel nu imi explic cum de nu am fost chemata nici macar la un interviu pana acum , dupa numeroase cv-uri si scrisori de intentii trimise pe toate caile posibile....Pe ejobs (desi am cont premium) nici macar nu mi-au vizualizat cv-ul.Ceva e foarte in neregula aici... Experienta in domeniu am 8 ani, cv-ul e facut profesionist, ca dovada sunt chemata non stop la interviuri de alte firme dar nu si de RDS.... De fapt , sunt singurii de care nu am reusit sa ma "apropii" ,de unde si "obsesia" mea... What is wrong in this picture?
medic Joi, 6 Noiembrie 2014
andreea ,

8 ani experienta ? deja esti experta si nimeni nu cauta experti !

sunt multi angajati care pun CV-le cunoscutilor si ei au prioritate, asa ii peste tot .

Bafta
Cristian Vineri, 7 Noiembrie 2014
Pt. postul de suport tehnic cam ce intrebari se pun la interviu? multumesc !
Ros Sambata, 8 Noiembrie 2014
pt livi: Iti recomand sa mergi pe vanzari... programul e mai lejer in general. Tu suni clientii, nu ei pe tine... ceea ce e benefic pentru psihicul tau pe termen lung. Sa fii operator in CC nu e usor... in RCS & RDS cu atat mai putin, insa ai si beneficii pe masura (salariul zic eu e motivant).

@andreea: Nu ma pronunt, ca nu ai specificat ca ce anume ai vrea sa lucrezi, insa angajarile nu se fac pe nepotisme. Cel putin nu in departamentul in care activez eu.

@Cristian: Tu cam ce crezi? Ce ai putea fi intrebat la un asemenea test, daca tot ai aplicat? Sunt intrebari cu grad mediu de dificultate, cateva usoare, si cateva foarte grele. Nu se asteapta sa stii foarte multe, insa conteaza sa faci un anumit barem.
Akela Duminica, 9 Noiembrie 2014
Salutare tuturor ! Am fost chemat la interviu pentru postul de operator call center in Oradea ! Am trecut primul test desi ii de mirare pt ca nu am terminat pana la capat niciunul dintre ele...dar in fine! Dupa aprox 2sapt. am fost trezit dimineata cu un tel de la RDS ca pentru postul CC daca mai sunt interesat si daca am 2 minute la dispozitie...am zis ca sigur ca am...si am avut un interviu telefonic cu intrebari de genul de ce vreau sa parasesc actualul loc de munca, unde am mai lucrat, daca e o problema sa lucrezi si in week end-duri etc. am zis ca din partea mea e ok...a mai intrebat daca mai am intrebari si am zis ca nu! Un prieten a fost mai tarziu la primul interviu si a fost sunat cu 2 zile mai repede de cat eu dar singura diferenta e ca pe el la finalul discutiei au chemat la o alta intalnire ! Intrebarea mea este ca eu mai am spernate sa ma sune sau nu mai am nici o sansa si pot sa-l accept alta oferta?? La al treilea interviu cum se procedeaza....la toata lumea au zis dupa interviul telefonic sa vina la un alt interviu sau au mai fost sunati dupa ??? Multumesc anticipat pt raspunsuri !