Forum despre RCS&RDS

JC Marti, 11 Martie 2014
Buna ziua,

Cred ca pe acest forum sunt persoane care ma pot ajuta cu niste informatii. As dori sa intru in contact cu persoane care au activat pe sales in RCS&RDS, in Bucuresti si in Sibiu. Ma poate ajuta cineva? Cu niste nume/ date de contact? Sunt implicata intr-un proiect de recrutare si s-ar potrivit persoane care au ocupat acest post.

Va multumesc frumos pentru ajutor,

JC
@jc Miercuri, 12 Martie 2014
Pentru ce recrutezi? Te intreb ca exista o posibilitate sa ma intereseze si sa te pot ajuta si cu info.
Cucu Luni, 17 Martie 2014
Multumesc pentru raspuns! Succes si tie:)
2800? Vineri, 21 Martie 2014
poate sa-mi spuna cineva ce poti face cu un salariu de 2800 LEI?
Ionut Vineri, 21 Martie 2014
@2800
Poti face multe cu 2800 lei+comision.Din pacate nu toata lumea invarte mii de euro ca tine dl/dna 2800 ori cel mai probabil nu ai habar sa iti administrezi bugetul.Te-as ruga sa nu mai postezi pentru ca dai dovada de lipsa de respect sau esti chiar dus cu pluta.In tara asta multa lume castiga 850 lei/luna si tot au o viata si o familie si nu admit ca tu sa postezi asa aberatii.Am o presimtire ca esti genul de persoana parazitara care traieste de pe urma muncii altor oameni si nu are realizari personale.
Ionut,
te rog sa-mi spui cum te descurci cu 2800 ron.
Ionut,
De asemenea, ia in calcul ca trebuie sa platesti chirie. Te rog sa folosesti un limbaj decent. Te crezi vreun Dzeu? N-ai nici un drept sa interzici cuiva sa posteze sau sa faca ceva. Mi se pare ca esti un MARE FRUSTRAT :-). As vrea sa aflu cum "traiesti de pe urma muncii altor oameni si asta conduce la a nu avea realizari personale". Sau poate tu ai un asemenea plan....
Tehnician Electronist Duminica, 23 Martie 2014
@2800 ....... Daca 2800 lei / net ti se pare putin, te rog sa-mi spui cum te descurci cu 1500 lei net, cat are un Tehnician Electronist angajat la Service RCS-RDS ? In plus acel Tehnician este amenintat cu note explicative din toate fleacurile si este urmarit permanent de SEF. Asa cum bine a scris si Ionut, sunt multi amarati care au 850 lei / luna. Ce ai face cu 850 lei cat are un casier / casiera in comert la Carrefour, Mega Image, etc ? dar 650 lei + bonuri la Profi sau la benzinaria MOL ? In RO majoritatea avem salarii mizerabile, cativa fericiti au salarii exagerat de mari, iar preturile sunt de UE.
Ionut Duminica, 23 Martie 2014
Am specificat 2800+comision asta faca stii sa citesti.Nu sunt eu buricul pamantului dar cand vorbesti prostii ca un "destept" ce esti trebuie sa primesti un raspuns pe masura.Ti-am raspuns ce poti face cu 2800 lei+comision.Da ma descurc cu banii astia.cum? Consultanta mea costa pentru tine.vrei sa iti dau meditatii? Nu mi-a placut tonul tau la intrebare si aici ti-am argumentat.Multi traiesc pe salarii mult mai mici si se descurca tu nu esti in stare? Eu zic ca poti sa te descurci ori sa castigi mai mult ,am incredere in tine.Daca ai intrebari coerente sau idei constructive le asteptam daca nu apuca-te de citit carti de planificare a begetului.
@technician electronist
pai tocmai de asta intrebam. 1500 e si mai putin. in acest caz chiria nici nu se ia in calcul. statul la parinti e salvarea sau GO WEST!
ac Luni, 24 Martie 2014
Stie cineva in ce consta destul de contabilitate?
costi Marti, 25 Martie 2014

Lucrez la RDS-RCS.Am vazut multi aici care spun ca 2000 de ron este un salariu mic.Va invit sa va duceti la capsuni in Spania.Tara este plina de absolventi de facultate care nu stiu tabla inmultirii,dar au pretentii imense.
In acesta firma se pleaca de jos ,intotdeauna,ceea ce nu este un lucru rau.
Bafta!

@Costi Miercuri, 26 Martie 2014
Bine zici colegu.Succes.
Buna Ziua! Marti, 1 Aprilie 2014
Buna Ziua! As dori cateva adrese unde sa pot trimite CV-ul pentru un post de Agent Vanzari Teren pentru Bucuresti(toate sectoarele) si Ilfov.
bajtan Marti, 1 Aprilie 2014
cred ca mai bine iti faci curaj si vizitezi un sediu...nu cred ca e chiar asa o mare concurenta pe asa un job promitator
Test Miercuri, 2 Aprilie 2014
Buna seara,azi am fost sunata pentru a merge la un test pentru postul de oparator call-center frontline. In ce consta acest test?Am inteles ca exista mai multe probe,scrise+practica. Ce presupun acestea? Cat despre salariu,am vazut ca ar fi in jur de 2000ron , net sau brut ?
vprimus Sambata, 5 Aprilie 2014
Revin cu informatii pentru cei interesati.
Agent vanzari pe teren - (2 ore in contract)-- sal fix 150 lei + comision.
In prima luna am castigat 150 + 3250 = 3400 lei.
Trebuie stiut ca sume mai bune se castiga atunci cand faci contracte noi.
Mare parte din timp se fac "fidelizari" - prelungirea contractelor ( 8 lei / buc).
Sunt colegi cu vechime care castiga 6.000 , 7.000 lei / luna.
Multa bafta.
Stelica Sambata, 5 Aprilie 2014
Cum dumnezeu.. 150 lei plus comision?!

Pai salariul minim oriunde este cel putin 650 lei NET (plus sau fara comision.)

Chiar si... agentii de vanzari vodafone ....

la 150 lei sa suni la usi intr-una sa speri ca cineva te va si suna folosind acel flyer pus in usa...
andrei Sambata, 5 Aprilie 2014
Test, salariu este net.
Test Luni, 7 Aprilie 2014
@andrei,multumesc.Despre test ce stiti?In ce consta?