Forum despre Setrio Soft

ADMIN - undelucram.ro Joi, 18 Octombrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Setrio Soft, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Setrio Soft.

Maria Miercuri, 19 Decembrie 2012
Ma intereseaza daca a fost cineva la interviu pentru postul "Programator in C#, SQL Server, Asp.Net". As vrea sa depun si eu CV-ul si vroiam sa aflu mai multe informatii despre ei. Daca a fost cineva la interviu si poate impartasii primele impresii, mi-ar fi de folos.
file Joi, 17 Ianuarie 2013
In ce oras??
Maria Vineri, 18 Ianuarie 2013
Bucuresti. Am vazut oferta lor si vroiam sa stiu daca e chiar asa cum scrie pe bestjobs:
o Salariu atractiv;
o Program de lucru flexibil;
o Bonusuri bazate pe performanta;
o Bonuri de masa;
o Bonuri cadou de sarbatori;
o Telefon de serviciu;
o Oportunitati de dezvoltare a carierei, traininguri si certificari;
mihai Miercuri, 13 Februarie 2013
E o firma care lucreaza in special pentru romania si in special pentru o firma (Farmexpert).
Nu stiu daca salariul este foarte atractiv, pentru mine nu a fost.

O firma ok pntru inceput insa nu te gandi ca faci cine stie ce lucruri extraordinare.
Cristi Vineri, 13 Septembrie 2013
ce masini ofera agentilor ?
Stef Luni, 20 Ianuarie 2014
Am trecut de un prim test pentru postul de "Programator in C# cu SQL Server " in BV si am fost programat pentru un nou interviu.
Imi poate cineva spune la ce ma pot astepta?
Multumesc.
Marius Luni, 10 Februarie 2014
@Stef: am aplicat si eu la ei pentru acelasi post si sunt curios ce ma asteapta. poti sa-mi spui cum a fost ca sa stiu la ce sa ma astept? sau daca e cineva care lucreaza/a lucrat acolo, as fi interesat de mai multe informatii.
stef Vineri, 7 Martie 2014
ciudat!
Gabi Vineri, 7 Martie 2014
Am fost la interviu pentru post de programator C# si pot spune ca ma asteptam la altceva. Pana a ajunge la interviu, ti se trimit pe mail niste teste tehnice (C# & SQL), unul de aptitudini si inca un formular in care sa explici pe scurt ce experienta ai, de ce vrei sa-ti schimbi jobul actual, etc. Surpriza a fost cand am ajuns la interviu. Dupa o discutie tehnica cu o persoana de acolo in care am explicat din nou ce experienta am, de ce vreau sa plec de la locul curent de munca, am mai primit un test scris (nu am inteles de ce iti mai trimit testele inainte) mi s-a spus ca mai trebuie sa dau un test practic la calculator. M-am descurcat bine conform feedback-ului verbal primit pe moment, dar nici pana in ziua de azi nu am primit nici un raspuns oficial din partea lor. Pe scurt, mi-au lasat impresia unei firme de apartament (2-3 camere intr-o cladire este sediul) si oamenii de acolo pareau oarecum speriati. Spun asta, deoarece in timpul discutiei s-a pus prea mult accentul pe penalizari in caz ca nu-ti termini treaba la timp. In genul ca daca nu termini pana vineri, nu este bine pentru tine dpdv financiar la sfarsitul lunii :) In concluzie nu recomand programatorilor cu experienta > 1-2 ani.
Ninel Joi, 13 Martie 2014
Din pacate e o firma care nu pune accent pe calitatea codului( separarea pe straturi, unit testing, evitarea codului duplicat, folosirea unor frameworkuri care sa te oblige sa respecti anumite desing patternuri etc), pentru ei toata asta sunt niste povesti, dar nu isi dau seama ca pe termen lung au de pierdut.
Salariile in firma difera de la angajat la angajat, unii castiga de 2-3 mai putin chiar daca poate au mai multe cunostiinte de programare sau chiar mai multe responsabilitati.
Ramy Vineri, 14 Martie 2014
Si eu am fost la interviu la ei. Au multe de oferit pentru programatorii aflati la inceput de drum.
Adrian Sambata, 15 Martie 2014
Am lucrat si eu mai demult la aceasta firma, in firma exista standarde, dar foarte putine de programare, majoritatea oamenilor din conducere nu sunt programatori, de asta nici nu ii intereseaza astfel de lucruri, de obicei in firma sunt mai apreciati cei de la suport,call center sau din alte departamente, desi firma este de programare.
Salariile sunt sub nivelul pietei, mai ales daca nu ceri marire, poti sa ramai cu un salariu de intership de la alte firme.
Daca mergeti la un interviu pe la ei, cereti cat mai mult, asa poate o sa va oferteze cu un salariu cat de cat.
curiosul Luni, 17 Martie 2014
De luni bune firma a tot dat anunturi pt agenti de vanzare software in mai multe orase. Ma intereseaza impresii de la cei care au fost la interviuri. E o oferta reala? Sau doar dau anunturi ca sa aiba ce face HR-ul...?
wolf Vineri, 21 Martie 2014
Buna ziua, vad ca se pune accent pe programare pe acest forum, dar despre partea de vanzari nu stie nimeni nimic?
Cristi Vineri, 21 Martie 2014
Normal, pentru ca e firma de programare
Alexandra Joi, 3 Aprilie 2014
Cristi, tu lucrezi la ei? Orice firma indiferent de specificul ei are nevoie de vanzari. Daca nu ar fii vanzarile nu ar exista profit.
Irina, ai lucrat in cadrul companiei? daca da pe ce post. Nu cunosc inca Setrio dar ar fii interesant de aflat inainte care sunt problemele interne din diferite pozitii.

o zi buna
vali Vineri, 11 Aprilie 2014
Au avut si manageri buni, dar nu au stiut sa ii pastreze sau pe altii i-au mutat pe alte pozitii diferite, pt a nu le mai da banii corespunzatori sau pentru a le da alte functii total diferite de pregatirea lor. Oricum intern se cunoaste acest lucru.
Recomand Duminica, 13 Aprilie 2014
Am lucrat si eu la ei pentru o scurta perioada de timp (6 luni) dar am fost nevoit sa parasesc firma deoarece am primit o oferta mai buna. Salariul este bun daca stii sa-l negociezi din prima iar oamenii de acolo sunt ok insa cu exceptiile de rigoare.
darkside Miercuri, 23 Aprilie 2014

@Recomand@
Zici ca ai negociat un salariu bun, insa dupa numai 6 luni ai plecat de la Setrio pt ca ai avut o ferta mai buna... Cum vine asta?! Eu nu inteleg....Daca salariul te multumea la ei, ce alte motive ai avut pt care ai facut pasul catre alta oferta?!?