Forum despre Shelter Security

anonimus Miercuri, 13 Martie 2013
am lucrat la fabrica de bonuri sodexo pana acum o luna bonurile de aici le luam dar nu au mai luat niciun bon de atata timp pentruca au datorii fata de sodexo iar directorii sodexo le au spus ca nu mai vad un bon pana nu platesc datoria fata de ei
Serban Luni, 18 Martie 2013
Oameni care se dau loviti cand vine ziua de salariu,te intarzie cu lunile,spun ca n-au bani,deschideti ochii mari..firma e in faliment..jegurile astea trebuie trase la socoteala
alex angajat shelter Marti, 19 Martie 2013
serban are dreptate firma nu mai are cum sa isi revina deoarece ei tot mint ca se va rezolva dar rezolvarea nu prea vrea sa isi faca aparitia.firma asta e in faliment si se vede cu ochiul liber.dc la unele obiective se dau banii iar la altele nu.de ce sefii de tura au luat banii iar noi nu.cat sa mai asteptam?pe noi intretinerea facturile si toate cheltuielile pe care le avem credeti ca ne asteapta cum va asteptam noi cu bani.avem famili avem nevoie de bani deaia am venit la munca.cand va intrebam de bani ne spuneti sa plecam daca nu ne convine.nu va e rusine cun ati vrea sa ne convina daca nu suntem platiti.dati ne bani ca e dreptul nostru.falimentu bate la usa
Robert Miercuri, 20 Martie 2013
Shelter security nu are banii pt a platii amaratii de angajatii numai numai minciuni din partea directorilor
anonim Joi, 21 Martie 2013
Aline ai uitat de unde ai plecat
anonim Joi, 21 Martie 2013
ai uitat cum e sa nai un ban in buzunar , sa nu poti sa iti iei un sandwich sa fi la munca si sa nu ai bani sa maninci ! punete in situatia asta ia gindestete asa au ajuns oamenii tai de la firma de paza oamenii care te-au respectat si care poate inca te vor mai respecta daca o sa iti mai aduci aminte si de ei
Mary Joi, 21 Martie 2013
Domnul patron,Ionescu poarta la mana ceasuri ROLEX de zeci de mii de euro,la fel si scumpa lui nevasta,are casa de milioane de euro..dar..cand vine vorba sa-si plateasca oamenii ,pe spinarea carora a facut averea asta spune ca nu sunt bani.Pai normal ca nu sunt bani,atata timp cat nevestica trebuie sa-si mai ia o masina ultimul ragnet,atata timp cat a aparul ultimul model de Rolex.Oameni buni,salariile directorilor sunt platite la timp,salariile personalului cu sediul in INTRAREA CATEDREI sunt platite la timp!!! Sefii de obiective au salariile la timp...doar baza firmei,si anume agentii sunt tinuti cu lunile fara un leu,nu mai inghititi povestile lor si dati-i in judecata !
alex angajat shelter Vineri, 22 Martie 2013
eu maine ma duc sa imi dau demisia ca deja nu se mai poate asa.
alex angajat shelter Vineri, 22 Martie 2013
am ajuns sa iau la pachet la munca cartofi fierti si paine ca altceva nu imi permit sa cumpar pt ce sa mai venim la munca.spune ti ca se va rezolva luna asta pe urma cealalta cand dracu se rezolva la voi?si inspectorii sunt niste hoti dar ei nu isi fac griji pt ca sunt platiti la timp.nu mai credeti in ei si haideti sa plecam s ai lasam fara oameni in posturi sa piarda atunci obiectivele cand plecam toti.sau haideti peste ei la sediu ca nu avem nimic de pierdu.ei daca vad ca nu spunem nimic deaia nu se agita sa ne dea banii pe care i meritam.haideti peste nenorociti ca sunt si alte locuri de mnca nu se incheie angajarea la shelter.Domnul Alin nu mai are bani sa ne plateasca pt ca trebuie sa isi mai faca nevastasa un videoclip nou.
Marin angajat shelter Vineri, 22 Martie 2013
Salarii nu se mai dau nimeni nu stie nimic daca intrebi de banii ti se face referat .facturi la utilitati ,rate la banca restante banii de mancare nu mai avem ne facem de ras lucram la shelter security
Alo avem copii cu ce ii crestem cu promisiunile voastre mincinoase ( ca saptamana viitoare)
Banii firma incaseaza pt ca noi ne respectam serviciul nostru
cata Sambata, 23 Martie 2013
Patronul Alin Ionescu baga fara rusine mana in buzunarul angajatului si ii ia 200 de lei(spun ei contravaloarea la bonuri de masa...bonuri care u s-au mai dat din noiembrie).Deci,sa ne intelegem,acest personaj dubios practic,iti ia cu japca 200 de lei din salariu fara sa-ti zica macar multumesc bai fraiere.Ca sa nu mai spun ca salariile se dau cu intarziere de 3 luni(in cazul fericit in care ai pile pe la firma iti poti lua banii,daca nu...te mint ca saptamana viitoare,pana te saturi si renunti (ceea ce asteapta nenorocitii).Acum stau si ma gandesc,cate relatii sa aibe patronul ca sa i se permita sa isi bata joc de mii de angajati.Oameni buni,nu dezarmati ! Mergeti la judecatoria pe raza careia domiciliati,si dati-i in judecata ! Nu platiti un leu ! Se judeca in regim de urgenta,nu va trebuie avocat,si nu trebuie nici macar sa va prezentati la proces(se judeca in lipsa )! Nu mai asteptati dupa ei,ca nu primiti banii in veci !
alex fost angajat shelter Duminica, 24 Martie 2013
bine ca am scapat de jegurile astea de oameni.
mihai Marti, 26 Martie 2013
Am vazut si am avut parte de multe nedreptati ce mi s-au facut dea lungul anilor de catre patroni.Vreau sa infiintez un sindicat prin care sa apar drepturile oamenilor simpli care sunt neindreptatiti de patroni si ale caror drepturi sunt calcate in picioare. Am avut ocazia sa vad sindicate corupte sau subordonate cu slugarnicie patronului care nu fac nimic sa apere angajatii si drepturile lor , conditii de munca inumane la care sunt supusi , lipsa echipamentului de protectie , accidentele de munca pe care le sufera angajatii in timpul programului de munca acestia fiind fortati sa declare ca le-au suferit in timpul liber. Concediile medicale pe care le iau pentru ca s-au imbolnavit din cauza conditiilor de munca la intoarcerea din medical sunt dati afara sau sufera umilinte. Nu in ultimul rand salariile mizerabile pe care le primesc si din care nu pot sa isi intretina familia sa dea de mancare la copii sa isi plateasca chiria. Am vazut oameni care sufera de foame au haine vechi , patronii uita sa le plateasca salariul sunt penalizati sau furati din mizeria de bani pe care ii primesc . Eu si cativa prieteni am luat hotararea sa infirmam un sindicat cu ajutorul caruia sa aparam drepturile celor multi care sufera de nedreptati si care au nevoie de o protectie sindicala adevarata cu ajutorul careia sa nu mai fie mintiti , jicniti cu toate ca fac o munca corecta. Sunt curios daca vreti sa faceti parte dintr-un sindicat care sa va apere drepturile. Astept parerile voastre: mihai12968@yahoo.com/ Cu stima MIHAI
piticu Miercuri, 27 Martie 2013
haideti peste ei ! ! sa hotaram o zi in care sa mergem cat mai multi si sa chemam si televiziunea am un prieten la realitatea .ce ziceti de 1 aprilie anuntativa colegi ,este ultima noastra sansa.nu va mai lasati pacaliti aveti curaj nu nu mai fiti prosti lor care le umple buzunarele cu bani iar noi nu avem bani nici de paine la copii .Aline sa se aleaga prafu de tot ce ai mai scump ,iar de bani nostri sa cumperi lumanari si tamaie pentru uz personal
alex fost angajat shelter Miercuri, 27 Martie 2013
piticu are dreptate sa mergem peste ei chiar daca mi am dat demisia si am scapat de ei sunt alaturi de voi.piticule daca rezolvi ceva sa ma anunti tot aici ca am sa vin si eu alaturi de voi.nu mai credeti in promisiunile lor ca astia sunt in faliment.aveti curaj si plecati cu toti.
pe scurt Miercuri, 27 Martie 2013
oameni buni ...........nu mai pierdeti timpul cu scrisul pe forum , exista un dumnezeu dar pana la el ne mananca sfintii. Fapte nu vorbe , timpul este scurt si cat va plangeti voi pe forum o sa va treziti ca sunteti concediati pt diverse motive sau chiar ca nu ati existat in pontaje.
Bafta tuturor
marian Luni, 15 Aprilie 2013
traim intr o tara bananiera,in care orice e posibil!cei de la ITM,care ar trebui sa sesizeze neregulile de la shelter sunt manjiti pana peste cap altfel nu se explica perpetuarea acestor nedreptati ale firmei shelter!nu vreau sa cad in bigotism,dar blestmele si gandurile negative ..toate aceste energii negative vor lovii mai devereme sau mai tarziu familiile celor ce stau la baza acestei mari nedreptati cum este plata salariului!
te pup pa pa Sambata, 4 Mai 2013
..am scapat de shelter,fac apel la cei ce lucreaza sau vor sa lucreze la shelter security,fugiiiiiiiiiiiiiiiiiiti i-i paste falimentul,nu va doresc decat sa nu mai aud de voi oricum faliment scrie pe voi.........
Forta shelter Marti, 7 Mai 2013
De ce faliment.... Shelter e o firma mare si puternica ... Ramane doar monitorizarea si interventia ca de fapt asta e cea mai profitabila ... Paza poate falimenta ca oricum in cativa ani tehnica va inlocui paza umana, in proportie mare
Mall vitan Marti, 7 Mai 2013
A pierdut contractul cu mall vitan ... Se duce firma