Forum despre Securitas Services

Neculay Vineri, 10 Mai 2013
Securitas Service Solution ( Sediu Port Constanta [ Poarta 2 ]) este o companie cu traditie, in care toti punem pasiune in munca noastra, suntem dedicati si hotarati. Iti doresti siguranta, stabilitate si reusite in cariera? Iti doresti un mediu dinamic, incredere si motivatie? Vino alaturi de noi!

Vei beneficia de:

Tichete de masa; [ Raspuns : De la inceputul anului..nu ni se ma da...aveam doar 10 tichete si p`alea ni la luat ! :( ]
Salarii in conformitate cu cerintele postului, platite la timp, legal si corect; [ Raspuns : Da salariu se da la timp..dar e foarte putin ]
Prime de sarbatori (Paste,Craciun) ; [ Raspuns : La aceata firma NU SE DA ASA CEVA. ]
Prime de Craciun pentru copii ; [ Raspuns : La aceata firma NU SE DA ASA CEVA. ]
Programul Angajatul lunii / Angajatul anului; [ Raspuns : Da,doar lingaii "directorului" au parte de asa ceva ]
Sprijin in rezolvarea problemelor familiale grave; [ Raspuns : Sprijin !!? Unde? ]
Discount de 20% la toate serviciile medicale oferite de clinicile proprii Medlife si Medicover; [ Raspuns : Pe unde vine aia? ]
Cursuri de calificare si specializare la locul de munca; [ Raspuns : Nu.nu exista in firma din port ]
Oportunitati de dezvoltare si pregatire; [ Raspuns : Esti pregatit doar cu Atestatul atat ! ]
Loc de munca stabil intr-o companie multinationala; [ Raspuns :Da e stabil,pana cand nu se stie !]
Echipamente si uniforme la inalte standarde de calitate; [ Raspuns: DA, de unde...avem un echipament de tot rasu`..veniti sa vedeti cum arata un agent de securitate la intrare in port si sa va convigeti ]
Promovare pe criterii de competenta; [ Raspuns: Poate in alte sedii la noi nu !! ]
Bursa de studii Securitas; [ Raspuns :Nu am auzit de asa ceva in Securitas Service Solution [ Sediu Port Constanta ( Poarta 2 ) ] ]
Bursa Merkel. [ Nu am auzit de asa ceva in Securitas Service Solution [ Sediu Port Constanta (Poarta 2 ) ] ]
Anonimus Luni, 13 Mai 2013
Vad ca Neica Nimeni tot insista, cu inversunare, sa ma provoace.
1. Nu ai de unde sa stii daca sunt femeie sa barbat.
2. Nu ai de unde sa stii daca lucrez sau nu in aceasta companie, dar ideea este ca o urmaresc in permanenta pentru ca face lucrurile altfel, in sensul bun al cuvantului, decat toate celelalte companii de paza.
3. Indiferent ca sunt sef sau orice altceva, am muncit pentru ce am si nimeni nu-mi poate lua asta.
4. Iti place sa arunci cu vorbe, dar uita-te mai inainte la tine inainte de a-i acuza pe ceilalti, mai ales daca nu stii despre ce vorbesti.
5. Oricine ajunge sa-si divulge aici identitatea este mancat de viu, pentru ca asta stiti toti cel mai bine sa faceti. Sa acuzati, sa jigniti, sa vedeti numai partea negativa a lucrurilor. Pentru ca nu sunteti capabili de altceva. Ce ati facut voi, efectiv, sa schimbati situatia? Cu ce solutii ati venit? Stati si va plangeti ca babele in fata portii si asteptati sa vi se dea.
Ar fi, intr-adevar, o satisfactie sa aflati cine sunt, nu? Sunt un om care a invatat, care invata, care iubeste oamenii, care sta de vorba cu ei, care zilnic se straduieste sa ajute, cum poate, care e suficient de inteligent sa vada ca se poate mult mai rau, intr-o Romanie in care nicaieri nu e bine. Si nu-mi divulg identitatea nu pentru ca mi-e frica de ceva sau de cineva, frica mi-e doar de Dumnezeu, ci pentru ca v-ati apuca, cu limbajul vostru de cartier, sa distrugeti. Ceea ce acum faceti cu vietile voastre - vi le distrugeti singuri.
Nu pot decat sa va doresc liniste si intelepciune, de care veti atata nevoie.
NeicaNimeni Luni, 13 Mai 2013
1.- nu conteaza daca esti fata sau baiat. Fetele care sunt sefe pe zona bucuresti sunt rare in cadru companiei din motive probabil obiective,acolo unde sunt ,sunt si relati de rubedenie cu terte persoane !!!!!!
2.- de lucrat lucrezi se vede ca ai job in cadru acestei compani multinationale.
3.- este foarte vizibil ca functia este sef coordonator (este bine ca esti mandru(a) defunctia pe care o deti)
4.-Nu arunc cu vorbe fara dovezi irefutabile stiu ce scriu (dupa reactia ta ce aici se scrie este si adevar pt.care a-ti multumesc)
5.- Nimeni nu acerut sa ati divulgi identitatea pentru ca (este mancat de viu intoate marile compani ),nu jignesc pe nimeni si doar am curaju sa scriu,daca ai airgumente recent cu ce se intampa in cadru companiei (lucruri bune ) spunele.
6.-Nu vad de ce am fi interesati sa aflam cine esti?.
7.- Nu te a acuzat nimeni ca ati este frica ( este observabil ca ai o personalitate sensibila)
Da este bine sa ati fie frica de dumnezeu pentru ca el este cel care vede ce ai facut bine si ce ai facut rau,sper sa ocazia sa privesti in ochii acele persoane care au cazut victime decizilor tale loate in graba dupa vorba lumi fara a le chiema sa vb.cu toate partile inpilcate in savarsirea acelor fapte.Sa ai norocu sa nu dai ochii cu acele persoane care le-ai distrus cariera si rostu in viata .....
Se intalneste munte cu munte dar om cu om
Tu trebuie sa ai intelepciune in toate decizile pe care le vei loa in curnd foarte curand!!!
MULTUMESC CELOR CE AU CURAJU SA SCRIE CONDUCEREA ACESTEI MARI CORPORATI DE SECURITATE VA DA CITIRE ACESTOR anonime!!!!!
Anonimus Marti, 14 Mai 2013
Se spune ca intotdeauna inteleptul cedeaza. In acest caz este o dezbatere fara sfarsit intre doi oameni care nu s-au vazut niciodata, nu stiu nimic unul despre celalalt, in care unul acuza la nesfarsit, desi nu cunoaste toate datele problemei si eu ma straduiesc sa explic, dar degeaba. De aceea renunt pentru ca sansele ca eu sa castig ceva din aceasta discutie sunt nule si nu are rost sa-mi pierd timpul explicand lucruri unor oameni care nu vor intelege niciodata ca poate fi si altfel decat cred sau vad ei. Atata timp cat modelul egoist este implementat cu succes in toata societatea romaneasca si functioneaza, cu siguranta ca e cel mai usor de implementat si de catre voi. Am ajuns la concluzia, dupa multi ani de munca cu oamenii, ca unii chiar nu pot. Nu numai ca nu vor, dar chiar nu pot sa vada dincolo de propria ograda si de propriile buzunare. De aceea renunt. Nu inainte de a va lasa sa cititi ceva care s-ar putea sa inspire partea din voi care a ramas, daca a ramas vreuna, neatinsa de acest egoism.
Autorul este Mihai Bendeac:
"Povestea Mea
Scriu aceasta, sa-i spunem, ”nota de jurnal” exact azi fiindca voi lipsi peste vara. Si de la televizor (dupa finala live de duminica) si din spatiul public pentru cateva luni.

De ce te sfatuiesc sa citesti ce-am scris? Pai.. Chiar daca ma urasti, chiar daca iti sunt complet indiferent, daca ma iubesti, daca imi admiri munca sau nu, oricine ai fi, cred ca povestea altuia, in cazul asta eu, te poate imbogati. (macar ca si experienta)

Am mai spus-o. Cred in puterea mintii si in ideea ca destinul meu tine doar de ceea ce imi propun EU sa fac cu el. Fiecare dintre noi, iubim libertatea. Ne place sa fim liberi sa spunem ce vrem, sa avem o relatie cu cine vrem, sa facem ce vrem. Iar daca iubesti pe cineva cu adevarat, nu-i poti fura tocmai libertatea. Si-atunci, de ce as crede ca Divinitatea (Dumnezeu, Allah, indiferent de religie) mi-ar fi luat tocmai asta? Adica liberul arbitru, lasandu-mi in schimb ”o soarta” predestinata? Ca intr-un Matrix de serie B?

TOT ce programezi, visezi, vizualizezi, cu putere, mergand pana la capat, pana la penibil, pana la umilinta, ATINGI. Orice!

Cercetatorii au facut o descoperire uluitoare, ajutati de ”noul” Boson Higgs. In traducere ne-academica: ”Totul e vibratie si nimic nu exista pana nu este...OBSERVAT de cineva”...

La 16 ani dadeam autografe imaginare si ma prefaceam, in camera mea din Balta Alba, ca sunt pe scena. Ore in sir! Zile in sir! Cu urechea ciulita sa nu ma auda cineva. Si nu oricum. Pe cele mai mari scene. Ma imaginam facand televiziune. Urmaream obsesiv diferite scheciuri, citeam 10-12 carti de teatru si/sau actorie pe saptamana si visand la asta cu ochii deschisi. Salutandu-mi publicul imaginar (pe bune!!!) si zambind admiratoarelor.

Faceam asta zi de zi, ceas de ceas. Habar n-aveam atunci ca se numeste legea atractiei universale.

Cand aveam 20 de ani si eram deja actor, habar n-aveam ce inseamna viata in afara Facultatii de Teatru. Nu intrasem in niciun club, nu cunosteam nicio terasa ori restaurant. Sexul se facea cu colega de distributie. Singura distractie erau noptile (rare) de betie in camin, cu Doru cantand la chitara si, apoi, adormind pe veceu acompaniat de imnul de stat. :)

La 25 de ani am facut foamea luni de zile. Ajunsesem disperat. Dar am continuat. Pe holul blocului mirosea a friptura si eu, artistul, mancam parizer semi-expirat.

Au trecut 14 ani dupa autografele imaginare. Acum le dau pe bune. Si nu mai mananc parizer semi-expirat. Si sex fac cu genul de fete sperate atunci. Si joc teatru exact pe scenele pe care mi le doream. Si fac televiziune. Si nu am grija zilei de maine. Si nu mai trebuie sa ciulesc urechile, sa nu cumva sa ma auda cineva cand ma prostesc prin casa.

Mi-era teama de varsta asta. 30 de ani... Dar am avut o revelatie. Totul s-a intamplat fiindca pustiul ala de 16 ani, din nerabdare si pasiune, ar fi vrut sa traiasca in 1999 exact asa cum traiesc eu acum, cu statutul din 2013!

De ce nu mi-as imagina ca am din nou 16, sau macar, uite, 20 de ani? Numai ca, un amanunt in plus, SUNT CUM VISAM ATUNCI CA AS PUTEA FI!!! :P

Nu o fi asta definitia Fericirii? :)

Acum ati inteles de ce am mers eu la sala, de ce am slabit etc etc? Fiindca am 20 de ani si... I HAVE THE TIME OF MY LIFE, BABY!!! :)

Povestea ta cine o scrie? ;)

Cu reverenta, Al dumneavoastra,

Mihai Bendeac."

Stiu ca poate unii vor rade daca vor citi pana la capat, unii poate vor cadea pe ganduri, unii vor da mesajul mai departe, altii vor spune "Ce prostie....", altii vor continua sa comenteze in stilul caracteristic. Iar altii, poate, isi vor lua viata in maini si vor incepe sa faca ceva pentru a le fi mai bine. Fiecare decide pentru sine. Si isi asuma deciziile luate.
NeicaNimeni Marti, 14 Mai 2013
Nasol ca cenaclu Flacara nu mai are puterea de a a trage tineri ai vi avut un loc al tau!
Anonimus Marti, 14 Mai 2013
Da, mare pacat. Sunt perfect de acord, de data asta. Niciodata nu mi-au placut castele, turmele, sindicatele, bisericutele, asociatiile si asa mai departe!Eu cred ca este loc sub ...
fost agent Luni, 20 Mai 2013
Draga Anonimus,stiu ca te doare un pic sufletul.Stiu ca adevarul doare intotdeauna.Te inteleg perfect pentru ca m-am pus in locul tau.Stiu ca si tu esti un suflet bun....altfel ...
NeicaNimeni Marti, 21 Mai 2013
Salut fost agent se pare ca Anonimus lupta cu propiu sistem pe care al conduce si refuza sa creada ca acest sistem creaza si victime. Sesperam ca nu se va ajunge la ...
fost agent Miercuri, 22 Mai 2013
Salut neica nimeni!Salut anonimus!Nu regret timpul pierdut la securitas!A fost alegerea mea.Sant multe de zis.Si bune si rele.Eu unul, mi-am imbogatit experienta.Am cunoscut ...
NeicaNimeni Miercuri, 22 Mai 2013
Salut Fost Agent Ai mare dreptate cu sechielele care raman dupa ture de ne dormit se pare ca Anonimus prefera sa inchida ochii si sa ramana in hora in care a intrat (poate ...
fost agent Miercuri, 22 Mai 2013
SECURITAS SERVICES ROMANIA S.R.L isi recruteaza agentii din provincie pentru ca bucurestenii nu accepta oferta lor.Pana si cei din provincie...vin la ei si dupa un timp ...
Anonimus Vineri, 24 Mai 2013
Nu are niciun sens sa mai comentez - e foarte usor sa judecati, sa ma judecati, fara sa ma cunoasteti. Nu stiti absolut nimic despre mine, si va lansati in afirmatii. Continuati ...
fost agent Sambata, 25 Mai 2013
...aiii ....aiii ....aiii!!!Doare,nu-i asa?!Stimata Anonimus,noi am platit cu ani din viata ca sa o duceti voi bine! Consider ca avem tot dreptul sa spunem si altora adevarul ...
Anonimus Luni, 27 Mai 2013
"Ce nu te doboara, te face mai puternic."Nu doare, ca nu are de ce. Am mai spus si repet - nu mai presupuneti ca ma cunoasteti, nu stiti cine sunt si nici nu e cazul. Nu ...
fost agent Luni, 27 Mai 2013
Stimata Anonimus,parca ziceai ca cedezi,ca asa este intelept!E adevarat ca ce nu te omoara,te intareste....dar mai este o zicala....ce se ridica repede,tot repede se va ...
NeicaNimeni Marti, 28 Mai 2013
Este greu de inteles cum o multi companie poate sa traiasca cu doar 2 obiective mari unul national si al doilea privat,si cum de sepierd luna de luna obiective oare mai mari din ...
agentus Miercuri, 29 Mai 2013
Pana la urma ii dau dreptate lui Anonimus. Nu m-a obligat nimeni sa raman la Securitas, daca puteam ceva mai bun, plecam imediat.
fost agent Joi, 30 Mai 2013
Depinde de modul in care vezi situatia....Pe o parte te inteleg...agentus.... asa gandeam si eu cand eram in post...mai ales ca eram influentat de colegi sau sefi. Eu nu te ...
Ionascu Vineri, 31 Mai 2013
Mai fratilor ce se intampla cu firma asta incotro se indereapta mai avel locul de munca sigurat sau ne facem grija sile de maine ca nu o sa mai avem unde sa lucram ?
Fost Luni, 1 Iulie 2013
Salutare celor care ati ramas in cadru firmei va urez multa sanatate si sa aveti grija de voi nu asteptati ca,corabia securitas sa se scufunde dupa cum se aude (gen ...