Forum despre Scorseze Security International

mili Miercuri, 19 Februarie 2014

d-na "eu" cine stie ce "albinuta o fi pe acolo prin firma...doar atat pot sa va spun ca cel care are firma nu-l intereseaza de agentii pe care ii foloseste, angajatii- agenti de paza sunt folositi ca sclavi pentru derularea corecta a contractelor obtinute prin diferite tertipuri si cine cunoaste cine este patronul aceste firme capusa la contractele cu statul stie despre ce vorbesc. cautati-va oameni buni in alta parte de lucru si nu asteptati sa-i fie patronului mila de voi , lui ii este mila doar de buzunarele lui.

Mila??? Joi, 20 Februarie 2014
In firma asta nu exista conceptul de mila. Agentii sunt folositi drept 'presuri' umane fara drept la replica. Ti se zice verde in fata ca daca nu iti convine poti pleca. Pe lumea asta cred ca sunt oameni care tin mult mai mult la animalele lor de companie decat tine persoana asta juridica la angajatii care in fond si la urma urmei ii aduc banii; Mr. Mursez singur poate prinde o infinitate de contracte insa fara 'rotitele' alea mici numite agenti nu ar avea nici o valoare. Singurii vinovati sunt doar angajatii care accepta sa fie tratati in felul asta si incurajeaza actiunile viitoare. Un singur om nu are nici o putere insa marea masa poate face diferenta. QED
nea`mihai Joi, 27 Februarie 2014
As dori daca aveti curaj sa ne vedem ,sa vorbim sa inbunatatim viata paznicilor nu glumesc ,este valabil mai ales pentru cei care nu mai lucreaza in prezent la scorseze si sunt curajosi....! 0784668256!!! Consider ca aveti destul de mult curaj mai ales se observa ca sunteti suparati fac apel la curaj,demnitate si va demonstrez ca eu am inceput un demers oficial la autoritati !!! Va astept sa va alaturatisi mai ales transmiteti celor care nu mai lucreaza in prezent la ei ,CONTACTATIMA !!!!!!!!!!!!
Un agarici Luni, 3 Martie 2014
Multumim din inima firmei pentru inca o luna cu intarzieri salariale. Tineti-o tot asa. Cei mai tari. @agenti: Cum va simtiti mai oamenilor?
laurentiu Luni, 10 Martie 2014
O firma serioasa de paza din Bucuresti imi reconandati si mie?
Vreau sa ma angajez.
Multumesc
moni Marti, 11 Martie 2014
in niciun caz "scurseze "!
dima Miercuri, 12 Martie 2014

Ne fura in fiecare luna la bonuri de masa si la bani. Statele de plata stau la domnul Petrescu. Cred ca le semneaza dansul cel putin eu unul nu l.am semnat niciodata intru.un an jumate. La polivalenta se stie de treaba asta? Stie domnul lucian de jongleriile facute de petrescu?

anonima Sambata, 22 Martie 2014
Nu o sa mearga nimic Bine in acea firma,toti se mananca intre ei,nu ii intereseaza decat propria persoana. Departamentul de resurse umane lasa de dorit. Au un chef De munca nebun. Fugiti cand auziti Scorseze. Dau oameni afara fara un motiv Bine intemeiat. Angajeaza la birouri doar pitipoance, doar cunostinte, care nu isi fac meseria util.
kuku Sambata, 22 Martie 2014
aveti prea multe pretentii de la un recuperator cu aere de domn ....ce sa faci, asta e societatea noastra! lupul e paznic la oi!
gigel perpeceanu Luni, 31 Martie 2014
eu lucrez la interventie jos la metrou si castig in jur de 1200 de lei plus bonuri in valoare de 200 de lei.....ce sa zic cerintele sunt mari.......avem de a face cu tot felul de smecherasi...boschetari...tigani care vand flori pe domeniul metrorex.....calatori frustrati ca de ce nu facem nu stiu ce lucruri care nu intra in atributiile noastre...in concluzie cu toate panaramele de oameni....riscul sa iti iei vreun cutit in cap e foarte mare.....nu prea se merita pentru banii astia....dar la cate oportunitati ne ofera guvernul din ziua de azi.....asta e...inghitim ca nu avem ce face......concluzia o trageti voi......multa bafta la toti...
Omul Luni, 31 Martie 2014
dar cei care se plang , de ce oare nu-si cauta altceva de facut , alt servici....???????

motivul , pai nu e mai bine sa iei niste bani degeaba , stand degeaba ???? sa fim seriosi. cui ii mai place munca , niciunuia....daca paza este pilon al economiei si asta este singurul lucru care mai merge in tara asta , eu ma fac patron de firma de paza , si va angajez pe toti , si va dau salarii mari rau de tot , si va dau si bani imprumut , fara dobanda si o sa-i returnati , cand vreti voi , ca nu ma deranjeaza. incepe munca la camp fratilor .acolo intradevar se munceste , si daca luati bani putini , atunci va cred ca aveti dreptul sa va plangeti .

or fi lucruri adevarate in ceea ce se descrie mai sus , dar v-ati intrebat oare , cati dintre paznici au MACAR 5-6 clase? nu au dragi cititori , mai mult, sunt si cu pretentii .
noi , asociatia de proprietari , am renuntat la serviciile unei firme de paza , care cica , asigura paza scarii blocului notru , tocmai din motivul ca cei trmisi sa pazeasca , nu-si faceau treba , mai mult , in loc sa nu intre nimeni care nu are treaba cu blocul(borfasi si boschetari) , tocmai aceia era prezenti in bloc....motivul , este frig afara , si l-am lasat sa se incalzeasca...acesta era raspunsul celui pe care eu il plateam sa ma protejeze de mizerii si microbi ai societatii...

pai , sincer , va cam meritati soarta !
gigel perpecean Miercuri, 2 Aprilie 2014
ma nene daca tu esti frustrat ca paznicii aia de la tine de pe scara nu isi faceau treaba vino jos la metrou sa vezi in ce conditii ne facem noi treaba .....am ajuns sa ma opreasca calatorii si sa imi spuna ca au incredere mai mult in firma noastra de paza si ca se simt mai in siguranta decat in politia metrou.....fiecare padure are uscaturile ei....fiecare meserie impune sa ai niste abilitati specifice segmentului respectiv......ce ai spus matate e ca si cum as spune eu ca toti pensionarii sunt betivi.......
ion Miercuri, 9 Aprilie 2014
alo, DNA-ul ce faceti cu firma asta care ia toate contractele prin spaga ?
alo, ITM-ul ce facem cu discriminarile pe criterii sexuale...in firma asta o duc bine femeile care-i fac favoruri sexuale patronului!

e plina tara de mizerii ca firma asta, gasiti-va fratilor de munca in alte domenii!
deacord Miercuri, 9 Aprilie 2014
Subscriu la cele enuntate de @ion. Se pare ca sunt 'unse' persoane importante daca nu se iau masuri in cazul asta. Cea mai buna solutie in cazul in care esti angajat(a) e parasirea acestei firme si a multor altora ca aceasta.
Security Marti, 15 Aprilie 2014
dar , cine pe cine obliga sa stea fara salariu , sau cum a fost intocmit acel CIM , daca nu este multumita lumea de drepturile salariale ????

eu nu o sa inteleg niciodata acesti "oameni" , care plang ca nu au luat salariu de 3-4 luni , dar de stat , tot acolo stau !
unu Luni, 28 Aprilie 2014
Se aude ca o sa preia paza la Metrorex Alistar...Oare o fi adevarat?
Anonimus Vineri, 2 Mai 2014
De obicei nu iese fum fara foc este interesant
Ultimasuta Duminica, 4 Mai 2014
Dupa umila mea parere firma asta incepe sa mearga la "vale". Nu pot sa zic decat: la mai mare. Ce semeni aia culegi. Cat pentru cei vizati astept sa ii vad acolo unde le este locul. Am spus
mimi Luni, 12 Mai 2014
lasa ca nu moare scorseze de foame daca pierde Metrorex....are alte combinatii...tocmai si-a extins afacerea cu" scorseze clinic"....dar e vai de oamenii cinstiti ( si nu ma refer la pesonalul din birouri) care muncesc in grupul asta de firme pe salarii de nimic....
Anonimus Marti, 13 Mai 2014
Dupa ceva de paza se orienteaza la alte bissnisuri mai rentabile e zvon pe net ca Alistar Security ar loa contractu pt.metrou( cel mai bun pret din piata) este doar zvon nimic concret,scorseze dupa faza cu parcurile ( dintre blocuri) de anu trecut tineau oameni in scarile blocurilor ca nu aveau bani pt.baraci,in conditi inumane asa se intampla. Multe bafta celor care lucreaza la ei!