Forum despre Segula Technologies Romania

me too Vineri, 5 Septembrie 2014
@Aleluia. Ai cerut 3300 brut sau net? Cred ca ai cerut banii aia in mana, ceea ce nici Renault nu-ti ofera din start chiar daca ai experienta. Orisicat, mult succes in continuare.
Julius Sambata, 6 Septembrie 2014
Lasati oamenii sa ceara salarii mai bune, caci daca nu ceri nu ti se da. Si daca ar cere salarii mai bune din ce in ce mai multi oameni, ar creste si salariile.
me too Vineri, 12 Septembrie 2014
@Julius. M-ai dat pe spate cu argumentele tale formulate intr-un mod atat de pueril. E de dorit sa ai un salariu cat mai bun, dar ai idee care este nivelul si salariu mediu in Romania? Sub 2000lei. Va urez mult succes daca doriti bani mai multi, dar aveti grija ce sacrificii faceti pentru ei, mai ales in privinta sanatatii. Recent am auzit o dezbatere la radio legata de subiectul: Ce salarii credeti ca ar fi necesare intr-o familie pentru un trai decent. Cei mai multi au raspuns 900-1000euro (sot+sotie). Se poate intr-adevar si mai bine, dar si mult mai rau
adypetrescu Marti, 13 Octombrie 2015
Am 5 ani de zile de cand lucrez la Segula si pot sa confirm tot ce a spus "me too". Segula este o firma prestatara preponderent pentru Renault in Romania, dar este probabil cel mai bine clasata fata de cele concurente. Este transparenta in tot ceea ce priveste contractul de munca, zilele de concediu, plata salariilor, etc. Sefii sunt cat se poate de flexibili. Nu stiu de altii, dar eu pana acum nu am avut divergente nici cu sefii de proiect, deci am intalnit doar oameni ok. Exista diferite proiecte, logistica, proiectare, cercetare, etc, etc si nu doar in domeniul auto. Au avut deasemenea proiecte navale si feroviare.
minie Duminica, 4 Decembrie 2016
Buna tuturor! As avea o intrebare legata de cresterile salariale anuale din aceasta companie. Din cate stiu salariul de inceput e undeva pe la 1800 lei net, dar cu cat creste acesta anual?
adypetrescu Joi, 22 Decembrie 2016
@minie. Depinde de proiect si bineinteles de realizarile angajatului, dar asteapta-te undeva la 10-15%.
MarianCir Vineri, 3 Martie 2017
Va rog, la interviu se da si test de lb. franceza sau engleza? O a doua intrebare, o adresa de email valabila unde pot trimite un portofoliu de lucrari in Catia stie cineva? ...
adypetrescu Marti, 16 Mai 2017
@MarianCir. raspuns 1: depinde de postul pentru care esti chemat la interviu, dar vei fi intrebat cel putin cateva intrebari in franceza/engleza si o proprie descriere in aceste ...