Forum despre RCS&RDS

Unu Marti, 15 Iulie 2014
Pt. Ionut... in momentul in care restul concurentilor aveau programul comunicat la telefon si eu nu iti pui un semn de intrebare (gen eu dc nu am fost institat de program) .. apoi cand intrebi pe HR: Ce program, eu dc nu am fost anuntat la telefon ? Head-ul de la Frontline ii face un semn vizibil... e clar ca esti acolo doar ca "adversar" ca sa aiba cu cine face interviul ! Si doi la mana daca ma aceptatu ii refuzam eu pt. programul destul de idiot (parerea mea) + faza cu concediu (in funtie de rezultate). Ca sunt de umplutura este o cuclzuie trasa spontan (in momentul in care restul concurentilor aveau programul comunicat la telefon si eu nu iti pui un semn de intrebare (gen eu dc nu am fost institat de program) .. apoi cand intrebi pe HR: Ce program, eu dc nu am fost anuntat la telefon ? Head-ul de la Frontline ii face un semn vizibil... e clar ca esti acolo doar ca "adversar" ca sa aiba cu cine face interviul) nu o atitudine !
erica Miercuri, 16 Iulie 2014
prietene, nu isi pierde nimeni timpul sa cheme "adversari" la interviuri..crede-ma, nu e nimeni platit la numarul de oameni chemati
Kevin Vineri, 18 Iulie 2014
Salut. Stiti cat castiga un casier la Rds si daca se dau bonuri de masa, sporuri ceva pe parcursul anului? Ms
pt kevin Duminica, 27 Iulie 2014
castiga 1800 lei net in provincie, in rds nu se dau bonuri de masa nicaieri, salariul e suficient de mare (mai ales pt provincie). In functie de vechime salariul creste. De intrat intri daca ai experienta in spate destul de multa in lucrul cu public si bani sau daca cunosti pe cineva din interior.
NOMAD Luni, 28 Iulie 2014
Salutare,am semnat azi un contract cu RCS-RDS ca agent comercial.As dori sa stiu daca exista un salariu FIX pe langa comisioanele care le ei.Care este comisionul per serviciu?Daca iti vezi de treaba se leaga aiurea de tine?
alin Marti, 29 Iulie 2014
pt unu: treci peste, nu cred ca e primul reject pe care ti l-ai luat si nici ultimul.
pt nomad Joi, 31 Iulie 2014
In mod normal ar fi trebuit sa citesti ce semnezi insa asta-i alta poveste
Salariul fix pe care il ai este 150 Ron, ai un contract pe 2 ore (vei munci mult mai mult de 2 ore)
Comisionul variaza in functie de serviciile pe care le contractezi : cel mai putin iei pt o telefonie fixa, vreo 10 lei, cel mai mult pentru un abonament optim nelimitat, vreo 30 lei.
Pregateste-te sa muncesti si sambata (desi in contract nu scrie treaba asta) si sa fii intors pe toate partile de supervizori (bine lucrul asta depinde de la oras la oras). Ai sanse sa castigi bine dar persoanele care fac performanta se numara pe degete. Jobul asta nu duce nicaieri, daca l-ai acceptat doar in speranta ca o sa urci in ierarhie nu este asa. Am o amica ce a aplicat sa "urce" de la agent la reprezentat in casierie si desi a fost la interviu de 3-4 ori tot din exterior au luat. Daca esti o persoana care se supara repede si pune la suflet clar NU este jobul tau. Este cel mai de rahat domeniu din companie si singurul in care "juniorii" nu au nicio prima si niciun Dumnezeu. Poate in alte orase se trateaza altfel dar iti dau un exemplu in Craiova inafara de supervizorul principal care are ceva mai multi agenti mai este o tipa cu 3-4 oameni care nu e tocmai ok. E in cautare continua de oameni dar nimeni nu vine la ea in echipa deoarece i s-a dus faima ca se comporta urat, se enerveaza, tipa si a avut multe cazuri in care agentii au plecat trantind usi, dupa 2-3 zile. Inafara de asta comisioanele vin dupa 2-3 luni, practic ce contractezi in iulie vei lua la sfarsit de septembrie in cel mai bun caz. Daca n-ai experienta ramai...poate o sa fie bine
diurna Miercuri, 13 August 2014

20 de lei pe zi diurna ????? ce faci de banii astia intro deplasare???

cineva Marti, 19 August 2014

Buna.Stie cineva cat e salariu pe operator call center (in Iasi)?Programul?

pt cineva Sambata, 23 August 2014
Salariul este 1800 ron net, dupa vreun an daca ai rezultate bune la evaluari in mod constant devii "operator expert" si ti se mai pun vreo 300 de lei. Programul se desf in 3 ture: 7-15,15-23,23-7, in 99% din timp o sa fii tura 1 si a2a, tura a3a adica noaptea o sa fii doar o saptamana pe an, 7 zile continuu cu 7 zile libere (altele fata de conediul normal) dupa aceea.
cineva Sambata, 23 August 2014
Multumesc mult pentru informatii.
Ioana Luni, 25 August 2014
Pt Unu.. baiatule draga... ma bag pentru ca eu am fost la un asemenea interviu, am fost acceptata, conditiile respective ptr concedii si programul exista cu un scop, pt a fi ordine.Si da tu vorbesti in necunostinta de cauza. Sunt anumite lucruri care sunt absurde, dar nu ceea ce zici tu: programul de lucru si programarea concediilor. Am fost printre primii la programarea concediilor( pe scurt mi-am ales concediu cand am vrut, se poate, este un factor motivant pentru a face un refreshment in privinta cunostintelor), stiu despre ce vb. Asadar eu vorbesc in cunostinta de cauza deoarece am trecut peste un asemenea interviu(spre deosebire de tine) si nu ma simt frustrata.
Asadar, ce zici ? Eu cred ca am stiut in ce ma bag cand am postat comment-ul acela.
Dan Marti, 26 August 2014
Buna ziua,
Cunoaste cineva salariul unui casier la RDS? Aproximativ...

Multumesc frumos!
agentvanzariteren Marti, 26 August 2014
Astazi am fost chemat la un interviu in legatura cu postul de agent vanzari pe teren.. sincer sa fiu sunt putin nelamurit, din tot ce am citit am inteles ca nu sunt seriosi cu virarea salariului la timp. Mi s-a spus ca salariul este urmatorul: 2 ore - 150 - 4 ore - 300 - 8 ore - 600 plus mi-a aratat o grila cu comisionul in functie de servicii si daca am noroc pot sa ajung si la 6000lei dar destul de greu, sanse 10% ; Ma asteptam sa imi puna intrebari legate de aceasta firma, intrebari care se pot pune la un interviu, dar cum am intrat pe usa eram deja ca si angajat, un domn cam pe la 50 de ani, a inceput sa imi palavrageasca despre acest job si castiguri. Am si eu o intrebare... daca nu ai norocul sa nu faci un contract intr-o luna ce se intampla? mai esti platit cu 150lei? ( in afara de toate lucrurile astea imi trebuiesc o multime de acte/poze/copii)
Leah Sambata, 30 August 2014
Salut, imi spune si mie cineva ce salarii sunt la cluj pe call center? respectiv in ce consta interviul la ei? Mersiiii
medic Sambata, 30 August 2014
Leah ,

intre 800 si 1600 lei net .luna - totul depinde si de noroc, un sofer si tehnician fibra optica ia .luna 1500 lei-net.

Bafta.
IONUT GALATI Vineri, 5 Septembrie 2014

Angajat acum 3 zile cu o formare rapida de cateva ore si aruncat in strada cu un cadavru de masina care tine sa cada la plecarea de pe loc. Pe postul de instalator clienti salariu de 1000 de lei in mana, program de la 9 la 18 in care nu ai timp sa mananci. Trebuie sa scrii rapoarte peste rapoarte, foaia de parcurs a masinii se face de la client la client adica trebuie sa stai sa scrii fiecare ora si minut cand si deunde ai plecat si cand si unde ai ajus.

pentru@agentvanzariteren Joi, 11 Septembrie 2014
De fapt pentru postul asta comisioanele sunt cele care nu intra la timp, adica banii se iau dupa 2 luni de la semnarea contractelor (daca ai noroc iti intra chiar toti) iar salariul acela e inclus in targetul pe care trebuie sa il faci pe fiecare luna. E putin probabil sa nu faci nimic intro luna. Actele acelea iti trebuie pentru angajare si ai grija ce aditionale la contractul de munca iti dau sa semnezi.
Adi Sambata, 13 Septembrie 2014
Un salariu de casier in provincie aveti idee cam cat e NET?
pt agent vanzari teren Luni, 15 Septembrie 2014
Da ii iei orice ar fi cei 150 de lei, insa nu stiu de ce te-ai baza pe asa suma :))
se castiga ca agent doar ca esti practic pionul pe tabla de sah a superiorilor si trebuie sa fii disponibil zilnic mai putin duminica. desi ctr e pe 2 ore vei lucra 10-12, mai ales cand este "campanie" iti vei lua teroare daca nu se ating obiectivele stabilite de ei din birou (multi dintre superiorii ce dau exemple nu au fost niciodata agenti pe teren). Organizarea e oribila, poti sa primesti in orice moment un apel de la supervizor sa te opresti din a promova "pachet servicii la X lei" si sa incepi sa promovezi altceva. Echipa vei face numai cu pustani care cauta experienta sau pers in varsta care nu gasesc alte joburi. Depinde ce varsta ai, daca esti in prima categorie e foarte constructiv. Daca ai noroc de ceva deplasari iti mai bati capul si cu alti nebuni, nu doar cei din zona ta. E si bine e si rau. Partea nasoala este legata de data de primire a "comisioanelor". Cam o luna jumate, uneori si mai mult dureaza sa iei comisioanele. Minunatul salar de 150 de lei intra la timp. E un job ce nu-ti va asigura niciodata un venit constant. E posibil sa-ti fie refuzate anumite instalari.