Forum despre Rodbun

MC Joi, 25 Septembrie 2014
RodBun este o companie care s-a extins rapid in ultimii ani, foarte cunoscuta in domeniul agriculturii in special in judetul Braila unde este concentrata o parte semnificativa din activitatea firmei. Compania are sediul in Bucuresti .
Luana Marti, 30 Septembrie 2014

No way. Salarii intarziate, bonusuri dupa preferinta, ti se cere imposibilul, nu exista lucur in echipa, greselile colegilor ti se pun tie in carca, esti deranjat si noaptea si in weekend de mailuri, te cheama si sambata fara sa te plateasca...

bravos Marti, 7 Octombrie 2014
Firma foarte OK, atmosfera este una de seriozitate si munca. Sunt obiective de atins ca in oricare parte, asta nu este ceva neobisnuit. Firma este una cu capital 100% romanesc si s-a dezvoltat prin propriile forte. In spate sta desigur foarte multa munca. Inca ceva, patronii muncesc si ei cot la cot cu angajatii.
Pilla Joi, 9 Octombrie 2014
O firma ok cu bune si cu rele. E adevarat ca se lucreaza mult, cateodata peste program insa majoritarea care stau, stau pentru ca vor sa-si termine problemele pe care le au de rezolvat. In timpul inchiderilor lunare se lucreaza mai ..aprig. Prime de Craciun, abonament la sala, mancare la alegere dintr-un meniu saptamanal in limita unei sume, decontul transportului si manechiura pentru noi fetele - cam astea sunt avantajele.
Partea urata - Departamentele trebuie mai bine divizate. E adevarat ca in ultimul an s-au luat masuri in directia asta si nu se mai lucreaza..."la gramada". Partea cu viata sociala e adevarata si nu prea. Cu exceptia unor persoane care cu adevarat muncesc sau ma rog stau la birou pana tarziu, insa majoritatea persoanelor raman putin peste program..gen 30min ?!? salariul minim cred ca este peste salariul mediu. Poate femeia de serviciu sa aiba mai putin.
Se munceste mult e adevarat, e cumva un fel de stres mut in birou... De ce ? Nu stiu ... Colegii s-au casatorit, au copii, altii nu apuca nici prieteni sa aiba... Asta e viata. Lucrurile s-au schimbat. Poate pentru cei ce au ramas o fi mai bine. Legat de intarzierea salariilor - poate de vreo 2 ori cu cateva zile. Am inteles ca erau de facut plati uriase la furnizori. Sunt cateva persoane acolo care produc mult stres in cadrul colectivului...se stiu ele.

Patronii muncesc cot la cot cu angajatii si au fost colegi care au avut probleme medicale, au primit mereu ajutor. Trebuie schimbat ceva pe acolo. Nu mai e treaba mea, dar e loc de mai bine.

Daca as recomanda compania ? Si da ... Si nu ...
mihai Joi, 9 Octombrie 2014
Firma ofera multe avantaje, mai ales daca ar fi sa comparam cu exista la ora asta in Romania. Cine este nemultumit sa vina cu argumente nu cu chestii gen se dau mailuri si in weekend
La capitolul avantaje as enumera:

- teambuildinguri la munte si la mare. vara asta s-a mers la mare
- apa minerala si cafea gratis la locul de munca. la alte companii trebuie sa-ti cumperi si apa plata
- vara asta s-a oferit si inghetata gratis(cel putin la sediul din bucuresti)
- pe perioada campionatului mondial angajatii au avut bere gratis(chiar si cu alcool ceea ce nu prea vezi)
- salarii cel putin in media existente in Romania
- echipa tanara si ambitioasa
- salarii foarte bune la agentii de vanzari si mai ales bonusuri
- in conditiile in care in Romania si marile corporatii cu capital strain nu mai ofera conditiile dinainte de criza iar economia romaneasca are problemele care le are, consider ca rodbun este o firma care ofera conditii bune de lucru
Bitza Miercuri, 15 Octombrie 2014

Pilla draga, cei care stau peste program nu se misca destul de repede incat sa isi termine treaba la timp. Poti sta la birou toata ziua, peste program , si sa nu faci nimic special - doar sa treaca timpul, sau poti sa iti faci treaba eficient si sa pleci acasa la timp. Sunt unele persoane care stau peste program doar ca sa dea bine la sefi ca fac ore in plus. Exista tot felul de oameni.
Foarte inteligent discurs apropo. Pledezi pro companie, iar in final inchei cu "as recomanda si da... si nu". Interesant.
Fermierii isi asteapta banii pe cerealele oferite, iar in firma se fac plecari la mare/munte, distractie fara limite.
Eu daca as primi noaptea mail-uri, m-ar lasa nevasta sa dorm pe pres afara.

Din afara expert Joi, 16 Octombrie 2014
De fondul de salarii nu se atinge nimeni. Poti previziona. Cum a fost posibil intarzierea salariilor? Decat daca ai dat "bonusuri" altora!
Rog a se publica.
Story Sambata, 18 Octombrie 2014
Bitza, Luana pareti a fi aceeasi persoana, ca si Dinafara expert. Chestia cu nevasta care nu accepta mailurile noaptea e uriasa...sta nevasta cu ochii in mailul tau? Chiar si noaptea? Deja aici e cancan nu discutii serioase de forum
oneman Marti, 21 Octombrie 2014
Salut,cat castiga un sofer distributie?Cum este colectivul?Cum ma pot angaja la ei?Caut de munca.Multumesc.
george Marti, 18 Noiembrie 2014
Dau afara pe capete fara drept de somaj sau salarii compensatorii sau preaviz.
rondo Sambata, 6 Decembrie 2014
Colaborez cu Rodbun de circa doua luni si ceva si pot spune ca sunt seriosi. Banii i-am luat la timp, firma a fost 100% dedicate angajamentelor asumate.

Patronii sunt tineri, seriosi. Intre colegi exista respect ceea ce este important.

Pe tot ce am discutat cu ei s-a respectat punct cu punct. Se vede ca este o firma dezvoltata prin propriile forte si nu artificial prin diverse conexiuni ca in alte parti.

De fiecare data cand am fost la ei la sediu am remarcat ca toti oamenii de acolo sunt foarte concentrati pe ceea ce fac de la receptie la directori si traderi, mi s-au parut ca niste oameni foarte profesionisti.
Cam asta este impresia mea despre aceasta firma.
Parpanghel Marti, 13 Decembrie 2016
Da, deci sa inteleg ca pe un salariu de 1500-2000 lei...trebuie sa muncesc aproape non-stop? Nu este de mirare ca fac angajari in continuu... si bonusurile se dau la sf de an :)))) nu ma mai duc la nici un interviu... este extrem de injositor