Forum despre Route 66

@gelu&co Luni, 10 Februarie 2014
Nu mor caii cand vor cainii!
halceanu Joi, 13 Februarie 2014
Vrabia malai viseaza
cicalacacichicea Marti, 25 Februarie 2014
o firma de 2 bani din ceea ce citesc aici :)
ValiVijelie Miercuri, 26 Februarie 2014
NU VA ANGAJATI LA ROUTE 66 !!!

Tot mai multe persoane care au lucrat aici sunt acum in procese cu aceasta firma !!!!
WTF Joi, 27 Februarie 2014
Cica daca lucrezi la aceasta firma nu mai ai voie sa lucrezi la alta firma !!!???

Aici gasiti toate procesele

WTF !!!!
Doru Sambata, 1 Martie 2014
Puteti lucra fara nicio problema si in alta parte. Doar atentie la ce semnati si ce faceti cand plecati. Baietii deja au pierdut o mare parte din procese, si dejanse aduna si altele, ca se intoarce roata - cei care aveau clauzende neconcurenta valide, bineinteles ca nu au fost platiti dupa plecare - uite inca o noua sursa de procese, de data asta fara voia desteptilor de la route.

Ei probabil cred inca despre noi ca suntem niste analfabeti, coborati din copac cu ajutorul lor. Din pacate pentru ei, prostii s-au mai desteptat intre timp...
Lanista Marti, 4 Martie 2014
Stati oleaca sa gat procesul ca am sa fac public tot dosarul pelican :P
Am sa ma duc in transilvania si am sa le las celor de acolo niste copii. O sa-l fac public si pe net...
Pai ori suntem golani ori nu mai suntem?
Nelu Miercuri, 2 Aprilie 2014
Oare anul asta nu mai pupam mariri? Nici macar inflatia? Niciodata nu s-au lungit pana in aprilie... Sau si-or fi cheltuit banii de mariri pe procesele alea multe pierdute, si ne pun asta noua in carca? Poate totusi se gandesc ca inflatia reala a fost vreo 10%, nu aia oficiala ce include si blanurile, diamantele si tuaregii...
Un rebut Duminica, 6 Aprilie 2014

Ce mariri visezi mah? Da-va naibii si lucrati pe nasturi ca aveti salarii decente pt ceea ce faceti. Asteptati ca paduchii marirea de salar in loc sa mergeti la alte firme... Banii vostri is ingropati in procesele pierdute :) Ce sexy cand o sa plecati cu totii si va fi concurenta intre voi... :) LOL!!!

@un rebut Luni, 7 Aprilie 2014
S-ar putea sa vina la firma unde lucrezi tu si daca e mai bun dacat tine o sa te dea afara !
@@un rebut Marti, 8 Aprilie 2014
Chiar te rog. Calca-ti pe mandrie si pe foamea de bani, aplica la un job la orice alta firma serioasa din Brasov, vin cu mare drag sa concuram pe acelasi post. Altfel, ce-ti doresti e imposibil: nicio firma in afara de gunoi 66 nu aduce un om pe un post ca da il impinga pe altul afara. Firmele serioase promoveaza concurenta constructiva, ce duce la progres, si nu pe cea distructiva, gen 'rupeti-va capetele intre voi, sefii se bucura' de la voi.

Daca esti in stare, da-mi un semn, te si ajut pentru interviu.

Totusi, va fi cam greu, nu stiu cine angajeaza hr-iste cu daily task sa scaneze si sa faca trolling pe undelucram.ro
Acelasi rebut Miercuri, 9 Aprilie 2014

Hai ca esti simpatic :) rutu ca firma este cat se poate de ochiei. partea nasoala e la patroni care-si bat tot ce pot ei de angajati. cand o sa stii sa faci un hello world sa vii sa ma concurezi. pan atunci hai sictir :)

Tribunalul Brasov Miercuri, 16 Aprilie 2014
cineva Vineri, 9 Mai 2014
Din cate stiu eu firma niciodata nu a oferit curs ( trainings ).

Cum aflu daca firma plateste contibutiile la stat pentru un angajat ?
Sau daca firma are datorii ?

Parca era un link dar nu-l mai gasesc...
Gigi Vineri, 9 Mai 2014
Legat de datorii - listafirme.ro
Dar iti trebuie cont - cauta un coleg ce lucreaza ca agent de vanzari intr-o companie mai rasarita, aia folosesc acel portal pentru a verifica firmele cu care urmeaza sa semneze contracte.

Legat de contributiile la stat - cauta pe site-ul ANAF lista datornicilor - e publicata din 3 in 3 luni. La fel, pe undeva pe la CNAS pe site poti sa verifici daca tie ti se platesc contributiile la sanatate.
Vasilica Marti, 3 Iunie 2014
Oare de ce aceasta firma are asa multe comentarii pozitive aici?
Oare de ce toti "ITstii" din Brasov ii ocolesc?
Oare de ce se ofera contracte pe perioada determinata de 1 an si retentia angajatilor este asa mare ?
Oare de ce au multe procese cu fosti angajati ?
Oare de ce o "companie" cu arproximativ 60 de angajati are 3 hr-iste si 2 etaje de secretare ?
Oare de ce "candidatii" inca prind "reclama" si imaginea falsa livrata la inainte de angajare ?
zosso Marti, 10 Iunie 2014
Cine stie ce salarii (NET nu brut) se dau la Route? Un developer cu 5-7 ani experienta in C++ si .NET, mutat recent in BV, cat ar putea castiga al aceasta firma? Am auzit zvonuri de peste 1000 sau chiar 2000 EUR salar NET; ma intreb daca astia chiar platesc taxele la ITM, la banii astia ar veni 2000-3500EUR BRUT
HaHaHa Marti, 10 Iunie 2014
@zosso
banuiesc ca era o intrebare retorica, pentru ca la cata prostie rezulta din post-ul tau, nici nu m-ar mira. cum crezi ca ar rezista o firma atatia ani in brasov fara sa-si plateasca taxele ba desteptule?
aoleu, uneori ma intreb cum nu doare atata prostie
zosso Marti, 10 Iunie 2014
@HaHaHa
Nu cunosc situatia din BV, dar in alte parti "se practica"...
Deci - intrebarea mea ramane: ce salar ofera aceasta fima pentru un senior (5 ani) C++ developer?, la inceput si peste 1-2 ani de lucrat la ei?
Multam pt. orice info.
AlinC Miercuri, 11 Iunie 2014
@zoso
Grila de salarizare intr-o firma privata e cucoana mare, care nu prea interactioneaza cu persoane similare tie, astfel de informatii nu se afla in felul asta. Ca si parerere obiectiva, din pacate...,modul tau de abordare certifica parerea domnisoarei HR de mai sus.