Forum despre Remark CallDirect (3G Brothers Holding) - Dermafutura

:) Miercuri, 19 Decembrie 2012
Si pt "eeeee": s-a facut si plangere la itm si au luat o amenda de 500 de milioane de lei vechi :D cred ca au scapat destul de ieftin la cate nereguli sunt prin firma aia :)))
.......... Joi, 27 Decembrie 2012
La Multi, multi ,multi ,multi ani Remark!!!!!!!!!!!!!!!!
Troski Miercuri, 2 Ianuarie 2013
Sa se depuna praful pe birouri, sa vina DNA, ITM, sa va ridice in 2013.:)
mda Luni, 7 Ianuarie 2013
REMARK CALL DIRECT S.R.L. CALEA MOSILOR NR. 158, ET. 5, S.2, BUCURESTI
021.310.19.90, 031.490.00.90, 031.490.00.91 / manager.rmk.gm@ remarkcalldirect.com
Micky Marti, 15 Ianuarie 2013
Buna ziua tuturor. Sunt Mihaela si am fost recent la un interviu la aceasta firma.Inca din prima mi s-a parut suspicioasa treaba cu denumirea firmei, de ce se numeste Remark Call Direct atata timp cat anunturile lor sunt pe 3G Holding Brothers, cu timpul documentandu-ma am aflat si ce hram poarta acestia.M-a sunat un recruiter pe nume Diana, foarte oki femeia si zambitoare ca pentru toata lumea pe care am intalnit-o pe acolo.Cand ajungi te pun sa completezi un chestionar, (cum te cheama,adresa, unde ai mai lucrat, disponibilitate de lucru la ei la data de si altele).Urmeaza apoi interviul cu Diana: te intreaba dak ai mai lucrat pe un post de call center (desi nu ii intereseaza experienta), ce experienta mai ai in afara de call-center, apoi prezentarea in linii minimale ale firmei.Nu am reusit sa aflu nimic despre produse decat ca sunt ale unei companii cu un nume de ma apuca rasul.Apoi o scurta proba de imaginatie in vanzari pe care am trecut-o cu brio.Toate oki pana aici , umeaza partea cu salariul.Intr-o prima faza mi-a zis ca programul de lucru este de 6 ore (dimineata si dupa amiaza), exista un target pe luna care trebuie atins de 1000 euro (putin cam mult chiar si pt un om care lucreaza la ei de cateva luni), iar dak atingi acest target ai un salariu de 1300 ron. Acum tu poti sa faci targetul si dak esti deasupra lui primesti 1 leu bonus, iar dak nu il atungi ti se scade 0.05 ron parca (desi nu prea am inteles cum e cu scaderea asta atata timp cat nu vorbim de salariul fix).Atentie, in acest punct nu vorbisem de un salariu fix .Cand a venit vorba de reuita atingerii targetului, mi-am dat seama k acest lucru este comparabil aproape cu o minune.Acum vine partea cea mai interesanta: salariul fix pe 6 ore muncite zilnic timp de o luna este de 650 lei, adica fix o bataie joc (pare-mi-se dak am retinut si cu bonuri de masa).Cu toate acestea sa fiti foarte prudenti la sumele fixe pe care vi se ofer si mai ales la cele stipulate in contractul de munca, sa nu va incurcati intre salariul fix si bonificatii pe care le primiti sau nu.Concluzia: am plecat de acolo la fel cum venisem, sa aflu cat mai multe informatii chiar de la sursa si nu de pe internet, desi parerea mea era aproximativ formata.Nu am apucat de discutat de perioada de training dak este platita sau nu, cat tine si contractul cu clauzele aferente.Inchei prin a nu recomanda aceasta companie!
Micky Marti, 15 Ianuarie 2013
Cine chiar nu are de ales si nu-si gaseste intr-o alta parte si arde rau de tot poate lucra la ei, dar numai atat!
sandybell Miercuri, 16 Ianuarie 2013
e o experienta ...de viata........
Anonimus Miercuri, 16 Ianuarie 2013
Citesc, si cateodata nu imi vine sa cred ceea ce scrie pe forum-uri.
Din experienta de viata, stiu ca oamenii care " se cred destepti " nu merg la interviuri pentru posturi de operatori. Daca merg, stiu la ce se asteapta. In Bucuresti, se stie foarte bine ca din vanzari, se castiga extrem de bine, acum insa conteaza si omul care face aceasta activitate. Daca te multumesti cu putin, nu ai ce cauta, daca nu poti sa depui efort pentru munca ta, si astepti ca roadele sa pice din cer, din nou nu ai ce cauta. Acest domeniu, dupa cum puteti vedea pe sitte-uri, a acaparat intreaga lume, dar aici supravietuieste numai cel care stie ce vrea, si depune si efort pentru a realiza ceva. Restul pot sa mearga la coltul strazii si sa astepte sa primeasca ceva bani, poate cineva care trece ii va da.

Asadar ca o concluzie, degaba scrieti numai lucruri negative, pentru ca sunt doar o reflexie a neputintei voastre, si nimic mai mult.
O persoana cu valoare si cu experienta.
I. D Joi, 17 Ianuarie 2013
Desi am citit comentariile voastre, maine voi semna contractul. Vreau sa ma conving despre ce "e vorba in propozitie" si nu neaparat sa iau acel salariu care e derizoriu ( intre noi fie vorba).
Nu am experienta in vanzari si n-am nicio intentie sa plictisesc o persoana la telefon si nici s-o mint cu nerusinare. Sunt convinsa ca nu voi vinde nici macar un singur produs, dar o incerc si p'asta.
Ralucka Vineri, 25 Ianuarie 2013
si......... I.D ne zici si noua cum e? ;;;;)
Ralucka Vineri, 25 Ianuarie 2013
cate produse ai vandut?
I.D Sambata, 26 Ianuarie 2013
N-am vandut nimic! Doar am conversat cu babe care se vaita ca ministrul muncii nu face treaba buna, iti inchid telefonul in nas, fac ca toti dracii si intreaba de unde ai numarul lor si ce vrei de la ele. E si un plus la jobul asta...atmosfera care e super ok, fetele din grupa sunt de nota 10 si d-na manager, Cristina Corbu e intelegatoare si se straduieste sa te invete sa vinzi ( dar daca nu esti facut pentru asta, mi-e greu sa cred ca vei vinde ceva).
sakira Sambata, 26 Ianuarie 2013
nu sunt de acord, te pune sa semnezi un constract de munca pe perioada nedeterminata si niste acte aditionale are implica ca te dau afara daca nu-ti atingi targhetul si chiar daca ti-l atingi tot te dau afara ...gasesc ei ceva.
de pilda targhetul e de minim 6 vanzari pentru 650 plus bonuri...tu faci 20 ...ei jumatate ti le anuleaza si daca esti inteligent sa notezi numarul mobil al clienteleor si sa verifici...vei afla ca clientele anulate au primi produsele iar tu bani deloc.Iti schimba parola din luna in luna ca sa nu vezi tu de fapt ca ti-ai atins targhetul si sa te manpuleze ei cum vor.Au niste team lider ... se maninca intre ele se barfesc si se injura ca la usa cortului.
Ei angajeaza in fiecare luna alti oameni si schimba personalul ca pe sosete, sau chiloti.Managera este ... si cea de la personal o pustoaica de 21 de ani care nu e constienta ce rau face oamenilor cand ii minte.Acolo rezisti numai daca esti pila cuiva ...NU PLATESC ASIGURARILE DE SANATATE SI NICI CARTEA DE MUNCA....Si la sedinte team laderul ca sa para sociabil isi povesteste din viata personala ....Daca iti iei medical ai zburat, daca ceri adeverinta pentru doctorul de familie ai zburat....si multe alte magarii .Ai din 2 in 2 ore pauza de fumat, mincat si facut pipi...desi sunt peste 100 fete in firma pe fiecare tura sunt 2 WC inghesuite si stai la coada....e penibil pun salariati sa cumpere cuptor cu microunde sa-si incalZEASCA SEFII MINCAREA...ETC SUCCES
I.D Sambata, 26 Ianuarie 2013
Sakira, spune-mi, te rog, daca primesti salariul aferent zilelor lucrate in perioada de proba. Presupunem ca in perioada de proba lucrezi 10 zile si apoi pleci. Ti se da salariul si bonurile de masa pentru zilele lucrate?
Merci
alessia Joi, 31 Ianuarie 2013
buna!mi am depus si eu cv -ul la aceasta companie si am intrat pe acest forum.nu mi a venit sa cred ce am citit.clar ca e bataie de joc.
dfsedgdfg Joi, 31 Ianuarie 2013
Clar ca e o bataie de joc..... Nimic nu e ok in firma aceea, daca vine un control s-au ars.... oameni care stau peste program, sefi care fac parada modei si a inculturii... si asa mai departe.
Te promoveaza atat cat ei isi doresc, ca mai apoi sa spuna ca nu esti bun, si sa puna pe altul in locul tau, faci munca in folosul societatii pe care nu iei nici un ban....
Ar fi foarte bine ca cineva sa mai faca si o plangere, sa se mai faca si cate un control pe acolo.... si pe viitor nu vor mai exista.Daca vreti sa va angajati pentru o zi-2-3 puteti merge, daca nu cautati-va la o firma serioasa, nu la minciuna aste de societate.
maya Vineri, 22 Februarie 2013
dar stie cineva daca produsele sunt ok?
de exemplu cele de la Dermafutura sunt originale?sau sunt fake-uri?
Elena Duminica, 24 Februarie 2013
Oameni buni am lucrat la aceasta firma 11 zile desi semnasem un contract pe 1 luna. M-au dat afara dupa 11 zile ptr ca nu am facut vanzarile necesare. 11 zile.. e posibil asa ceva? DA, pentru ei. Pentru ca ei nu inregistreaza contractele de munca la Itm si angajeaza oameni pe banda rulanta iar vanzarile care se fac si ne spun ca nu s-au mai facut ptr au renuntat "babele" la ele le opresc ei in buzunarul lor. Deci, la negru in buzunar se intelege clar ce fac...bani la negru adica evaziune fiscala. Imi pare rau ca nu le-am facut atunci plangere la Itm, si acum as putea sa demostrez cu fluturasul ca m-au dat afara dupa 11 zile dar rau faci, rau gasesti. Tot or sa fie ei prinsi ptr magariile pe care le fac. Salariu brut era 869 lei deci 650 lei net + bonuri. Este cea mai neserioasa firma, niste mincinosi iar cea de la receptie se crede Il capo di tutii capi. Trainingul nu se plateste, te duci 5 zile degeaba cate 6 ore pe zi, apoi te baga direct la lucru. Fugiti de ei cat mai repoede posibil, niste neseriosi !!!!!
jeany Luni, 25 Februarie 2013
eu am lucrat la ei si am facut o gramada de vanzari si bani.
I.D Luni, 25 Februarie 2013
Eu am lucrat la ei 5 zile si apoi am plecat din proprie initiativa...pur si simplu nu "ma tinea" sa ametesc de cap niste amarate. Doresc sa va spun ca mi-am primit banii si bonurile pentru perioada lucrata.