Forum despre Rosegur

aaa Miercuri, 10 Aprilie 2013
da... bonuri taiate din salariu
Lola Miercuri, 10 Aprilie 2013
Nu vad ce interes ar avea inspectorii sa taie din ore. Pana acum nu am auzit de probleme de genu asta.
Teo Miercuri, 10 Aprilie 2013
...Lola....ai putea sa-mi explici de ce tariful pe ora al unui agent, este diferentiat, functie de zona sau punct de lucru....ti-as fi foarte recunoscator....aici apare problema cand trebuie sa -ti faci un calcul
Teo Miercuri, 10 Aprilie 2013
.....te asigur ca sunt discrepante foarte mari....nu cumva suna a discriminare?...aici s-ar putea vorbi de agenti " de rang superior ", sau de regiuni ,sau zone "favorizate"....viata e la fel de scumpa din orice unghi ai privi.....nu stiu cum se vede de la Bucuresti.
LEONIDAS Miercuri, 10 Aprilie 2013
Teo

Te asigur ca am citit cu atentie problematica prezentata in legatura cu salarizarea si ca nu ai expertiza in domeniu, dar din prezenta ta activa pe forum am banuit ca lucrezi intru-un serviciu de protectie si paza -care reprezinta tematica acestui forum.
Departe de mine de a pune pe cineva la punct sau sa-i pun pumnul in gura ... dupa cum afirmi...interventia mea fiind generata de faptul ca am observat ca aspectele salarizarii intr-un serviciu de protectie si paza este foarte activa pe forum...si prezinta interes mai ales in contextul trecerii in insolventa a Rosegur .....o buna parte dintre salariati urmind sa plece din institutie.
Nu am facut decit sa prezint un punct de vedere si sper ca nu te-a suparat prea mult.
Toata consideratia pentru activitatea depusa in institutia de prima mina din sistemul de siguranta nationala din care ai facut parte dupa cum spui.....dar exista suficent de multe diferente intre acest tip de institutii si un serviciu de protectie si paza.
Teo Miercuri, 10 Aprilie 2013
....multumesc pentru apreciere si consideratie, in numele mai multor agenti care au servit in sistemul mai sus mentionat.....nu sunt "sinonime" institutiile aduse in discutie....exista ceva similitudini intre ele....dar diferenta intre ele o face TRANSPARENTA....cred totusi ca salarizarea si de o parte si de cealalta se face dupa o anumita metodologie impusa, universal aceptata si obligatorie pentru orice institutie, indiferent de finantare si de capital.
.....nu, nu sunt suparat....daca m-as supara, as da dovada de slabiciune.....nu cred ca e cazul....discutiile ce se poarta aici mi se par foarte interesante
Lola Miercuri, 10 Aprilie 2013
Teo, tariful agentului se stabileste in functie de mai multe lucruri. Depinde de tariful negociat cu beneficiarii la inceput. Depinde si de agenti cat de bine isi fac treaba. Depinde si de beneficiari. Uite, dau exemplu decathlonul ca tot intreba cineva de el. Agentii vechi au 7,5 lei pe ora plus alte bonusuri. Dar au ajuns aici pe munca lor. Se face o diferenta si in functie de zona. In bucuresti sunt tarifele mai mari decat in tara. Dar si beneficiarii ptalesc mai mult. E vorba in principal de tarifele negociate cu ei. De aici se pleaca.
ana Miercuri, 10 Aprilie 2013
veyi mai lolica dai din casa si nu e bine
Teo Miercuri, 10 Aprilie 2013
OK....no comment Lola....nu vad ratiunea....de aceea nu este bun monopolul
Lola Miercuri, 10 Aprilie 2013
Vampiruta, esti cumva roxana ? Cam asa dai de inteles. Lasa ca dau de la mine nu de la tine.
flo Miercuri, 10 Aprilie 2013
mai ce tot ii bagati limba in scoica roxanei lasati o in spanac fiindca nu a cazut rosegur ul din cauza ei.cauzele sunt multiple si mai demult
Lola Miercuri, 10 Aprilie 2013
Roxana e doar un gandacel. Neinteresanta. Dar imi place vampiruta ca are o obsesie pt respectiva. Cred ca lucreaza in acelasi departament si nu ia picat bine ca ia luat fata. In fine. Rosegurul a picat pt ca a fost un meci special intre prosegur si ged. Parerea mea e ca au vrut sa se prosteasca unii pe alti. Asa sa ajuns in prelungiri si nu sa mai putut redresa nimik.
flo Joi, 11 Aprilie 2013
tare LOLA ai acces la informatii care nu sunt accesibile publicului larg
Lola Joi, 11 Aprilie 2013
Nu.sunt doar niste concluzii de ale mele. Atata tot. Pot fi adevarate sau false. Dar daca se pun mai multe lucruri cap la cap cam asta ar fii rezultatul.
Lola Joi, 11 Aprilie 2013
Asta este ultimul meu comentariu. Vampiruta sa fii sanatoasa si iti doresc din suflet sa scapi de roxana. Asta ca sa te convingi ca nu sunt roxana. Numai bine la toata lumea.
ciurciubasu Joi, 11 Aprilie 2013
poate sa-mi spuna cineva daca da faliment sau se reorganizeaza
Teo Joi, 11 Aprilie 2013
....waaw....si eu cred ca am sa ma abtin sa mai fac aprecieri....nivelul limbajului a coborat sub limita "urbanului"....poate ca asta sa si urmarit
Teo Joi, 11 Aprilie 2013
....mult succes si bafta colegilor care au ramas, sau vor ramane in urma reorganizarii
ana Joi, 11 Aprilie 2013
mai lolica nu sunt roxanica lasa dracu concluziile teai inselat amarnic teapa
flo Joi, 11 Aprilie 2013
da ma e o CONSPIRATIE...WAU..cum de nu ti ai dat seama ca sa te impiedice pe tine sa ne faci aici expozeuri semi docte despre ce si cum..unde stateau doctoranzii?asa fugiti cu totii nici la o birfa din asta ieftina la o cafea nu stati,ca oricum nu ne ia nimeni in seama mai ales acum cind s a ales praful..tot ce se expune aici sunt refulari ale celor care au crezut pina la capat ca nu e totul pierdut si au servit cu brio interesele ROSEGUR chiar daca am vazut coments gen:ROSEGUR a picat din cauza voastra a agentilor.nimic mai fals.oamenii si au facut serviciul .F.B. pe bani putini din ce in ce mai putini ca deh ecriza in timp ce capii cei mari se lafaiau.nu ati observat ca de fiecare data in preajma sarbatorilor se lua mai putin la salar?pai de la cati angajati avea rosegur se lua cite 20,30 lei aveau cu ce si umfla burtile sefii de pasti sau craciun.