Forum despre Rosegur

NeicaNimeni Joi, 11 Aprilie 2013
Mai oameni ete bine ca nu afost nimenin dintre agenti lasat fara loc de munca si au primit salarile,lipsa de comunicare a sefilor fata de angajati este problema si ca nu le spune nimeni care este viitoru firme ramane Rosegur sau este abosrbita pe secti de catre firme potente financiar si dornice sa ai consloideze pozitia pe piata de pasa ,protecti,supraveghiere si transport valori?
NeicaNimeni Joi, 11 Aprilie 2013
Separe ca aici sa infiripat relati internautice intre cei ce lasa de inteles ca au fost sau mai sunt in strucatura de conducere a rosegurului
NeicaNimeni Joi, 11 Aprilie 2013
Daca nu vor fi disponibiloizari este cea mai buna metoda aplicata intr-o fima de paza
NeicNmeni Joi, 11 Aprilie 2013
Mai Lola sunt firme unde inspectori uni mai iau gesturi prin care sa asi rotunjeasca veniturile ,despre dovezi sunt in sistemu IT.pe care inspectori cu giru celor din conducere faca saemenea matrapaslacuri ,nimeni nu are curaju sa vb pt ca sa nu asi piearda serviciul,si cei care au incercat sa vb au fost indepartati bine inteles dupa ce au fost lolosit pentru ca sefi sa poate conduce (DEZBINA si CONDU) asa ca sa TRAIM BINE!
bine zis NeicaNimeni.asta e adevarul
Lola Joi, 11 Aprilie 2013
Am zis ca e ultimul comentariu. Cu voia voastra mai fac unul. Rosegurul nu va muri. Doar se va reorganiza. Agentii si toti ceilalti angajati vor ramane pe loc. Doar sus se va schimba situatia. Atata tot. Deci nu va faceti probleme cu locul de munca. Iar cu salariile nu vor fii probleme.
...mai sa fie....PUPICI LOLA
ana Joi, 11 Aprilie 2013
Adica ppupici Roxi
ana Joi, 11 Aprilie 2013
Cum le sti tu pe toate mai Pasarica
dihoru Joi, 11 Aprilie 2013
asa sa fie lola sa reorganizeze de sus ca oricum noua nu ne este frica de demiteri ca o sa ne preia o alta firma deoarece ave o relatie cu beneficiarul mai speciala oricum sa cam saturat si ei de conducere ca de vreo trei ani vin numai cu prosti cu tot felul de taieri ii numeste in loc de manageri,menajeri.
NeicaNimeni Joi, 11 Aprilie 2013
Dece adurat atata ca .cineva sa puna mana pe rana si sa lamauresaca pt ai linisti un pic pe oameni care muncesc pentru as intretine familia bv.LOA
flo Joi, 11 Aprilie 2013
care agenti papusa?pai daca i preia alte firme cu ce agenti ramine rosingurul?vor presta paza timofei si company si bineinteles roxy.va pup
flo Joi, 11 Aprilie 2013
mai LOLA cum ramine cu cafeaua ?te superi asa si gata cu coments
Lola Joi, 11 Aprilie 2013
Flo. Nu beau cafea . Dar oricum mersi de invitatie. Daca inca lucrezi in rosegur si ai intrebari la care pot raspunde poti sa ma intrebi si voi raspunde atat cat sunt in masura. Nu voi mai comenta doar o sa raspund.
Teo Joi, 11 Aprilie 2013
....am si eu o intrebare Lola....ce "componente" sau "faramite"" din Rosegur prezinta "interes" pentru Grup sau Bidepa
.....buna alegere cu "decapitare"....sa speram ca nu se va ajunge la "dezintgrare"
Teo Joi, 11 Aprilie 2013
...mda....multumesc pentru solicitudine....se pare ca reorganizarea, ar putea fi de fapt .....OUTSOURCING ....cu tot ce implica aceasta externalizare....nu m-ar mira sa apara o alta societate "desprinsa" sau "creata" din Rosegur, care sa preia unele activitati ale firmei "mama"....CE PARERE AI LOLA....sau te-ai suparat pe mine?
Teo Joi, 11 Aprilie 2013
....externalizare de personal si de activitate
LEONIDAS Joi, 11 Aprilie 2013
Trebuie inteles urmatoarele:

Insolventa a cerut-o Prosegur care avea in responsabilitate coordonarea operativa.......tot ansamblu de ....management, comercial, interventie ,tehnic, paza, transport valori.....Prosegur are un procent din actiuni......restul la GED si alti....

Cei mai suparati pe managementul Rosegur este Prosegur....au angajat o firma de avocati spanioli ....iar procesul va fi pe 18 aprilie 2013. in Bucuresti......nimeni nu stie care va fi rezultatul .....este totusi un proces juridic.......asta este si motivul pentru care conducerea Rosegur nu a putut sa spuna... ce sa faca angajatii sai.....i-a anuntat de insolventa.....si basta ....fiecare actioneaza cum crede....cum le spune constiinta...
Prosegur, prin insolventa nu doreste decit sa-si recupereze banii investiti. ...ceva peste un milion de euro....ii va primi si gata...asta explica de ce Rosegur a vindut contracte la G4s..etc..si altii ...dupa cum ati aratat unii pe acest forum......aici nu-i problema de reorganizare sau cumparare de catre o alta firma.......dupa procesul din 18 aprilie 2013 se va sti exact viitorul firmei....

Singura solutie in prezent este ca un actionar roman sau strain sa vina sa achite toate datoriile Rosegur si sa devina actionar in firma...si sa faca ca activitatea sa continue....Important cum va juca GED_ul in procesul juridic. Tot asa s-a intimplat si in 2008 cind Rosegurul a iesit din insolventa.
Legal nu se accepta ca o firma sa fie de doua ori in insloventa. Probabil ca Prosegur suprat tare pe conducerea Rosegur a cerut insolventa cunoscind ca situatia va duce la faliment.
S-au poate sunt foarte suparati pe actionarul GED cu care nu a ajuns la o intelegere. Totul este o lupta financiara dar si de orgolii.
Restul sunt speculatii....necunoastere a ceeace inseamna insolventa si efectele sale juridice asupra firmei si salariatilor..
Pina pe 18 aprilie se pot face fel de fel de deductii......dupa hotarirea instantei se va sti concret ce
va urma.
Toata intelepciunea este sa se anticipeze viitorul salariatilor...uniii au plecat ,s-au angajat sau altii isi cauta de` lucru......altii sunt in sistem si spera sa se salveze de pe Titanic.....depinde cite barci de salvare are acesta
Astept cu interes comentariile pina in 18 aprilie 2013 .....sa vedem cine a prognozat exact situatia de viitor a Rosegur.
Putem face si un pariu....cu ce se va intimpla . Start joc.
Teo Joi, 11 Aprilie 2013
....foarte interesant si "interactiv" ceea ce propui LEONIDAS....eu cred ca "este vorba' de OUTSOURCING....cum am mentionat si mai inainte
Teo Joi, 11 Aprilie 2013
....field-ul exista, personal pregatit exista, contracte exista, echipament si flota auto exista.....de ce nu si premisele exista