Forum despre Remark CallDirect (3G Brothers Holding) - Dermafutura

Anonimus Vineri, 16 Noiembrie 2012
Aviz tuturor care nici nu stiu sa scrie sau sa citeasca corect, insa isi scriu parerea pe forum-uri.

In primul rand, mentionez de la inceput ca asa cum se scrie este o activitate de telemarketing, unde bonusarea se face dupa implicare. In aceasta societate toate persoanele care isi doresc sa munceasca in primul rand ca au un loc de munca asigurat si in al doilea rand un salariu mai mult decat decen, restul pleaca. Iar ca sa nu dea vina pe incapacitatile lor sau pe analfabetismul ce il prezinta spun ca e de vina societatea, ca ei iau bani putini. Asa ca mai ganditi-va de 2 ori inainte sa mai scrieti ceva.
Daca va cade un pix din mana imediat spuneti ca cineva cu P v-a injurat, nu ca voi nici nu stiti sa tineti macar un pix in mana, asa ca, cei care vor sa castige bani si mai ales experienta sunt invitati sa vina, pentru ca cu siguranta aici vor gasi un colectiv mai mult decat placut. Dovada persoanele care au si 5-6 ani in companie.
Karime Sambata, 17 Noiembrie 2012
Dragele mele

In consecinta dupa tot ce am citit pe acest forum, dupa atatea pareri pro si contra nu imi ramane decat sa concluzionez : aceasta companie ori o iubesti si esti parte din marea familie, ori o urasti pentru totdeauna. Daca ai o personalitate puternica resusesti ... daca nu concluzia e " nu sunt facut pentru direct -marketing " . Dar stiti cum e vulpea care nu ajunge ...
Cine stie cunoaste ... Si cine nu stie ... nici nu merita sa cunoasca ...

Va pup pe toate
eeeeeee Marti, 20 Noiembrie 2012
de ce nimeni nu a facut plangere la itm????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
elena Vineri, 23 Noiembrie 2012
MA duc si eu luni la un interviu pentru operatir telefonic! stie careva in ce consta interviul si daca se respecta programul de lucru?
Irene Vineri, 23 Noiembrie 2012
Daca vreti sa pierdeti timpul mergeti la Remark Call Direct, 3G Brothers Holding!! La interviu "specialista in resurse umane" D., va spune numai minciuni cu nerusinare: va promite salarii mult mai mari decat cele care sunt de fapt platite, va mentiona un target pe care cica daca-l veti atinge veti avea un salariu de 1300-1500 de ron si de fapt ajungi sa lucrezi degeaba, pentru ca marea majoritatea femeilor nu asculta nimic si inchid telefonul. Remark Call Direct sub conducerea dnei manager CC, este o firma neserioasa care exploateaza cu nerusinare zilnic atat oamenii care lucreaza in compania lor, cat si pe cei care vin ZILNIC la interviuri in cautarea unui job stabil. Ce firma serioasa cursuri angajeaza zilnic si concediaza zilnic? Sunt niste ... ale societatii!!! Nu va pierdeti timpul angajandu-va la Remark Call Direct! Romania trezeste-te!!! Remark Call Direct= inselatorie, exploatare! Clientele sunt mintite atat in privinta originii apelului cat si in privinta identitatii persoanei care le contacteaza!! Angajatele sunt antrenate sa minta zilnic afirmand ca sunt o presupusa " Maria Mayer, Clara Mayer, Maya Rosenberg, etc" si suna din Elvetia!!!! Numai minciuni!!!!!!!!!!!!Remark Call Direct= INSELATORIE si EXPLOATARE!!!!!!!!
O fosta angajata care a lucrat pana astazi pentru ...din Remark Call Direct!!!!
Irene Vineri, 23 Noiembrie 2012
numai minciuni si exploatare!
dalya Vineri, 23 Noiembrie 2012
tu ce ai lucrat acoiolo Irene?
Alexandra d. Marti, 27 Noiembrie 2012
Drept sa va spun eu am fost azi acceptata. La interviu domnisoara mi a facut o impresie foarte buna. Firma are un sediu frumos intr o cladire noua . Deasemenea am fost invitata sa particip la un curs gratuit de direct marketing oe parcursul a cateva zile in care voi fi si platita. Drept sa va spun sunt nerabdatoare sa vad daca unele comentarii sunt intemeiate sau nu .
MaI mult nu stiu ce sa zic ca v as minti .
Alice Marti, 27 Noiembrie 2012
Eu sunt angajata de o luna jumate, din prima luna mi am facut targetul si am primit 13 mil. Si luna aceasta mi a mers foarte bine, nu pot sa spun ca nu am muncit dar zic eu ca la 6 ore un salariu de 13 mil e bun, mai ales ca eu sunt si studenta. Admosfera e frumoasa suntem numai fete si sotul meu e f fericit ca mi am gasit jobul asta :))) ca nu sunt barbati .
Me Miercuri, 28 Noiembrie 2012
Si pe mine m au chemat la interviu nu stiu ce sa zic sunt foarte curioasa cum va fi dar vreau sa vad cu ochii mei sa trag singura concluziile dupa. Drept sa va spun am nevoie de bani sper sa ma angajeze ...
flo Joi, 29 Noiembrie 2012
Buna! Sunt si eu chemata la un interviu, luni 03 decembrie. Poate cineva sa-mi dea detalii ce se vinde sau daca e greu sa comvingi oamenii sa cumpere? N-am nici idee despre ce-i vorba doar ca am citit aici si vad ca foarte multa lume e nemultumita!
Va multumesc.
alexutz Duminica, 2 Decembrie 2012
In firma asta proiectele sunt numai pe outbound, nimic inbound?
mada Luni, 3 Decembrie 2012
eu trev sa semnez contractul voi incepe in scurt timp...am sa vad eu cum este cu adv vad ca majoritatea parerilor sunt negative...dar eu una zic ca ma descurc am sa respect atata timp cat sunt respectata...si cel mai bn este sa trag singura concluzii din propia experienta si dupa cateva sapt am sa revin si va sp care este parerea mea..va poop
alexutz Luni, 3 Decembrie 2012
eu am mers la interviu si am inteles ca nimic nu e adevarat. Targetul este aproape irealizabil, nu poti vinde de 1000 de euro intr-o luna, sa fim seriosi. NU poti lua cartea de telefon si sa le vorbesti la oameni de produse nestiute, sa le bagi mana in buzunar iar ei sa puna chiar te rog...
Chiar te rog ... Marti, 4 Decembrie 2012
Alexutz ... Chiar te rog ... Chiar te rog sa te gandesti la ce spui ... Orice persoana care vrea sa castige bani din vanzari nu se poate astepta de la client sa i spuna " chiar te rog " , atunci ne angajam la chioscul din colt si vin clientii si spun " te rog sa mi dai un pachet de tigari " si noi ne numim vanzatori ca indeplinim cererea.
Daca vrei sa lucrezi aici trebuie sa fi o persoana ambitioasa, care vorbeste cu pasiune si crede in ceea ce spune !!!
Eu lucrez de 1 an si sub 14 mil nu am luat niciodata, asta pentru ca nu astept sa mi spuna clienta "chiar te rog" !!! Am numai colegi ambitiosi si inteligenti care fac bani frumosi cu usurinta in aceasta companie !!!
Alexutz ... Si tu poti sa ne fi coleg ar fi pacat sa spui nu poti inainte sa incepi !!!
ALEXUTZDACEVALAREMARK Miercuri, 5 Decembrie 2012
DE CE NAIBA NU RECUNOASTETI CA FIRMA ASTA ARE OAMENI CARE NU STIU NICI MACAR SA TINA UN INTERVIU CU UN POTENTIAL ANGAJAT? FIRMA ASTA MAI ARE ANGAJATI IN AFARA DE RECEPTIONER? TRAININGUL DE 3 ZILE=FRECTIE LA PICIOR DE LEMN. PORTOFOIU = 0, PROSFESIONALISM=POATE IN RAI. MAI TACETI DRACU DIN GURA MINTITI LUMEA. SA VA FIE RUSINE. CHIAR AM SA VA RECLAM.
Eu remark ... Un fenomen Joi, 6 Decembrie 2012
Eu remark un fenomen pe acest forum, existenta a doua categorii de persoane.
1. O categorie care deabea isi gaseste cuvintele pentru a se exprima corect si decent in limba romana, mai mult decat atat pana si expresiile violent - vulgare care le au in vocabular nu sunt exprimate corect si coerent .... Asemenea persoane ma tem ca doar cu greu isi pot gasi un loc de munca decent in secolul 21 cand cerintele sunt destul de ridicate ... In consecinta nu e greu de inteles de ce nu au fost acceptati sau dati afata dintr o companie multinationala, in care educatia conduita profesionala si flerul in comunicare sunt incredientele esentiale. Imi pare rau pentru voi dar nu e o solutie sa va prezentati frustrarile public ... Sfat : putem sa ne schimbam chiar de maine :) succes !
2. O categorie care are doar cuvinte de lauda atat profesional cat si la nivelul conducerii si admosferei de lucru. Sunt oameni din interior care au resursele pe care orice companie care doreste sa prospere le cauta la angajati : seriozitate putere de munca profesionalism fler in comunicare dar mai mult decat atat si nu incele din urma educatie si respect fata de interlocutor.
O seara minunata !
johnnie Vineri, 7 Decembrie 2012
Oameni buni, daca va luati dupa cat de frumos e sediul si cat de amabila e receptionista sau omul de la HR, cadeti in cursa. Ganditi-va logic. Targetul nu se poate realiza in conditiile in care aceste produse nici nu exista pe piata din Romania. NU a auzit nici dracu de ele. NU este un site, nu sunt brosuri, nimic. Lumea nu poate sa cumpere legata la ochi, daca nu stie nimic despre produse, nu are unde sa le vada. Puneti-va in locul clientului. Ce vrea el? Un produs bun, eventual, eficient la probleme, sa dea rezultate si sa nu fie foarte scump. Produse astea sunt foarte scumpe, de testat, nu le le-a incercat nimic, pentru ca nimeni nu stie de ele. In plus, nu exista o baza de date. Oameni buni, nu mai dati banii aiurea pe drum, mai completati si formulare tampite(auzi tu, sa le si cati bani am luat de la fiecare job, in conditiile in care vorbim de lucruri confideniale). Nu va faceti sperante. Eu am gandit la rece, m-a, consultat cu multi oameni, cei de la Remark sunt niste novici in vanzari directe. care se scarpina cu mana dreapta dupa ureachea stanga, isi dau cu stangul in dreptu'. Sunt de-a dreptul prosti si hoti. Faceti ceva util, lasati-va CV-ul la o firma serioasa, dar nu la 3 G Brothers Holding SA
3gbrothers=vidanja publica Vineri, 7 Decembrie 2012
@Eu remark ... Un fenomen, noi nu pupam lumea-n fund, du-te tu si schimba tu lumea cu lustruitul fundurilor din 3GBrothers Holding SA, iti doresc o viata linistita cu 500 de Ron pe lume.

P.S Oamenii care au schimbat lumea au facut-o pentru ca au privit o secunda si le-a fost de ajuns sa ajunga la concluzia ca trebuie facut ceva. Tu ai ochelari de cal, draga pitipoanca cretina ce esti.

Anul 2013 sa aduca falimentul "respectabilei" firme 3G Brothers Holding SA. Vede-v-as la inchisoare pentru cate faceti.
:) Miercuri, 19 Decembrie 2012
Buna. Eu am lucrat destul de mult timp in aceasta firma si va pot spune ca la inceput, adica in 2011 eram destul de multumita. Intr-adevar esti angajat cu carte de munca... dar poti fi dat afara dupa cateva luni daca nu iti atingi targhetul. Salariul de baza este in jur de 450-500 Ron + tichete de masa in valoare de 180 Ron. Restul banilor ii castigi daca depasesti un anumit numar de vanzari... care in ultimul timp cu greu poate fi realizabil. Eu pot spune ca la inceput am castigat cu tot cu tichete 800 Ron, 1000 Ron, chiar si 1300 Ron.. dar depinde de la luna la luna mai ales ca in ultimul timp merg destul de prost vanzarile, de aceea am si renuntat :) ajunsesem sa iau in ultimele 3-4 luni doar salariul de baza. P.s. Daca o sa lucrati acolo nu va entuziasmati prea tare, nu e deloc roz asa cum pare la inceput.