Forum despre RINF Outsourcing Solutions

RON Vineri, 28 Februarie 2014
poate sa-mi spuna cineva ce poti face cu un salariu de 700 EUR pe luna in RO?
dev Sambata, 8 Martie 2014
pai cu 700 EUR pe luna in RO te descurci decent :)
anana Joi, 27 Martie 2014
A facut cineva internship la ei? M-ar interesa un internship in dezvoltare software. Ce se cere la interviu? Cum este testul tehnic? Ce salariu ofera?
Multumesc anticipat!
david Vineri, 28 Martie 2014
Eu vorbeam de un job part time ca serviuciu clienti pt limbi de circulatie internationala, nu de developeri.

Daca esti student sau iti doresti un job in afara celui pe care il ai deja, eu zic ca nu e asa rau.

Banii astia sunt un plus la un salariu full sau un sprijin ca student.

Si da, cei 700 de lei te ajuta in oricare dintre situatii.
dev Vineri, 4 Aprilie 2014
@anana: se pune accent pe "internship-uri" in RINF. Se ofera cat meriti :)
a.d.o.x. Marti, 27 Mai 2014
In RINF se poate creste profesional cu usurinta si sprijin din partea celorlalti! Angajatii (nu stiu daca toti) au un buget de training destul de consistent la dispozitie.
Valentina Marti, 19 August 2014
Hello,
Stie cineva care este salariul unui junior it recuiter?
Multumesc
Anonim Miercuri, 20 August 2014
Am avut o experienta total neplacuta cu aceasta companie.

1. Am fost chemat in urma cu 6 luni la un interviu pe o pozitie de Technical Support, dupa ce mi s-a spus ca totul este in regula si ca vom semna, in saptamana urmatoare, sunt anuntat ca partenerii cu care ei colaboreaza s-au retras, prin urmare nici pozitia nu mai este valabila.
2. Dupa o perioada de timp, sunt sunat din nou, sa fiu intrebat daca mai sunt interesat ,deoarece acum totul este semnat si cu firma colaboratoare si ca nu vom mai intampina probleme cu siguranta.
Am fost de acord, fiind un job part-time, am fost la sediul respectiv intr-o zi de luni, semnand contractul, discutand cu echipa de HR, ca in acea saptamana sa fiu sunat pt a stabili exact perioada de training.
De mentionat faptul ca acest contract de munca a fost semnat cu compania RINF.
3.La sfarsitul aceleasi saptamani, intr-o zi de vineri, sunt sunat de RINF, sa mi se spuna ca din pacate, cei cu care au semnat, s-au razgandit si ca daca sunt de acord, sa mi se trimita un document, prin care sa semnez si sa fiu de acord cu incetarea contractului de munca.

Eu personal nu am mai auzit in toata experienta mea de pana acum, avand o experienta de 4 ani intr-o multinationala, deci lucrand intr-un mediu business, cu foarte mari cerinte de la angajatori si cu deadline-uri stricte, sa fii sunat la nicio saptamana, sa ti se spuna ca din pacate compania cu carei ei colaboreaza au sistat proiectul.
In primul rand, in astfel de situatii nu se procedeaza astfel, deoarece, eu ca si om din exterior nu sunt interesat de relatiile si de contractele semnate intre ei si ceilalti parteneri.
Cu alte cuvinte, nu recomand. Cred ca sunt manevre cu prea multe suspiciuni !
cris_one Duminica, 28 Septembrie 2014
Great workplace & people!
Klaus Marti, 7 Octombrie 2014
Va rog, faceti ceva mai serios cu cei din realocare si nu mai tineti oamenii degeaba prin departamentul tehnic
Buna Luna Luni, 10 Noiembrie 2014
Ceva informatii despre Regional Field Consultant la Temps ?
iris Vineri, 13 Februarie 2015
Buna! V-as ruga sa imi spuneti ce credeti despre proiectul de call center pe care il desfasoara, mai precis pozitia de English Customer Care Agent. Ma intereseaza in ce consta activitatea,care este atmosfera de lucru si beneficiile oferite.De asemenea, mi-ar pinde bine relatari despre experientele voastre de la interviu..solicita teste de limba/interviul se desfasoara in totalitate in engleza etc.Multumesc de pe acum.:)
Cristina92 Luni, 2 Martie 2015
iris, ai fost la interviu sau ai aflat ceva despre postul de english customer care? interviu, mediu de lucru, salariu...?