Forum despre RCS&RDS

pt Wow Sambata, 20 Decembrie 2014
te-au sunat pana acum? de regula suna a2a zi dupa interviu, este a2a oara cand aplici?
cum ti s-a parut tipa de la Bucuresti?
Wow Duminica, 21 Decembrie 2014
Nu m-au sunat. E prima data cand aplic. A zis ca ne vor contacta la sfarsitul anului sau inceputul anului viitor. Tipa de la Bucuresti a fost foarte de treaba, calma si bine dispusa, nu cum spunea cineva pe aici.
pt Wow Sambata, 3 Ianuarie 2015
Wow te rog sa ne tii la curent, zi-ne ce-ai facut, daca te-au sunat.
rusu mihaita Marti, 6 Ianuarie 2015
eu lucrez de 12 ani in firma si nu am avut probleme cu banii sau alte discutii cu sau despre sefi. Am 1.900 lunar si sant multumit. Program de 8 ore in care este inclusa pauza de masa de o ora. Departamentul este Comercial fost Relatii cu Clientii,postul este operator retele telecomunicatii.
Sefii devin satanici pentru ca primesc de la varf indicatii aberante.
rusu mihaita Miercuri, 7 Ianuarie 2015
ce nu spune numeni este ca agentul de teren, omul cu contractele, nu incaseaza pe respectivul contract nimic daca acel contract nu este achitat de catre titular,adica?pai simplu.Tu faci un ctr pe 'N' servicii si daca respectivul nu achita abonamentul si este deconectat tu primesti 0 lei.Banii se incaseaza doar la ctr noi.
Wow Joi, 8 Ianuarie 2015
Nu m-au sunat. Daca nu au facut-o pana acum nici nu cred ca o vor mai face. Succes noilor angajati in cadrul firmei.
pt Wow Joi, 8 Ianuarie 2015
Imi pare rau. Din felul cum scrii pari o persoana cu capul pe umeri. Nu imi dau seama din ce cauza prefera alte tipuri de persoane...Cine stie, mai aplica si data viitoare, se fac angajari din 3 in 3 luni de regula, numarul lor de clienti e in permanenta crestere si implicit numarul de apeluri
@mihaita Joi, 8 Ianuarie 2015
Prietene, daca tu dupa 12 ani de munca la astia te multumesti cu 1900 RON pe luna, e clar! Te-ai plafonat si n-ai cale de intoarcere. Sincer, te compatimesc!
mihaita Marti, 13 Ianuarie 2015
Este usor sa critici cand uiti ca sant persoane care fac santuri de un metru adancime pe 800 ron lunar, si nu au visat ei ca vor ajunga asa,dar nu poti stii mereu ce gasesti.Am avut colegi cu facultate in drept,si lucrau aici la cablu, nu gaseau de munca,toata lumea cere experienta in domeniu nu studiile tale conteaza,si avem inca un coleg cu drept terminat la service.Ai facultate ai diploma dar nu ai experienta,insa ai pretentie de venit lunar de jdemiloane', si post sus'pus.
Betty Duminica, 18 Ianuarie 2015
Buna ziua,
Va rog .... stie cineva un salariu orientativ pt postul de receptionera in cadrul RCS & RDS ?? multumesc frumos !
danilasan Joi, 5 Februarie 2015
O companie in care se lucreaza foarte mult si se poate evolua rapid daca esti serios.
Din pacate salariile de inceput nu sunt foarte mari si in general atmosfera este incordata, dar daca va ganditi sa invatati undeva si apoi sa va indreptati catre o companie multinationala este un mediu perfect.
Multi angajati au plecat usor la alte companii si scoala de aici nu o gasesti in alta parte.
ADEINO Marti, 17 Martie 2015
Buna!

Am fost selectata la interviu pentru postul de Responsabil vanzari / incasari in magazin.
As dori sa stiu care este salariul, perioada pe care se face contractul (determinata/nedeterminata), conditiile de lucru si daca target-ul este realizabil.

Multumesc,
viky Joi, 19 Martie 2015
Am inteles ca se castica bine ca si casier , 1500 ron, mai multe nu stiu.....mi- ar placea sa ne spuna si noua cineva ce indatoriri ai, contractuale, pe postul de casier. Inafara de salariu fix mai exista si targhet?? Lamuriti- ne si pe noi. Plsssssss
FLR Duminica, 22 Martie 2015
La casierii din magazine salariul e undeva la 1400-1700 ron net, nu se dau bonuri de masa. Targhet la incasari nu stiu daca se impune, pentru casierele din pop, dar la vanzari sigur e si variaza pe localitati, in functie de sefi, samd.
viky Miercuri, 25 Martie 2015

Buna ziua, sunt foarte dezamagita de cei de la Rcs&Rds. Am fost la interviu, care sa dat in fata calculatorului video conerinta cu bucuresti si ploiesti.....a pus diferite intrebari relevante pentru postul de casier....nu aveau ce sa gaseasca neadecvat la mine....au spus ca vor reveni in trei zile cu un raspuns fie el pozitiv sau negativ. Nu s- a intamplat sa primesc vreun telefon. M.am interesat mai apoi de acest post cine l.a ocupat.....era cineva care avea pile la ei. Imi pare nespus de rau ca in tara asta ca sa ai un job, ai nevoie de spate asigurat. Atunci oameni buni, nu va mai plangeti ca nu sunt eficienti angajatii, ca nu stiu nimic, din moment ce tu angajezi pilele.

croncanu Marti, 7 Aprilie 2015
Am avut parte de a doua faza a interviului pentru postul de operator call center si anume interviul telefonic si cred ca m-am descurcat onorabil, dar totusi nu am fost invitat pentru interviul urmator si am fost anuntat ca daca nu voi fi sunat in 3 zile nu am trecut la pasul urmator. Din experientele altor candidati ce credeti mai am vreo sansa?
siberianul Joi, 16 Aprilie 2015
Croncanu da, este foarte posibil sa mai fi sunat. De regula trec cateva saptamani pana sa aleaga pe cei care sunt invitati la interviu. Pentru care centru ai fost sunat? Bucuresti, Cluj, Brasov, Iasi, Craiova sau Oradea?
cristian22 Vineri, 14 August 2015
ce salariu are un agent vanzari d2d part time?(salariul fix ma intereseaza)
dudu79 Miercuri, 2 Septembrie 2015
Salut,spuneti-mi si mie va rog,in cazul in care esti angajat al acestei companii,in ce fel poti sa aplici pt un un post/pozitie superior celui prezent,si daca da...care ar fi metoda?
rock87 Marti, 20 Octombrie 2015
salutare
Am fost invitat la rcs rds pentru un post de GESTIONAR
As dori sa stiu la cat se ajunge un salariu si mediul de lucru cum este ?!
Multumesc