Forum despre Salonpro SRL

Marina Miercuri, 11 Decembrie 2013
Stie cineva, conditii, atmosfera, seriozitate...contract, etc?
Sfat Luni, 13 Ianuarie 2014
Da, conditii si atmosfera deplorabile, management defectuos, te sfatuiesc sa stai deoparte!
Marina Marti, 14 Ianuarie 2014
Salariile se dau la timp? Se respecta prog de lucru? Se respecta angajatii? MA refer la sediul din Bucuresti...
... Joi, 16 Ianuarie 2014
Salariile da (doar ca timp, atentie!), programul si angajatii nu.
corect Marti, 8 Iulie 2014

fugiti de firma asta, e horror. Lipsa de respect. Daca pleci cand ti se termina programul tineti-va bine, nu conteaza ca ti-ai terminat treaba, tu trebuie sa stai peste program. Nu ai voie sa ai viata personala, sa nu cumva sa spui ca pleci la timp pt ca ai vreo treaba personala pt ca "de ce ti-ai programat, de ce nu ai intrebat daca se poate?" Aroganta maxima din partea managementului.

claus Joi, 31 Iulie 2014
sunt in firma oameni care stau in acelasi sediu cu ei de 6 ani si nu l-am auzit pe vreunul ca nu si-a luat banii la timp sau ca i s-a oprit din salariu. daca-ti faci treaba bine esti ok. in schimb au niste reguli foarte dure pe care trebuie sa le respecti. daca poti, bine, daca nu pa.
nu-l credeti pe claus Sambata, 2 August 2014

tot ce au scris cei dinaintea lui au scris adevarul. Probabil claus este unul dintre cei 2 directori executivi care nu vor sa se afle adevarul despre firma lor.
Reguli foarte dure? Oameni buni, cei care stau de 6 ani in firma (apropo, sunt cred doar 2 oameni mai vechi cu ei in sediu si sunt la depozit. In rest, pe posturile de la birouri, oamenii vin si pleaca, nu rezista nimeni mai mult de 2-3 luni. SI sunt oameni buni, care chiar fac treaba) sunt considerati roboti care nu trebuie sa gandeasca, ci doar sa execute.
Cei care nu rezista sunt oameni care au un nivel bun de pregatire, de experienta si isi doresc un loc de munca unde sa se puna in valoare, nu unde sa fie umiliti in permanenta.

Cititi cu atentie, totul este 100% real https://www.facebook.com/pages/Salonpro/1532431963636570?fref=ts

P.S. pt admin: va rog afisati comentariul. Am mai incercat sa scriu unul si nu l-ati postat. E bine sa prevenim oamenii si sa nu cada in plasa unor astfel de oameni. Multumesc!

Cristina Luni, 11 August 2014

M-am hotarat sa va scriu si povestea mea, poate astfel vom schimba ceva pentru cei ce ne vor urma.

Povestea mea nu este una speciala, deoarece sunt sigura ca ceea ce mi s-a intamplat mie li se intampla si altora zi de zi in multe asa-zise companii cu 10 angajati si patroni care nu au nicio idee despre ceea ce inseamna leadership sau management eficient. Consider ca modul in care conducerea acestei companii mici din Bucuresti isi trateaza angajatii trebuie facut public: conditii precare de igiena la locul de munca si stres continuu prin impedicarea angajatilor de a-si desfasura activitatea, echipamente neadecvate, nerespectarea programului legal si altele, plus amenintarile din ultima saptamana in care am fost fortata sa-mi dau demisia, etc.

Conducerea exploateaza oamenii si desi incurajeaza proactivitatea ulterior o sanctioneaza, oferind conditii deplorabile si descurajand orice initiativa de a imbunatati operativitatea proceselor de organizare a fluxului de activitati.

Am 28 ani, sunt o persoana serioasa, motivata de munca facuta cu placere si cat mai bine, mai corect si mai eficient. Pun pasiune in tot ceea ce fac incercand sa aduc un plus de valoare companiei in care lucrez. Aceste calitati s-au dovedit insa inutile de-a lungul celor aproximativ 3 luni in care am lucrat la aceasta companie, timp in care am trait un cosmar, ajungand chiar in pragul unei caderi nervoase.

Cei doi asa-zisi manageri va vor da viata peste cap si indiferent cat de mult aveti nevoie de un job, va asigur ca nimic din lumea asta nu merita un asemenea sacrificiu.

mary Joi, 9 Octombrie 2014
imi spune si mie cineva cat se castiga ca reprezentant, care este programul de lucru?
serios? Sambata, 11 Octombrie 2014
dupa tot ceea ce ai citit mai sus inca te mai intereseaza salariul si programul?
dodo Miercuri, 15 Octombrie 2014
Pai de asta mai stau unii pe acolo, ptr un salariu si ptr ca se tem de schimbari. Salariul poate ajunge la 3000 daca atingi toate target_urile. Dar, daca nu atingi cifrele esti penalizat, daca faci sub 70% nu iei salariul de baza, adica cel de pe cartea de munca. Daca ai solduri in piata esti penalizat, platesti minutele in plus pe care le vb pe tel si ce o mai fi..
oficial Marti, 8 Martie 2016
Firma are peste 40 de angajati. La fel ca in orice firma, au fost si cativa angajati care nu s-au adaptat si au plecat dupa perioade mai scurte. Dar, cei mai vechi sunt in echipa de peste 8 ani, iar cel mai nou angajat de la birouri are aproape 2 ani.
Evolutia reala a firmei se vede pe site-ul listafirme.ro sau mfinante.ro. O astfel de crestere se obtine numai daca exista respect.
magnum Miercuri, 9 Martie 2016
Intr-adevar,firma are reguli dar nici pe departe atat de stricte ca cele dintr-o multinationala.Conducerea, poate fi caracterizata simplu...perfectionism si profesionalism si poate acest lucru,vazut din exterior pare o "aroganta".Lucrez de peste 7 ani in aceasta firma si ce va pot spune este ca,atat timp cat iti faci treaba (plan,incasari,raportari...) nu are nimeni nimic cu tine,chiar ai suport din partea lor.Salariile si bonusurile sunt date la timp. In ceea ce priveste logistica,chiar nu sunt probleme si daca au fost s-au rezolvat printr-o cerere/discutie cu management-ul.Firma are multi angajati,unii dintre ei avand vechime de 6-7-8ani,asta denota ca nu este "iadul" de care se scrie pe acest site.Cine este serios si vrea sa munceasca,nu o sa intampine probleme la SalonPro
Popescu01 Miercuri, 9 Martie 2016
Lucrez de aproape 5 ani in aceasta firma, se poate promova/avansa in functie, participi la traininguri, iar atata timp cat iti vezi de treaba ta, nimeni nu are ce sa iti reproseze, ba dimpotriva esti solicitat si pentru alte activitati in cadrul societatii, ocazie buna de a fi rasplatit.
ele_na Vineri, 11 Martie 2016
Buna ziua. Am tot văzut aici păreri pro si contra... Tot ce pot sa spun este ca acest site e menit sa fie pur informativ, nu decisiv in alegerea cuiva de a se angaja intr-o anumita societate. Asa ca oameni dragi, daca doriti un job in acest domeniu, la aceasta firma, incercati si vedeti pe pielea dumneavoastră cum este. Numai atunci si doar atunci veti afla adevărul, deoarece realitatea este clara...noi oamenii suntem diferiti, unii sunt puternici si se adaptează cu usurinta la nou, iar altii rămân fixati pe o idee si daca ceilalti nu ii aproba, arunca cu pietre, drept dovada comentariile negative de mai sus. Personal sunt angajata in aceasta firma si pot sa spun ca da, cei doi sefi sunt exigenti, dar in acelasi timp corecti. Si cred ca pana la urma asta e cel mai interesant, ca angajatorul sa te rasplateasca pentru munca făcută, caci nu cred ca este nimeni interesat sa fie prieten la catarama cu seful/sefii dupa caz si practic sa facă munca in folosul comunitatii. Aviz celor care vor sa se angajeze, daca sunteti persoane serioase si ambitioase, aveti toate sansele in aceasta firma sa gasiti un loc de munca care sa va aduca multe beneficii, iar posibilitate de avansare există indiferent de postul pe care îl ai.
cookie Miercuri, 15 Februarie 2017
Se vede de la o posta ca sunt comentariile conducerii, sunteti chiar penibili in incercarea voastra de a va spala imaginea. Ce interes ar avea un fost angajat sa nu se mai angajeze altul in compania din care a fugit mancand pamantul? Nu vedeti ca e cusuta cu ata alba? Cine isi pretuieste libertatea ar fi bine sa ia in seama avertizarile si sa nu se lege la cap. Cine e curios n-are decat, dar am rugamintea sa revina aici dupa ce testeaza pe pielea lui :). Succes!
vanzari Luni, 27 Februarie 2017

Am vazut ca au post liber economist, eram tentat sa aplic dar citind despre aceasta firma m-am lasat pagubas, oamenii nu comenteaza aiurea daca nu exista intamplari negative, pacat ca inca mai exista astfel de manageri si conditii in care angajatii sunt tratati astfel

cookie Luni, 6 Martie 2017
Te felicita intreaga comunitate de fosti angajati Salonpro! Suntem multi, sa stii :)
Alabala231 Miercuri, 5 Aprilie 2017
Bună ziua

INTENȚIONEZ sa aplic pentru postul de reprezentant zonal în cadrul acestei companii și as dori sa știu dacă s.au făcut ceva schimbări intre timp și în ce consta o zi de munca. Tot ceea ce am citit mai sus mă pune pe gânduri tocmai din aceasta cauza am nevoie de părerile voastre.

Va mulțumesc!