Forum despre Securitas Services

Neculay Vineri, 10 Mai 2013
Securitas Service Solution ( Sediu Port Constanta [ Poarta 2 ]) este o companie cu traditie, in care toti punem pasiune in munca noastra, suntem dedicati si hotarati. Iti doresti siguranta, stabilitate si reusite in cariera? Iti doresti un mediu dinamic, incredere si motivatie? Vino alaturi de noi!

Vei beneficia de:

Tichete de masa; [ Raspuns : De la inceputul anului..nu ni se ma da...aveam doar 10 tichete si p`alea ni la luat ! :( ]
Salarii in conformitate cu cerintele postului, platite la timp, legal si corect; [ Raspuns : Da salariu se da la timp..dar e foarte putin ]
Prime de sarbatori (Paste,Craciun) ; [ Raspuns : La aceata firma NU SE DA ASA CEVA. ]
Prime de Craciun pentru copii ; [ Raspuns : La aceata firma NU SE DA ASA CEVA. ]
Programul Angajatul lunii / Angajatul anului; [ Raspuns : Da,doar lingaii "directorului" au parte de asa ceva ]
Sprijin in rezolvarea problemelor familiale grave; [ Raspuns : Sprijin !!? Unde? ]
Discount de 20% la toate serviciile medicale oferite de clinicile proprii Medlife si Medicover; [ Raspuns : Pe unde vine aia? ]
Cursuri de calificare si specializare la locul de munca; [ Raspuns : Nu.nu exista in firma din port ]
Oportunitati de dezvoltare si pregatire; [ Raspuns : Esti pregatit doar cu Atestatul atat ! ]
Loc de munca stabil intr-o companie multinationala; [ Raspuns :Da e stabil,pana cand nu se stie !]
Echipamente si uniforme la inalte standarde de calitate; [ Raspuns: DA, de unde...avem un echipament de tot rasu`..veniti sa vedeti cum arata un agent de securitate la intrare in port si sa va convigeti ]
Promovare pe criterii de competenta; [ Raspuns: Poate in alte sedii la noi nu !! ]
Bursa de studii Securitas; [ Raspuns :Nu am auzit de asa ceva in Securitas Service Solution [ Sediu Port Constanta ( Poarta 2 ) ] ]
Bursa Merkel. [ Nu am auzit de asa ceva in Securitas Service Solution [ Sediu Port Constanta (Poarta 2 ) ] ]
Anonimus Luni, 13 Mai 2013
Vad ca Neica Nimeni tot insista, cu inversunare, sa ma provoace.
1. Nu ai de unde sa stii daca sunt femeie sa barbat.
2. Nu ai de unde sa stii daca lucrez sau nu in aceasta companie, dar ideea este ca o urmaresc in permanenta pentru ca face lucrurile altfel, in sensul bun al cuvantului, decat toate celelalte companii de paza.
3. Indiferent ca sunt sef sau orice altceva, am muncit pentru ce am si nimeni nu-mi poate lua asta.
4. Iti place sa arunci cu vorbe, dar uita-te mai inainte la tine inainte de a-i acuza pe ceilalti, mai ales daca nu stii despre ce vorbesti.
5. Oricine ajunge sa-si divulge aici identitatea este mancat de viu, pentru ca asta stiti toti cel mai bine sa faceti. Sa acuzati, sa jigniti, sa vedeti numai partea negativa a lucrurilor. Pentru ca nu sunteti capabili de altceva. Ce ati facut voi, efectiv, sa schimbati situatia? Cu ce solutii ati venit? Stati si va plangeti ca babele in fata portii si asteptati sa vi se dea.
Ar fi, intr-adevar, o satisfactie sa aflati cine sunt, nu? Sunt un om care a invatat, care invata, care iubeste oamenii, care sta de vorba cu ei, care zilnic se straduieste sa ajute, cum poate, care e suficient de inteligent sa vada ca se poate mult mai rau, intr-o Romanie in care nicaieri nu e bine. Si nu-mi divulg identitatea nu pentru ca mi-e frica de ceva sau de cineva, frica mi-e doar de Dumnezeu, ci pentru ca v-ati apuca, cu limbajul vostru de cartier, sa distrugeti. Ceea ce acum faceti cu vietile voastre - vi le distrugeti singuri.
Nu pot decat sa va doresc liniste si intelepciune, de care veti atata nevoie.
NeicaNimeni Luni, 13 Mai 2013
1.- nu conteaza daca esti fata sau baiat. Fetele care sunt sefe pe zona bucuresti sunt rare in cadru companiei din motive probabil obiective,acolo unde sunt ,sunt si relati de rubedenie cu terte persoane !!!!!!
2.- de lucrat lucrezi se vede ca ai job in cadru acestei compani multinationale.
3.- este foarte vizibil ca functia este sef coordonator (este bine ca esti mandru(a) defunctia pe care o deti)
4.-Nu arunc cu vorbe fara dovezi irefutabile stiu ce scriu (dupa reactia ta ce aici se scrie este si adevar pt.care a-ti multumesc)
5.- Nimeni nu acerut sa ati divulgi identitatea pentru ca (este mancat de viu intoate marile compani ),nu jignesc pe nimeni si doar am curaju sa scriu,daca ai airgumente recent cu ce se intampa in cadru companiei (lucruri bune ) spunele.
6.-Nu vad de ce am fi interesati sa aflam cine esti?.
7.- Nu te a acuzat nimeni ca ati este frica ( este observabil ca ai o personalitate sensibila)
Da este bine sa ati fie frica de dumnezeu pentru ca el este cel care vede ce ai facut bine si ce ai facut rau,sper sa ocazia sa privesti in ochii acele persoane care au cazut victime decizilor tale loate in graba dupa vorba lumi fara a le chiema sa vb.cu toate partile inpilcate in savarsirea acelor fapte.Sa ai norocu sa nu dai ochii cu acele persoane care le-ai distrus cariera si rostu in viata .....
Se intalneste munte cu munte dar om cu om
Tu trebuie sa ai intelepciune in toate decizile pe care le vei loa in curnd foarte curand!!!
MULTUMESC CELOR CE AU CURAJU SA SCRIE CONDUCEREA ACESTEI MARI CORPORATI DE SECURITATE VA DA CITIRE ACESTOR anonime!!!!!
Anonimus Marti, 14 Mai 2013
Se spune ca intotdeauna inteleptul cedeaza. In acest caz este o dezbatere fara sfarsit intre doi oameni care nu s-au vazut niciodata, nu stiu nimic unul despre celalalt, in care unul acuza la nesfarsit, desi nu cunoaste toate datele problemei si eu ma straduiesc sa explic, dar degeaba. De aceea renunt pentru ca sansele ca eu sa castig ceva din aceasta discutie sunt nule si nu are rost sa-mi pierd timpul explicand lucruri unor oameni care nu vor intelege niciodata ca poate fi si altfel decat cred sau vad ei. Atata timp cat modelul egoist este implementat cu succes in toata societatea romaneasca si functioneaza, cu siguranta ca e cel mai usor de implementat si de catre voi. Am ajuns la concluzia, dupa multi ani de munca cu oamenii, ca unii chiar nu pot. Nu numai ca nu vor, dar chiar nu pot sa vada dincolo de propria ograda si de propriile buzunare. De aceea renunt. Nu inainte de a va lasa sa cititi ceva care s-ar putea sa inspire partea din voi care a ramas, daca a ramas vreuna, neatinsa de acest egoism.
Autorul este Mihai Bendeac:
"Povestea Mea
Scriu aceasta, sa-i spunem, ”nota de jurnal” exact azi fiindca voi lipsi peste vara. Si de la televizor (dupa finala live de duminica) si din spatiul public pentru cateva luni.

De ce te sfatuiesc sa citesti ce-am scris? Pai.. Chiar daca ma urasti, chiar daca iti sunt complet indiferent, daca ma iubesti, daca imi admiri munca sau nu, oricine ai fi, cred ca povestea altuia, in cazul asta eu, te poate imbogati. (macar ca si experienta)

Am mai spus-o. Cred in puterea mintii si in ideea ca destinul meu tine doar de ceea ce imi propun EU sa fac cu el. Fiecare dintre noi, iubim libertatea. Ne place sa fim liberi sa spunem ce vrem, sa avem o relatie cu cine vrem, sa facem ce vrem. Iar daca iubesti pe cineva cu adevarat, nu-i poti fura tocmai libertatea. Si-atunci, de ce as crede ca Divinitatea (Dumnezeu, Allah, indiferent de religie) mi-ar fi luat tocmai asta? Adica liberul arbitru, lasandu-mi in schimb ”o soarta” predestinata? Ca intr-un Matrix de serie B?

TOT ce programezi, visezi, vizualizezi, cu putere, mergand pana la capat, pana la penibil, pana la umilinta, ATINGI. Orice!

Cercetatorii au facut o descoperire uluitoare, ajutati de ”noul” Boson Higgs. In traducere ne-academica: ”Totul e vibratie si nimic nu exista pana nu este...OBSERVAT de cineva”...

La 16 ani dadeam autografe imaginare si ma prefaceam, in camera mea din Balta Alba, ca sunt pe scena. Ore in sir! Zile in sir! Cu urechea ciulita sa nu ma auda cineva. Si nu oricum. Pe cele mai mari scene. Ma imaginam facand televiziune. Urmaream obsesiv diferite scheciuri, citeam 10-12 carti de teatru si/sau actorie pe saptamana si visand la asta cu ochii deschisi. Salutandu-mi publicul imaginar (pe bune!!!) si zambind admiratoarelor.

Faceam asta zi de zi, ceas de ceas. Habar n-aveam atunci ca se numeste legea atractiei universale.

Cand aveam 20 de ani si eram deja actor, habar n-aveam ce inseamna viata in afara Facultatii de Teatru. Nu intrasem in niciun club, nu cunosteam nicio terasa ori restaurant. Sexul se facea cu colega de distributie. Singura distractie erau noptile (rare) de betie in camin, cu Doru cantand la chitara si, apoi, adormind pe veceu acompaniat de imnul de stat. :)

La 25 de ani am facut foamea luni de zile. Ajunsesem disperat. Dar am continuat. Pe holul blocului mirosea a friptura si eu, artistul, mancam parizer semi-expirat.

Au trecut 14 ani dupa autografele imaginare. Acum le dau pe bune. Si nu mai mananc parizer semi-expirat. Si sex fac cu genul de fete sperate atunci. Si joc teatru exact pe scenele pe care mi le doream. Si fac televiziune. Si nu am grija zilei de maine. Si nu mai trebuie sa ciulesc urechile, sa nu cumva sa ma auda cineva cand ma prostesc prin casa.

Mi-era teama de varsta asta. 30 de ani... Dar am avut o revelatie. Totul s-a intamplat fiindca pustiul ala de 16 ani, din nerabdare si pasiune, ar fi vrut sa traiasca in 1999 exact asa cum traiesc eu acum, cu statutul din 2013!

De ce nu mi-as imagina ca am din nou 16, sau macar, uite, 20 de ani? Numai ca, un amanunt in plus, SUNT CUM VISAM ATUNCI CA AS PUTEA FI!!! :P

Nu o fi asta definitia Fericirii? :)

Acum ati inteles de ce am mers eu la sala, de ce am slabit etc etc? Fiindca am 20 de ani si... I HAVE THE TIME OF MY LIFE, BABY!!! :)

Povestea ta cine o scrie? ;)

Cu reverenta, Al dumneavoastra,

Mihai Bendeac."

Stiu ca poate unii vor rade daca vor citi pana la capat, unii poate vor cadea pe ganduri, unii vor da mesajul mai departe, altii vor spune "Ce prostie....", altii vor continua sa comenteze in stilul caracteristic. Iar altii, poate, isi vor lua viata in maini si vor incepe sa faca ceva pentru a le fi mai bine. Fiecare decide pentru sine. Si isi asuma deciziile luate.
NeicaNimeni Marti, 14 Mai 2013
Nasol ca cenaclu Flacara nu mai are puterea de a a trage tineri ai vi avut un loc al tau!
Anonimus Marti, 14 Mai 2013
Da, mare pacat. Sunt perfect de acord, de data asta.
Niciodata nu mi-au placut castele, turmele, sindicatele, bisericutele, asociatiile si asa mai departe!
Eu cred ca este loc sub Soare pentru toata lumea si nu trebuie sa ne constituim in grupuri, grupulete sau secte pentru a supravietui.
Si ar mai fi ceva de adaugat: imi place umorul, chiar zeflemeaua uneori, dar in niste limite!
Limite pe care multi de aici le-ati depasit cu brio. Pacat ca nu se dau premii. Macar asa ati fi fost si voi fruntasi undeva.
fost agent Luni, 20 Mai 2013
Draga Anonimus,stiu ca te doare un pic sufletul.Stiu ca adevarul doare intotdeauna.Te inteleg perfect pentru ca m-am pus in locul tau.Stiu ca si tu esti un suflet bun....altfel nu-ti mai pierdeai timpul cu explicatii...aici.
Am vazut de la inceput ca ai preocupari spirituale si ca-ti e greu sa te impaci cu pozitia efemera de sef.
Banuiesc ca in alte cercuri incerci sa arati cat esti de inteleapta.Nu stiu.
Sant insa convins ca ai mustrari de constiinta,seara la culcare.
Pentru ca stii bine ce politica duce o multinationala!
Iar tu executi ordinele lor marsave pentru acel job caldut.
Repet...te inteleg ca om!Probabil ai suferit mult si prin munca ta de acum incerci sa umpli niste goluri sufletesti...
Stii bine ca nimic nu e intamplator!

Eu...te-as ruga sa incerci sa te observi din afara functiei....poate vei afla care e lectia de viata din aceasta experienta.
Stii bine ca cel mai mare dusman al tau esti chiar tu.
Eu...sau altii care scriu pe aici...te ajut sa vezi in ce te-ai bagat.
Nu te grabi sa iei o hotarare...mai analizeaza situatia data.
Fii sincera macar cu tine!
Cred ca meriti...macar atat.
Namaste!
NeicaNimeni Marti, 21 Mai 2013
Salut fost agent se pare ca Anonimus lupta cu propiu sistem pe care al conduce si refuza sa creada ca acest sistem creaza si victime.
Sesperam ca nu se va ajunge la situati ne dorite de catre agenti sa stea pe acasa pana la noi contracte de prestare,care se lasa asteptate.
Mai Anonimus de ce nu dai exemple ce face multi compania pentru agenti sai ,ceva de care sa se vorbeasca.
Se pare ca ati mai pierdut inca un obiectiv important din punct de vedere economic cum poti explica asta ( poate este si vina oamenilor care au loat spaga de la vipuri si ziaristi sub acoperire),iesi din rolu de sef sau fati curaj si vb nu mai apara multi compania
fost agent Miercuri, 22 Mai 2013
Salut neica nimeni!
Salut anonimus!

Nu regret timpul pierdut la securitas!
A fost alegerea mea.Sant multe de zis.Si bune si rele.Eu unul, mi-am imbogatit experienta.Am cunoscut oameni minunati,cu diferite calificari,nevoiti sa se angajeze la paza din diferite motive.Oameni seriosi si loiali firmei....numai ca firma nu a stiut sa-i aprecieze...sau poate ca nu are nevoie de astfel de agenti.

Vezi tu...problema lor e simpla...au considerat omul ca pe o statistica.

Au luat in calcul doar profitul de pe munca agentilor pe care i-au platit prost si tratat si mai prost.

Dincolo de legile omenesti si regulamente exista niste legi nescrise.
Niste principii....sau legi universale autoactive.Hai sa zicem asa...un fel de cauza cauzelor.

In acest caz....s-a activat legea bumerangului.Adica....firma securitas culege ceea ce a semanat....se restabileste echilibrul .Totul se plateste intr-un fel sau altul....pentru ca asa functioneaza mecanismul.

Stiti vorba ceea....roata cat e de patrata,tot se mai invarte o data!

Personal, nu sant un tip razbunator nici las...cand am avut ceva de spus...am spus.In rest...stiu ca totul se rezolva de la sine....conform legii atractiei universale.

Multa sanatate tuturor!

Am fost onorat sa port uniforma securitas dar daca maine mi s-ar propune sa o fac iar...as spune...NU!MULTUMESC!...si nu e vorba de bani...e demnitatea mea....si sanatatea pe care o pretuiesc.

Poate nu stiti, dar turele de noapte...privarea(lipsa) de somn...lasa urme adanci.Nu ma refer la riduri.
Iar daca nu stiti...privarea de somn este o metoda de tortura practicata in diferite temnite de diferite regimuri.

Te bati singur...nu doare...dar garantat si dovedit stiintific...mori mai repede.

Cine doreste asta...n-are decat!

Se merita?!Nu!

Macar acest efort daca ar fi fost apreciat....era ceva.

BENE MERENTI!....(celui ce merita)
NeicaNimeni Miercuri, 22 Mai 2013
Salut Fost Agent
Ai mare dreptate cu sechielele care raman dupa ture de ne dormit se pare ca Anonimus prefera sa inchida ochii si sa ramana in hora in care a intrat (poate asa am fi facut toti daca near fi fost bine ),nici eu nu sunt razbutatot toate sitemele au si procedura de auto distrugere mai lenta sau mai rapida toti care au inbracat tinuta Ssecuritas sunt mandri si tot odat au si un regret ca cea ce au vazut in reclama nu sa potivit cu realitatea din cadru sitemului Securitas.
Cum sa fi apreciat cand de 4 ani nu se ami acordasera prime sai alte benefici pe care sa le simnti/
Cei care vor sa cucereasca reduta Securitas sa analizeze bine ce forte au si daca este ok .
Anonimus sper sa ai tarie de caracter sa sa vb
fost agent Miercuri, 22 Mai 2013
SECURITAS SERVICES ROMANIA S.R.L isi recruteaza agentii din provincie pentru ca bucurestenii nu accepta oferta lor.

Pana si cei din provincie...vin la ei si dupa un timp pleaca,vazand cu cine au de a face.

Dupa atatea plecari...mi se pare normal ca securitas sa o ia la vale...oamenii vorbesc intre ei,si s-a dus vestea ca nu este o firma serioasa.

Pana la urma, inteleg toti ca asta e salarizarea la paza,dar multi pleaca din cauza stressului si a arogantei unor inspectori imbecili si incompetenti.E valabil si cu branch managerii!
Unde naiba i-ati gasit?!(intrebarea e pt. Anonimus)
Legat de turele de noapte....normal era si este obligatoriu, conform regulamentului,ca pe timpul noptii (la turele prelungite 24 ore),agentul sa fie schimbat de seful de tura, minim 2 ore pentru somn.
Asa ceva nu se practica la ei.Ba dimpotriva iti trimit interventia in control ca sa te sanctioneze daca motai si sa te lase fara tiketele de masa.ESTE BATAIE DE JOC!

SA MA CONTRAZICA CINEVA!

Te salut neica nimeni si te respect pentru ca ai demnitate....cu gramatica se poate rezolva...nu e o problema.
La cati agramati au ajuns in parlament....ce pretentii mai au astia de la securitas?!
Anonimus Vineri, 24 Mai 2013
Nu are niciun sens sa mai comentez - e foarte usor sa judecati, sa ma judecati, fara sa ma cunoasteti. Nu stiti absolut nimic despre mine, si va lansati in afirmatii. Continuati tot asa. Sa va fie bine!
fost agent Sambata, 25 Mai 2013
...aiii ....aiii ....aiii!!!
Doare,nu-i asa?!

Stimata Anonimus,noi am platit cu ani din viata ca sa o duceti voi bine!
Consider ca avem tot dreptul sa spunem si altora adevarul despre conditiile de la securitas.
Sa nu ia teapa cu voi!

MULTUMESC ADMIN. PENTRU ACEST SITE FOARTE UTIL ROMANASILOR!

Sa va dea Dumnezeu sanatate si spor in toate!

SANTEM OAMENI!

NU SANTEM RESURSE UMANE!

Am scris mare sa vada si Anonimus!
Anonimus Luni, 27 Mai 2013
"Ce nu te doboara, te face mai puternic."
Nu doare, ca nu are de ce. Am mai spus si repet - nu mai presupuneti ca ma cunoasteti, nu stiti cine sunt si nici nu e cazul. Nu mai presupuneti ca lucrez la aceasta companie, ca s-ar putea sa va inselati. Nu mai presupuneti ca sunt femeie, caci nu sunt. Si nu se scrie "santem", ci "suntem". Daca tot ma criticati, invatati sa o faceti corect.
Inca nu ati obosit sa aruncati cu noroi? Mai bine va apucati sa va cautati de lucru, decat nod in papura. Si in fond puteti spune ce vreti voi, doar de aceea este facut site-ul - ca toata lumea sa-si exprime punctul de vedere in mod democrat. Pacat ca unii aleg sa o faca acum, cand nu mai pot schimba nimic. Deh, ati prins curaj, ca asa-i romanul.
Ati platit cu ani din viata? Cine v-a pus, daca nu era bine? Nu cred ca v-a fortat nimeni, piata muncii e libera. Si angajatii, conform celor spuse de voi, au numai drepturi, nu si responsabilitati. Indiferent de ce conditii ar oferi companiile, tot cei care nu vor sa munceasca se vor plange si tot cei cu gura mare vor avea de pierdut. Si stimate Fost Agent, stau foarte bine cu vazut si cu auzul, si cu bunul simt si cu cei sapte ani de acasa. Nici macar nu stiu de ce comentez aici, doar ca sa las loc de alte discutii complet lipsite de valoare. Dar ma amuza devotamentul si loialitatea voastra catre un astfel de site, in loc sa faceti ceva util sa sa castigati si niste bani in timpul acesta. E de admirat, felicitari! Jos palaria in fata tuturor celor de aici care aleg sa-si consume timpul si energia in favoarea unei cauze "nobile" - aceea de a denigra unul dintre cei mai mari angajatori din Romania. Este si aceasta o cauza, ce-i drept. Pierduta, din start, dar mai incercati. Si va rog nu va mai faceti griji pentru mine - sunt foarte bine, multumesc. Cum voi fi si in continuare. Pentru ca muncesc cinstit, corect, alaturi de oameni buni. Si pentru ca fac exact ceea ce-mi place.
Succese, Domnilor! O sa va urmaresc cu interes.....
fost agent Luni, 27 Mai 2013
Stimata Anonimus,parca ziceai ca cedezi,ca asa este intelept!

E adevarat ca ce nu te omoara,te intareste....dar mai este o zicala....ce se ridica repede,tot repede se va prabusi.

Securitas este un s.r.l....scrie pe documente foarte clar!
Vinde servicii de paza.Iar aceste servicii le presteaza oamenii.Adica agentii de paza,angajati de voi in niste conditii.Problema discutata pe acest site deriva din conditiile execrabile pe care le oferiti voi.

Aici vorbesc unii ca mine care au beneficiat de acele conditii mizerabile.

Inca de la angajare,bietii oameni sunt fortati sa semneze acele documente si contracte total in defavoarea lor.

Sunt trecute doar drepturile obligatorii,legale,impuse de stat...altfel nici pe alea nu le treceati in contract!
Apoi urmeaza foarte multe angajamente si articole..responsabilitatile de care spui mereu...bine ticluite de avocatii sau juristii firmei.
Voi chiar ne luati de prosti?!!!

Faptul ca am acceptat conditiile impuse de compania ta draga,nu inseamna ca acceptam la nesfarsit sa fim exploatati precum sclavii pe plantatie.

Stiu toti romanii ce inseamna sa fii angajat intr-o multinationala!

Poate ne meritam soarta...dar nu alaturi de voi.Nu ne meritati!

Cum se face ca aceeasi munca de agent de securitate este platita in Spania cu 1100 euro pe luna ?

Va spun eu!Acolo angajatul are drepturi si ii sunt respectate!
Pentru ca au un management inteligent si responsabil.Au o mentalitate sanatoasa.
Voi va taiati singuri craca de sub picioare...apoi dati vina pe romani ca nu vor sa munceasca.Le cautati noduri in papura.

Alegeti...pana o sa culegeti...daca mai aveti de unde!

Este doar o chestiune de timp,pana va pleca securitas de la noi.Atunci sa va vad...daca stiti sa faceti si alta munca(meserie).

Poate invatati si voi o meserie utila.
Uite...ia exemplu de la Admin.!
E baiat destept!
S-a orientat bine....face un lucru util.

Sa traiesti Admin.!
NeicaNimeni Marti, 28 Mai 2013
Este greu de inteles cum o multi companie poate sa traiasca cu doar 2 obiective mari unul national si al doilea privat,si cum de sepierd luna de luna obiective oare mai mari din roamnia pandesc (insolventa)?,unde este respectu pt.agenti cei care cara pianu de ce nu lise explica ,cine nu are curajul sa o faca ?lise mai spune sa stea linistiti ca au locuri de munca si de fapt este amagire totala sunt trimisi in alte obiective acolo sunt selectati cei care rezista si cei care nu.
Anonimus
Dece sefi cu care stai la cafea nu au curaju sa vb. oamenilor si vb doar despre cei care au fost prinsi ca dormeau si din asta se face mare bucurie (PT.CA CEI CARE SUNT PRINSI ATIPIND PIERD LA SALARI),se face un trofeu din asta.
Sunt si oameni care refuza sa creada ca dupa ani petrecuti in firma sunt lasati la vartra fara nici o explicatie plauzibila si lea fost loata minte cu vorbe de duh si acum sau trezit intr-o negura nesigura azilei de maine pacat.
TE FELICIT FOST AGENT CA AI CURAJUL SA VB
agentus Miercuri, 29 Mai 2013
Pana la urma ii dau dreptate lui Anonimus. Nu m-a obligat nimeni sa raman la Securitas, daca puteam ceva mai bun, plecam imediat.
fost agent Joi, 30 Mai 2013
Depinde de modul in care vezi situatia....Pe o parte te inteleg...agentus.... asa gandeam si eu cand eram in post...mai ales ca eram influentat de colegi sau sefi.
Eu nu te acuz...este alegerea ta....
Lipsa unui loc de munca este un stress in sine...te simti dat la o parte...inutil...stiu cum este.
Mai ales atunci cand te plangi vreunui inspector de salariu mic si de orele multe prestate....si ti se pune placa arhicunoscuta ca ,vezi doamne,sunt multi altii care abia asteapta sa se angajeze in locul tau.
E fumata demult vrajeala asta...adevarul este ca nu prea mai accepta nimeni sa vina la paza...pentru ca oamenii s-au desteptat.
Si nu este greu sa calculezi cu ce ramai in mana din salariul ala de 650 ron.Si chiar daca bagi ore suplimentare tot prost vei iesi la salariu...au ei grija sa calculeze ”bine”.
Faci cum vrei...e viata ta...
Apropo ...mai vine controlul pe la patru dimineata?!Cine mai este pe interventie?Tot Dima si vampiru?!
Eu m-am inteles bine cu ei....sunt baieti de treaba....daca nu-i obliga firma sa caute motive de penalizare...

S-ar face treaba buna...ca la carte...daca nu ar fi atatea magarii de sus.

Daca aveau oameni faceau turele de 12 ore si nu va tineau pe voi la 24 de ore.
Sunt si in Alexandria firme de paza dar nu chinuie agentii in ture de 24 de ore.

Sanatate multa va doresc!
Ionascu Vineri, 31 Mai 2013
Mai fratilor ce se intampla cu firma asta incotro se indereapta mai avel locul de munca sigurat sau ne facem grija sile de maine ca nu o sa mai avem unde sa lucram ?
Fost Luni, 1 Iulie 2013
Salutare celor care ati ramas in cadru firmei va urez multa sanatate si sa aveti grija de voi nu asteptati ca,corabia securitas sa se scufunde dupa cum se aude (gen rosegur),plafonare ca,agent de secutitate sau de interventie in cadru obiectivelor nu garanteaza viitor.