Forum despre Romtelecom

Compania Romtelecom a fost achizitionata de catre Telekom Romania Mobile Communications SA. Puteti impartasi in continuare experientele voastre aici.

dudu Luni, 12 Mai 2014
@ Dracoola

Am lucrat 2 ani si jumate acolo, inca mai cunosc persoane acolo si salariul a fost intotdeauna si inca este unul fix + sporuri de weekend (in cazul in care lucrai in weekend).
Nu a existat niciodata criterul mentionat de tine doar daca erai angajat prin leasing de personal sau prin firma terta.
Nu arunca cu noroi unde nu trebuie, cu atat mai mult cu cat colectivul era de nota 10+ fara nici o pila.
Desi am plecat in alta parte de 1 an pentru un salariu mai mare, inca imi este dor de atmosfera de acolo
Dracoola Joi, 15 Mai 2014
@dudu ,mai, iti spun sincer ca asa mi s-a raspuns prin mail : pentru angajatii cu salarii de sub 1500 de lei salariu variaza de la o luna la alta , nu cu mult dar de variat varia sigur , poate erai angajat pe Next Gen , erau mai multe firme acolo pe care se treceau angajatii, eu al lucrat la Dolce si eram angajat pe Romtelecom. Nu vreau sa arunc cu noroi in alti oameni decat cei care au condus departamentul in care am lucrat .
ella Vineri, 16 Mai 2014
cine imi poate spune cat castiga un angajat la call-center romtelecom galati .
dudu Joi, 22 Mai 2014
@ Dracoola

Dormi in ghete, am avut contract pe Romtelecom, chiar am intrebat si fostii colegi si mi-au confirmat faptul ca niciodata nu a fost vorba despre ceea ce zici tu acolo.

Mai mult ca sigur ai avut cartea de munca pe Prosolutions
M. Ionescu Vineri, 30 Mai 2014
Buna tuturor,

Am inteles ca in Romtelecom dupa seria de interviuri doar persoana aleasa este informata cu privire la angajare, restul persoanelor care au participat la interviuri nu li se mai comunica un raspuns final. Pur si simplu ii lasa asa....
Aveti idee cum este?
Mersi.
Ad Joi, 5 Iunie 2014
Buna! Imi poate spune cineva cat este salariul la Romtelecom call center, compartiment Care & Inbound, part-time?
oana Joi, 19 Iunie 2014
Stiti cumva despre programul de internship de la Romtelecom? Programul de lucru cum se desfasoara, daca esti acceptat la ei?
vas Miercuri, 25 Iunie 2014
stie cineva, door to door e serviciu externalizat? cum se castiga? cat de realizabil este targhetul?
m Luni, 7 Iulie 2014
@oana Eu am facut anul trecut internship la ei si iti pot spune doar sa nu ai asteptari prea mari. Desi la interviu ni s-a spus ca va fi angajata cel putin o persoana pe ...
rzv Marti, 15 Iulie 2014
Salut,Stiti ce salariu are un IT Helpdesk Level1?Multumesc
and Marti, 22 Iulie 2014
La retentie nu ai nici o sansa sa faci targetul baga tot felul de indicatori care daca nu atingi unul nu pupi nici un bonus doar salar, ti se promite marea cu sarea,informatii ...
Alexandru Miercuri, 23 Iulie 2014
Salut oameni buni, Referitor la ProSolution Agency si la departamentul D2D, va pot spune cateva lucruri din experienta personala.Am lucrat aproape 2 ani in aceasta companie, pe ...
Delia Marti, 12 August 2014
Mediu placut in care sa te dezvolti, compania ofera destule beneficii si compensatii pt angajati, firma extrem de serioasa in ceea ce plateste plata salariilor, sunt multumit de ...
teo vamaiotu Luni, 18 August 2014
stie cineva daca perioada de 2 sapt de traning pe agent servicii client pentru gi grup- romtelecom se plateste? plus salariul de 750 lei si tichete de masa este relevant?
Eu Vineri, 22 August 2014
Buna, stie cineva cat castiga un Analist Control Risc? Multumesc
fost angajat Miercuri, 27 August 2014
Salutare, am lucrat 3 ani in departamentul de vanzari, eram un fel de omul bun la toate, vanzari directe,call center, livrari, instalari. Pot spune cu mana pe inima ca programul ...
money hungry Vineri, 29 August 2014
Salutare! Stie cine care este salariul de baza pentru \'agent telesales SOHO\' si ce targete/ comisione sunt pe departament. Multumesc;
ana Marti, 9 Septembrie 2014
imi dati niste detalii despre vanzarile d2d de le romtelecom...salariu? atmosfera? timp de lucru?
anonim Luni, 13 Octombrie 2014
buna, imi poate spune cineva despre jobul de arhitect solutii SOA? a aparut acum cateva zile o pozitie si vad ca cer foarte multe cunostinte.
Pro solutions ceva Joi, 16 Octombrie 2014
Reprezentant servicii tehnice clienti - la firma pro solutions... ceva detalii despre asta? salariu in principiu, ca acolo scrie ca e salariu motivant.