Forum despre Rosegur

ovidiu Marti, 10 Aprilie 2012

Tot ce pot sa recomand este evitarea acestei companii , lucrez de 4 luni aici mi sa zis un salariu la angajare si nu il primesc decit 70%.
Am fost sa discut cu sefii mei sa intreb ce se intimpla si mi-au zis sa ma duc la cea care ma angajat si care mi-a promis banii astia si ca daca nu imi convine pot pleca ca e criza si ca nu sint bani.
Isi bat joc de oameni.
De conditii de munca nici nu mai vorbesc, e jale....

tache Marti, 10 Aprilie 2012
dar cat platesc astia de la rosegur? sunt curios cat dau.
nec Miercuri, 18 Aprilie 2012
Acum rosegur a murit.Pacat de ceea ce a realizat Dl A,deoarece astia si-au batut joc de munca dansului.Pe parcursul celor 4 ani s-au facut investitii,promovari,salarii bune...acum este bataie de joc...toti sunt sefi si nu constientizeaza ca datorita ag de paza sau interventiei au ce sa manance, altfel ar muri de foame.
Am stat 5 ani in aceasta firma, am prins si perioada de Dragon, perioada de ''mandat'' a dl A si cateva luni unde la conducere a venit romanul de DT, de la care s-a vazut interesul pentru aceasta firma si pentru angajati.Au pierdut si vor pierde tot, pentru ca nu au stiut sa mentina personalul care intr-adevar a stiut sa dezvolte firma, nu sa stea degeaba prin birouri si sa piarda timpul.
007 Miercuri, 18 Aprilie 2012
incep sa iasa lucrurile la iveala despre firma asta de paza rosegur. stiu ca salariile sunt mici, acum se pare ca personalul e luat peste picior. chiar ca o sa se duca firma asta, mai ales ca la concurenta se munceste la negru, deci trebuie sa coboare salariile daca vor sa supravietuiasca si sa aiba contracte
mircea Miercuri, 25 Aprilie 2012
dar nu e nimic de salarii aici. va rog sa zica cineva cam cat se plateste.

in constanta au ceva cei de la rosegur?
adrian Sambata, 28 Aprilie 2012
da au iei 810 lei la 180 de ore din care iei vreo 600 lei bani pe card si restu bonuri pe care le impoziteaza
George Luni, 7 Mai 2012
Aveti o mare problema la Brasov domnilor,la transportatorii de valori. Am vazut Duminica la o agentie loto un agent al dumneavoastra ( daca poate fi numit agent un asemenea om ),o matahala de om, de vreo 180 sau chiar 200 de kilograme,care abia a reusit sa coboare din masina blindata si care abia putea sa se deplaseze, nu a reusit sa urce cateva trepte...la un moment dat a renuntat si a intrat in agentie un alt agent care il insotea. A fost circ,ne-am distrat copios i-am facut chiar si o poza si ne intrebam,cum poate un asemenea om sa apere si sa pazeasca un transport de valori cand el deabia se poate tine pe el pe picioare,cum poate un asemenea om sa-si apere colegul in caz ca ar fi nevoit sa o faca...a fost circ, sa-l fi vazut cum tinea tocul cu pistolul sub brat....in nici un caz daca ar fi nevoit sa scoata pistolul nu ar putea, pentru ca nu-i ajunge mana pana sub brat la pistol....chiar nu stiu...nu s-a sesizat nimeni ca acel om nu corespunde unei asemenea munci?...chiar nu a observat nimeni din Politia Brasoveana de la Ordine Publica sau Arme si Munitii ca acel om nu are ce cauta in acea bransa si mai ales sa aiba dreptul de a purta arma letala? Sunt sigur ca acel om are mari probleme fizice si de de sanatate .In rest va felicit !...sunteti o firma serioasa de altfel,am vazut agentii bine echipati,masinile arata chiar foarte bine si soferi lor chiar sunt bazati.
Multumim pentru spectacolul oferit de acel "agent" si mai ales pentru gratuitate !!!!!....APROPO...CUM DE NU I-ATI GASIT SAU COMANDAT SI LUI TINUTA DE SERVICIU ...SAU NU SA INVENTAT INCA TINUTA PENTRU O ASEMENEA MASA CORPORALA ?
Rachita Luni, 7 Mai 2012
hahaha :))))) nu poti atasa poza p-aici? vrem sa vedem si noi :D
George Luni, 7 Mai 2012
...m-am gandit sa o postez,dar prietenii cu care eram mi-au propus sa mai cautam ceva asemanator.si bestial (ca slava Domnului e full netul si viata noastra de zi cu zi),dupa care facem un filmulet si il incarcam pe YouTube...fi linistit, o sa postez linkul !!!!!
WAAAAAAAAAAAAAAW CE BETON O SA IASA!!!!!! WAAAAAW
Rachita Luni, 7 Mai 2012
m-ai facut curios :)))))) am mai vazut eu niste d-astia care trebuiau sa apere "presedintele" dar nici de alergat nu puteau :))))) oricum..... baga cand ai ceva :D
Krina Luni, 7 Mai 2012
baieti, imi pare rau. nu se face asa.

problema nu e a celui angajat, care se pare nu corespunde anumitor criterii, ci a celor de la resurse umane. in cazul de fata hr-ul de la firma rosegur.
pclm 2010 Marti, 8 Mai 2012
am gasit un post la Rosegur. promite 800-850 lei+ ore suplimentare platite....Cine poate sa-mi spuna platesc astia sau nu...Eu acum nu am loc de munca. Astept un sfat
grigore Marti, 8 Mai 2012
eu zic sa te duci. orice e mai bine decat nimic.

si oricum, 800 e bine crede-ma.

iar daca nu iti convine dupa o perioada pleci.
Mihai Miercuri, 9 Mai 2012
Pai bine mai George,eu te chem la mine sa-mi devirusezi calcul,,te omenesc,radem,glumim si tu umbli cu chestii de astea ieftine.Se pare ca nu ai inteles ca am fost coleg si bun prieten cu grasu,e bazat,e fost sportiv de performanta.Are ani de munca in firma asta de cand era Dragonul si te asigur ca-i verifica astia de la Rose atat psihic cat si medical si ti-am spus ca sunt tari verificarile anuale si pe bune.Stai linistit ca astia de la Politie il cunosc,ca se intersecteaza de multe ori la controalele inopinate, le mai mai arde cateo amenda,dar ce sa faci asa-i in tenis.Grasu impune respect si nicidecum slabiciune sau semne de betesug.
Eu zic sa lasi prostiile cu YouTube, ca s-ar putea sa te calc pe gat...ASA....DIN GRESEALA
George Luni, 14 Mai 2012
La Cluj pe interventie un agent ia 610 lei in mina la 180 de ore lucrate si 2 tichete de masa, bataie de joc. In schimb sefii au salarii mari nu gluma si o freaca la birouri toata ziua.
Nu merita sa va angajati la firma asta.
neluf Sambata, 23 Iunie 2012
Am lucrat pina ieri la aceasta firma.Eram sef de obiectiv(fara a lua un ban in plus).Salariul la 204 ore era 680 ron.
Am facut in orasul meu totul:recrutare personal,grafice de lucru,etc
Duminica noaptea,din pacate a venit politia si mi-a gasit 0,2% alcool,era prima mea abatere.Am fost dat afaqra ca ultimul om!
ASTA E ROSEGUR!
nastase Sambata, 23 Iunie 2012
pai si acum ce sa intelegem? ca nu e normal ce a facut firma rosegur sau ca e normal? din cate stiu eu n-ai voie sa conduci daca in prealabil ai baut alcool? sau e altceva la rosegur?

oricum, din punctul meu de vedere, daca deja ai primit o amenda de la politie, nu cred ca mai era nevoie si de o pedeapsa din partea firmei unde lucrezi. mai ales daca erai o persoana importanta pt ei.

ai grija de tine.
claude Miercuri, 4 Iulie 2012
cine stie cit ia un agent la garanti bank in bucuresti?
claude Miercuri, 4 Iulie 2012
cindva se lua in jur de 830-850 la 180 de ore in moldova si programul era cel al bancii cu clientii adica ora 17
claude Miercuri, 11 Iulie 2012
de ce se stagneaza de4 ani la 720 lei salariul de incadrare cind salariul minim a suferit cel putin 3 modificari de la 600 la 650 ,670,respectiv700 la care ar trebui inmultit cu coeficientul de1,2 pt. agenti calificati si cu atestat,adica in 2012 ar trebui sa fie 864