Forum despre Remark CallDirect (3G Brothers Holding) - Dermafutura

ssss Miercuri, 28 Martie 2012
bucuresti la voi come va??????
Elena19 Miercuri, 28 Martie 2012
eu sunt din bucuresti da. la voi unde? da-ne si noua ceva detalii :) ms, Elena
ssss Joi, 29 Martie 2012
sunt din craiova spania 6 ore salariu fix pt toti si premii pt cine ajunge pe timp de criza baftaaaaa
doina Vineri, 20 Aprilie 2012
Buna
as vrea sa stiu, totusi de la cineva care a lucrat sau lucreaza la Remark, daca salariul este minim pe economie, in general la firme de call center salariul este mic (cam pana in 800 de ron).Numai ca pe site-ul bestjobs au salariile huge gen minim 1700 la 8 ore??????? cam imposibil...
betty Vineri, 20 Aprilie 2012
17 milioane la 8 ore? no way. teoretic, zic ei, ajungi la suma asta doar daca faci multe vanzari, altfel ramai cu salariu de baza.
raluca o. Miercuri, 25 Aprilie 2012
confirm, 17 milioane nu se fac pentru full-time in remark call direct. nu stiu de ce scriu ca poti lua atat :(
Sid Miercuri, 9 Mai 2012
e 1350 mil sal de baza din care se scade cate 20 de lei daca nu atingi targetul de 20 de vanzari pe luna. faci mai mult de 20 de vanzari se pune 50 de lei.
contractele se fac pe o luna. cu posibilitate de prelungire.

in fiecare zi ti se ofera o lista de 100 de nr de telefon pe care ii poti contacta pentru vanzare.

good luck!
Andreea Sambata, 12 Mai 2012
Nu este o firma serioasa.. mint cu nerusinare ! Una spun la interviu ( care este o formalitate pt ca accepta pe oricine chiar si persoane cu 10 clase) si altceva se intampla odata ce ai semnat contractul.. care este intotdeauna pe perioada determinata, pt cau au un flux de personal care sperie orice banca daca vrei sa iei un credit ( asta in cazul in care doresti un job stabil si reusesti sa ai contract pe perioada nedeterminata).
Vanzarile pe care le faci, mai mult de jumatate te trezesti cu ele anulate, chipurile le anuleaza clientele .... si cand e sa iei salariul .. te convingi ca tot ce ti s-a spus la interviu e o minciuna.. NU VA DUCETI LA INTERVIURI! Isi bat joc de oameni pt ca este situatia asa cum este in Romania si lumea e disperata sa-si gaseasca un job !
alina Luni, 14 Mai 2012
Andreea, sunt de acord cu tine 100%, e jale! Una zic la interviu, alta la faimosul curs de pregatire si alta la semnarea contractului ! E o bataie de joc fara limite, profita de situatia dificila prin care trecem si mai presus de asta MINT CU NERUSINAREEEEE!!!! Rusine, rusine, rusine!!! Accepta tot felul de oameni, apoi la asa zisul curs de pregatire isi dau ochii peste cap cand ii aud bietii oameni ce "debiteaza" (12 clase si alea terminate cu greu, slugi in Spania sau Italia samd). Cele care isi dau seama despre ce e vorba fug de ei mancand pamantul, acesta e un loc de munca bun pentru persoanele foarte tupeiste, cu nervi de otel si rezistenta la prostia celor din jur! daca va doriti ceva normal, serios, civilizat, cautati-va in alte locuri chiar daca e greu, perseverati si veti reusi !!! Daca au un an, doi de experienta (la "patzachinele" de pe acolo ma refer) sa stiti ca asta nu le dreptul sa va calce demnitatea in picioare! Deci repet pentru cele care au intentia de a accesa acest loc de munca: e o mare minciuna cu privire la vanzari si salariu, e stres maximum, esti verificat si apostrofat si daca mergi la baie, nimic nu e ceea ce pare in primele zile!
mindina Luni, 14 Mai 2012
Subscriu la cele de mai sus.Iti anuleaza comenzi,(ma rog "clientele")tu nu ai posibilitate de control asupra situatiei reale.Cine stie in ce conturi intra comisioanele pentru munca ta!
Mara Luni, 14 Mai 2012
si eu care tocmai tocmai ce voiam sa aplic la ei. noroc ca am fost inspirata si am dat un search pe google dupa remark.

ah......................

cam cati angajati au ei in bucuresti?
alina Luni, 14 Mai 2012
pentru faza cu anularea comenzilor ele gasesc tot timpul explicatii extrem de plauzibile: ati facut vanzarile in ultimele zile ale lunii, nu s-au facut livrarile, vi se vor adauga luna viitoare insa se pierd pe parcurs, iar ca o mica mare paranteza asa zisele team-leader-e sunt penibile in incercarea lor de a se impune in fata novicelor, mie mi s-a facut greata sincer, si va rog sa ma credeti ca nu vorbesc din carti, vorbesc din proprie experienta...faptul ca acum imi caut de lucru nu e din cauza ca nu imi doresc din suflet sa muncesc si sa castig bani (fratilor toti vrem sa muncim si sa fim rasplatiti ca altfel nu ne-am mai cauta!!!!!!) ci doar pentru ca nu am gasit ceva decent si stabil !!!! nu zic ca nu exista si persoane multumite de munca din acest call center, de felul in care sunt remunerate, insa nu e pentru toata lumea, nu e pentru cine cauta ceva serios!! cu numarul ANGAJATILOR nu pot sa ma pronunt, doar ca ei fac de 4 ani angajari pe banda rulanta, ceea ce cred ca ar trebui sa ridice niste semne de intrebare.....faceti cum credeti fiecare de cuviinta!!
jenny Miercuri, 23 Mai 2012
hehe, experienta in remark calldirect te caleste. parca altfel vezi lucrurile dupa :)))))) lol
carina Joi, 24 Mai 2012
Am lucrat la Remark Craiova aproximativ 2 luni de zile si am castigat 400 ron cu 10 vanzari verificate si bonusul a fost 0 ron :)))...esti platit cu 3 ron pe ora,adk 18 ron pe f zi,cu o team-leader ul pe tocuri de 15 cm si o gramatica ''pusa la punct'' ex: ceilanti si celalante '' :)) ,cu aplauze pt fiecare analfebeta cu max 10 clase dar care reusea sa minta 10-15 babe in 2 sapt era avansata in sefa :D.Cu pauze de 9 min ,pt ca in minutul 10 esti deja tras la raspundere de ce nu ai inceput deja ?!!!,sa minti o baba care nu intelegea nici cuv ''sapun''' ,dar esti un prost vanzator at cnd esti intrebat de Team leader,manager,etc '' cum de n ai vandut azi nimic?'' :)))))....remark fuck off....firma fantoma !!!!!!
amy Vineri, 25 Mai 2012
am citit si eu aici si e cu dus si intors.

uitati-va pe bestjobs http://www.bestjobs.ro/top-locuri-de-munca-vorbesti-limba-italiana-sau-spaniola-sau-rusa-sau-doar-romana-agenti-call-center/181216/2

Perioada de training profesional;
posibilitatea unui orar flexibil (dimineata sau dupa-amiaza) , 6 sau 8 ore
program 6 ore - salariu intre 1300 Ron si 1900 Ron net;
program 8 ore ”“ salariu intre 1700 Ron si 2450 Ron net;
Contract (carte) de munca;
Premii pentru rezultate personale sau de grup

??????
amy Vineri, 25 Mai 2012
si apropo, dau pe remark call direct si ma redictioneaza catre firma 3G Brother Holding. Stie cineva ceva despre schimbare? A dat faliment remark sau ce? :d sau a fost cumparata de altii mai "destepti"?
una Duminica, 27 Mai 2012
In craiova sediul este pe strada , intr-o cladire mare din sticla verde pe stanga pana ajungi la intersectia care duce spre bariera(la podisor).La interviu te pune sa vorbesti numai in limba respectiva(italiana sau spaniola depinde ce alegi tu).Te intreaba in spaniola rasp in spaniola de ex:
Donde aprendiste hablar espanol?Por que quires trabajar aqui?
chestii oricum f fminore ca sa se convinga ca esti capabil sa vorbesti.
Teorie o saptamana te vrajesc ei ,te pun sa si testezi produsele(cremele), apoi sa vinzi la babe creme de peste 25 de euro..eu am fost am vazut...majoritatea (98%, si nu exagerez cu nimic) iti inchid telefonul in nas din secunda in care le spui de unde le suni si cu ce scop.Ai un formular pe care trebuie sa il respecti cu strictete, chit ca pliktisesti femeia si pana la urma te si injura.Esti inregistrat mereu cat vorbesti la tel,ce spui,daca bagi ceva de la tine esti taxat,chit ca omul ala nu vrea sa auda ditamai polologhia tu trebuie sa il convingi sa te asculte.Iar pauza e cronometrata,daca ai intarziat ramai peste program,tre buie sa ai pe zi 100 de apeluri efectuate.Eu nu mai vreau sa aud in veci de asa ceva.Daca vinzi o crema pe zi mare minune
iuliu Marti, 29 Mai 2012
@amy: traim intr-o lume de "destepti" :)))))
ete Luni, 25 Iunie 2012
au ceva pe spaniola la remark?
hektor Marti, 3 Iulie 2012
nu mai au nimic, remark calldirect a intrat la apa :)))))