Forum despre RINF Outsourcing Solutions

nick Miercuri, 8 August 2012
este angajatorul celor care lucreaza pentru Microsoft in Romania.
Anca Joi, 13 Decembrie 2012
este o companie care face outsourcing de personal doar pe it, recruiterii sunt tineri si muncesc de le sar fulgii, nu lucreaza doar cu microsoft si cu intel , au un portofoliu de clienti destul de mare si cauta de obicei companii cu renume.e o scoala de recrutare pt ca ii cresc frumos pe juniorii din hr atat pe recrutare cat si pe administrativ, dar e mult f mult de munca.
intervievat Joi, 13 Decembrie 2012
nu mai au sediul in floreasca..cred ca e mai bine, nu intra lumina naturala in cladirea respectiva..
daca nu sunteti extrem de vorbareti nu va prezentati la interviu, va duceti degeaba. no kiddin'
euacela Marti, 25 Decembrie 2012
Am fost in procesul lor de recrutare pe o pozitie de consultant tehnic. Era un fel de solution architect pentru ca trebuia sa insotesti persoana de vanzari in discutia cu clientul, sa obtii informatiile tehnice de la el, sa vii cu un plan de implementare pentru echipa de dezvoltare, iar apoi sa prezinti solutia clientului impreuna cu persoana de vanzari care trebuia sa negocieze cu el. La primul interviu totul a fost ok, mi s-a prezentat postul si atributiile, iar apoi mi s-a trimis un test prin email cu deadline de 48 de ore, era vorba despre un plan de implementare pentru o aplicatie de tip intranet. Am trecut testul si apoi am avut interviul cu managerul. Aici insa lucrurile s-au stricat, deoarece am avut neplacuta surpriza sa aflu ca de fapt trebuie sa fac si partea de sales singur, contrar a ce mi se explicase initial. Cand am ridicat aceasta problema mi s-a spus ca nu sunt bine definite atributiile si va trebui sa fac totul pana cand vor deveni, insa nu mi s-a specificat niciun termen exact. Salariul propus era undeva la 2300 RON net, ceea ce mi s-a parut foarte putin pentru responsabilitatiile avute.
rraita Vineri, 11 Ianuarie 2013
are cineva idee cat castiga un Key account manager la RINF?
marvin Marti, 15 Ianuarie 2013
am lucrat cu ei. sunt ok. sunt doua companii RINF. Prima se ocupa de proiecte IT si consultanta, a doua de proiecte pe hr.
Laura Sambata, 2 Februarie 2013
Fac outsourcing de personal pentru diferite companii de IT.
Eu am avut o colaborare foarte faina cu RINF. Au fost foarte deschisi si transparenti si mi-a facut placere sa lucrez cu ei. Chiar ii recomand :)
mda Joi, 14 Februarie 2013
Noua adresa RINF.
Bd. Dimitrie Pompeiu, Nr. 6E, Bucuresti, Sector 2
agilu' Marti, 21 Mai 2013
mi s-a parut ca cei din RINF isi dau interesul. 4 stele din 5, din partea mea
Elena Sambata, 26 Octombrie 2013
Buna ziua. Eu m-am prezentat la interviu la ei pentru postul de HR TEAM ASSISTANT. Nu mi-a placut profesionalismul lor, si anume faptul ca am asteptat aproape o ora pana ce am intrat in interviu si tipa de la hr nici macar nu si-a cerut scuze. Ofera era in felul urmator: program de 6 ore pe zi, 700 de lei net + tichete de masa + 50 de lei pentru transport + posibile bonusuri de performanta. Nu am acceptat.
Cineva Luni, 11 Noiembrie 2013

In primul rand spuneti PENTRU CE ANUME v-ati dus la RINF, si APOI cum a fost.
Eu unul m-a angajat la rinf pe IT Development, avandu-i ca si contractor pentru alta firma de IT mare.

Mie mi-au placut foarte, foarte mult. De la interviuri pana la incheierea contractului meu cu ei (cand am trecut direct la firma respectiva).

Poate cei cu experiente nasoale s-au dus in alte sectoare.

clarificare Luni, 11 Noiembrie 2013
rinf recruteaza doar IT
George Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Eu am colaborat cu RINF si mi-au placut foarte mult. Este singura firma de HR pe care as recomanda-o oricui e interesat de o schimbare profesionala. Pachetul de beneficii si oferta de salariu/colaborare sunt peste medie dupa parerea mea. La urma urmei orice negociere o faci si pe baza experientei tale. Din cate am mai auzit de la cei care au mai colaborat cu ei, sunt destul de corecti cand vine vorba de oferta pe baza experientei tale.

Recomand!
david Sambata, 14 Decembrie 2013
Buna ! Eu inca lucrez la rinf, dar nu pe partea de IT ci pentru un proiect call center. Eu sunt foarte multumita de colaborare, am un program part time si un salariu pt partea asta, decent zic eu, in comparatie cu ce am mai vazut. Bonusuri in functie de performanta, prima de Craciun ( nu conteaza de cand esti in firma), intelegere si nu foarte mult stres, cum se intampla de obicei in call centere.

I love it !
lore Sambata, 4 Ianuarie 2014
buna, cam cat castiga un customer care agent? (technical support) si care este orarul de munca pt part sau full time , conditii de munca , etc?
david Vineri, 10 Ianuarie 2014
@lore depinde de limba, salariile sunt de altfel, confidentiale. Cert e ca lb gen olandeza, germana etc sunt platite fb. Cele latine, ceva mai putin, in jur de 600 /700 de lei pt 10/12 0re pe saptamana, 40/50 pe luna.
david Vineri, 10 Ianuarie 2014
Conditiile de munca sunt foarte bune, nu e foarte stresant, oameni f ok, aproape de metrou, cafea, apa etc.
Altcineva_FS Duminica, 19 Ianuarie 2014
Subscriu la ce a spus david.
Recomand tuturor "nemultumitilor" sa mearga si la alte companii si sa vada cum e.
developpeur Sambata, 1 Februarie 2014
Mi-a placut colaborarea si discutiile cu RINF...
RON Vineri, 28 Februarie 2014
Am o intrebare: salariu de 700RON pe luna? adica approx 160 EUR?