Forum despre Red Studio

ADMIN - undelucram.ro Vineri, 7 Decembrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Red Studio, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Red Studio.

Cristiana Miercuri, 5 Februarie 2014
Prin 2012 am fost la un interviu la ei. De peste un an de zile traversam o perioada foarte dificila, am ramas fara bani si cu multe datorii in urma unei excrocherii, etc, si, astfel, volens-nolens, m-am decis sa incerc si treaba asta cu videochatul. Cum insa, am auzit o multime de chestii despre VC si, sincera sa fiu, nu aveam chef sa ma destrabalez in camera web, amm cautat un studio de videochat care oferea si optiunea de non-adult. Am cautat pe forumuri, am scanat saituri, am dat telefoane, si apoi m-am oprit la Red Studio. Buun. Dupa aplicare si telefoanele de rigoare, am fost programata la un interviu. Eu fiind din provincie, am calatorit cateva ore bune cu personalul pana la Bucuresti, Mi-a luat ceva pana sa ma orientez, noroc ca studioul e situat undeva in centru pe langa o gura d emetrou, daca nu ma inseala memoria. In fine, am ajuns la o cladire cu mai multe etaje care serveste drept sediu pentru mai multe firme printre care si aceasta. Acolo am intrat intr-o incapere care arata exact cum a fost prezentata pe saitul lor oficial. Acolo am salutat, am spus cine sunt si de ce amvenit si am fost invitata sa iau loc si sa astept putin pentru ca cea care urma sa ma intervieveze, nu-si terminase inca tura. am tras astfel concluzia, in mintea mea, ca si cele care par a fi acolo "sefe" continua sa lucreze ca modele in rand cu restul lumii. In fine, am profitat de ocazie ca sa arunc cateva priviri in jur. Am observat ca pe o bancheta mai era o tipa care parea sa astepte si ea. Nu stiu insa daca era si ea la interviu sau era deja de-a locului. am observat si ca mai era si un tip, rotofei care tocmai ce-si luase ceva de mancare de la un fast-food. Nu stiu de ce, nu mi-a prea placut individul. Poate pentru ca nu s-a sinchisit sa ma salute, ori mai degraba pentru ca u ma incanta andul de a avea barbati in echipa. Oricum, ma bucuram ca "sefa" era femeie. Intr-un final, n-a durat prea mult, a venit si ea. Ce a urmat, a fost un interviu ca toate interviurile, Mi-a cercetat CV-ul in amanuntime, m-a intrebat daca am experienta in domeniu, ce cunostinte am, etc. A vrut sa afle de ce i-am ales tocmai pe ei din atatea studiouri de videochat, etc. I-am spus franc totul si a parut ca a convins-o. Au urmat si intrebari de tipul celor de care ma temeam. Gen, cum as reactiona daca barbatii ar devia catre discutii cu tenta erotica. Si mi-a zis ca s epoate intampla ca unii sa ceara, citez: "lucruri ciudate, de exemplu, sa-ti dai cu ulei de corp pe maini", incheiat citatul. Si m-a intrebat daca am unde locui in Bucuresti. Discutia a fost lunga si nu o pot reda pe de-a intregul, mai ales ca s-a intamplat si de mult. Imi amintesc numai punctele cele mai semnificative. Stiu ca mia spus ca lucrul e in trei ture, ca e bine sa aleg o tura si sa n-o schimb frecvent si mi-a prezentat avantajele si dezavantajele fiecarei ture. Mi-a spus si care sunt conditiiele contractuale, bonusurile (stiu ca cresteau in functie de niste criterii). In mare, suna destul d eook, avand in vedre ca ofereau si tarining. Si urma sa fiu sunata ac sa stabilim o sedinta foto. Trebuia sa vin eu cu haine de acasa, costume de tot felul, de la minijup sexy, la costum business, tot ce ma avantaja. Cu aceste fotografii mi se facea portofoliul. Machiajul urma sa mi-l faca ei. La fel si trainingul. Dupa angajare, urma sa-mi cumpar singura si/sau sa primesc costume de la ei in functie de stilul care mi se potrivea. Am notat totul pe o coala de hartie, dar a fost suficient de emotionata incat sa o uit acolo la plecare. Ulterior nu am mai participat la sedinta foto din cauza unor probleme personale. Asa ca nu pot da alt feedback pe mai departe.