Forum despre Remark CallDirect (3G Brothers Holding) - Dermafutura

Ioana Luni, 13 Februarie 2012
buna seara. ce salarii sunt la aceasta firma? as dori sa stiu in mod special pe limba spaniola? au sediu si in brasov? va multumesc
Mache Miercuri, 15 Februarie 2012
aici e tot ce au ei pentru moment: http://www.bestjobs.ro/top-locuri-de-munca-vorbesti-limba-italiana-sau-spaniola-sau-rusa-sau-doar-romana-agenti-call-center/178688/remark/2 nu stiu cate posturi sunt, cel mai bine e sa ii contactezi direct ;)
MAche Miercuri, 15 Februarie 2012
cred ca asta zice totul :)))

OFERIM:

* Perioada de training profesional;
* posibilitatea unui orar flexibil (dimineata sau dupa-amiaza) , 6 sau 8 ore
* program 6 ore - salariu intre 1300 Ron si 1900 Ron net;
* program 8 ore ”“ salariu intre 1700 Ron si 2450 Ron net;
* Contract (carte) de munca;
* Premii pentru rezultate personale sau de grup
che1985 Vineri, 17 Februarie 2012
stiu ca tre sa vb cu cei din afara la telefon. primesti telefoane sau se dau telefoane? cum este mai exact? va multumesc.
dada85 Sambata, 18 Februarie 2012
....salariul e minimul p economie(in jur de 500 lei) plus bonuri de masa (180 lei) ....si premii pt vanzari(care is cam slabe in ultima vreme)...rar ajungi la 1300 lei si e si mai greu pt mai mult chiar pt pers cu experienta in firma...
sedii din cate stiu la Bucuresti si Craiova...
munca consta in convingerea persoanelor (in gen. femei) pt a cumpara produse cosmetice de lux .... ;)
che1985 Duminica, 19 Februarie 2012
sal dada85. deci 13 milioane nu ai sigur pe cartea de munca?!?!? e doar salariu minim si restu faci tu din vanzari. naspa :( mi se pare putin oricum pt bucuresti. mersi frumos oricum de explicatii.
indo_co90 Duminica, 26 Februarie 2012
pt multa lume acest salariu nu este mic mai ales cand vrei doar un job pt a avea ceva bani de buzunar ;) cei care au pretentii mai mari sunt siguri ca se uita dupa alte firme ;)
Anastasia Luni, 27 Februarie 2012
hello. a fost cineva recent la interviu la aceasta firma (Remark CallDirect)? daca imi poate spune cineva cum decurce procesul de intervievare la ei si cate interviuri trebuie sa dai. multumesc anticipat. Anastasia
lori Marti, 28 Februarie 2012

parerea mea e sa va axati pe altceva ,astia la interviu spun una si apoi .....se skimba radikl

che1985 Marti, 28 Februarie 2012
eu mi-am dat seama deja ca una zic acolo pe besjobs la salariu si se pare ca alta e in realitate. wtf?!?!? @lori: tu ai fost la interviu la ei la remark?
Monica Marti, 28 Februarie 2012
stiti ceva despre sediul din Craiova al aceste firme? cati angajati sunt? multumesc. Monica
Camelia Sambata, 17 Martie 2012
buna seara! cu greu gasesti informatii pe net despre remark calldirect asa ca scriu si eu aici in speranta ca cineva care lucreaza, a lucrat sau a avut vreo tangenta cu aceasta firma, ne poate furniza mai multe informatii. haidetii fratilor!!!!
Michi Sambata, 17 Martie 2012
din cate stiu la remark calldirect castigi in functie de cat vinzi prin telefon; salariu de baza destul de mic + procentaj un functie de vanzari. se fac oare bine din aceste procente?!?!

as avea si o alta o intrebare: cam cat de mare e firma asta la noi? cati angajati are? :)
relu Duminica, 18 Martie 2012
eu sunt curios daca ai contract si tot ce trebuie. adica e trecut tot salariu pe cartaea de munca??!?
timmy Luni, 19 Martie 2012
@relu: da, este totul ok din punctul asta de vedere. salariul (negociat) e trecut pe cartea de munca, oricum e mic. restul de bonusuri sunt luate in functie de vanzari.
ramona Marti, 20 Martie 2012
italiana au la remark? :)
remark Marti, 27 Martie 2012
Remark este parte dintr-un grup de telemarketing din Europa. In lume sunt peste 5000 de angajati. Tot personalul vinde prin telefon produsele grupului de societati din care face parte.
Remark garanteaza un salariu de baza ce are obiectivul sa stimuleze personalul sa vanda.
Cine doreste sa castige mult fara sa vanda nu are cum sa ramana mult la Remark, cine cauta solutii sa vanda si reuseste are cu siguranta un loc de munca pe termen lung cu un salariu in sau peste media pietei.
In Romania Remark are peste 200 de angajati in limba italiana, spaniola, rusa si romana.
AdaAdore Marti, 27 Martie 2012
foarte interesant ce scrie mai sus. si eu sunt de acord, cine doreste sa castige mult fara sa isi faca target-ul... evident ce se va intampla :)

as avea o intrebare. salariul de baza difera in functie del limba? :) ms. Ada
Elena19 Miercuri, 28 Martie 2012
da, aceeasi curiozitate o am si eu, salariul ala fix depinde de limba? :)

si inca o intrebare, exsiat part-time pe spaniola? multumesc, Elena
ssss Miercuri, 28 Martie 2012
nu mai merge vanzari nu se mai fac daca vreti minimul veniti la noi