Forum despre Societe Generale European Business Services SA

@ilinca Joi, 7 Noiembrie 2013
e grila, cam 40 minute, nu sunt traduceri, nici spati libere. Stiu, te inteleg. de conta stiu doar ce am citit pe forum.
aplicant Joi, 7 Noiembrie 2013
Buna. La conta am dat testul inca de la primul interviu, la firma de recrutare. Au fost niste intrebari in franceza la care trebuia raspuns cu adevarat/fals, intr-un anumit interval de timp (parca 40 min.). La franceza, la telefon discutie libera cam 10 minute, iar testul scris cu limita de 40 minute a fost grila, nu traduceri dar destule spatii libere (de completat varianta corecta a cuvintelor, de ex. ai fraza: "Elle...la rue..." si trebuie sa alegi varianta corecta: a) a descendu...en courant; b) est descendu...en courant; c) a descendu...courant; d) est descendue...courant). Nu stiu daca mai sunt si alte teste. Sincer eu la franceza am emotii, ca nu am mai vorbit-o de aproape 10 ani (de scris nici atat), si se pierd cunostintele foarte repede prin neutilizare.
@aplicant Joi, 7 Noiembrie 2013
nu ai primit inca raspunsu la franceza? la conta erau intrebari specifice sau mai generale? de ala ma tem:)
aplicant Joi, 7 Noiembrie 2013
La franceza la finalul testului telefonic mi s-a spus ca nu-mi pot spune cum m-am descurcat, iar cel online nu arata nimic. Habar n-am la cate intrebari am raspuns corect si care era minimul "de trecere". La conta nu era nimic specific gen "in ce conturi inregistrati nu-stiu-ce operatie", erau doar niste afirmatii la care trebuia sa zici daca e corect.
Ilinca Joi, 7 Noiembrie 2013
Va multumesc, foarte utile informatiile de la voi. Nici eu nu am mai utilizat limba franceza, de multi ani, si acum am emotii desi in trecut aveam fluenta in franceza si faceam traduceri literare. Multa bafta tuturor si orice informatii noi sunt binevenite. Promit sa impartasesc si eu cu voi experienta dupa ce dau proba de franceza si sper sa ne regasim ca si colegi de munca.
Cris Joi, 7 Noiembrie 2013
La al catelea interviu se face oferta financiara? Am trecut de teste, interviul cu HR-ul urmeaza saptamana viitoare interviul cu supervisor-ul si reprezentantul din Franta si eram curioasa.Mai poate cineva confirma salariul pentru sr ac? Multumesc
@cris Vineri, 8 Noiembrie 2013
Probabil la acest interviu se face oferta financiara...din cate am inteles acesta este ultimul interviu....cel putin asa sper :)
aplicant Luni, 11 Noiembrie 2013
Buna. Am fost si eu chemata la interviul cu reprezentantul din Franta. Daca are cineva azi sau maine o astfel de intalnire poate ne spune si noua cum a fost, ce se discuta, daca se mai da vreun test...Multumesc.
Multa bafta, "aplicant"!
Eu as vrea sa stiu cum se deruleaza interviul cu HR-ul. Daca ai putea sa ne dai cateva detalii...
Cat timp dureaza interviul? Orice informatie este binevenita.
Mult succes tuturor care au interviuri in curs!
@aplicant Luni, 11 Noiembrie 2013
eu am maine...te anunt!
Multumesc!
Dar dintre cei care au trecut deja prin experienta asta?
Ilinca Luni, 11 Noiembrie 2013
@aplicant, multa bafta maine!
aplicant Luni, 11 Noiembrie 2013
Multumesc frumos. Bafta si voua. La mine cu HR-ul firmei a fost cam ca la interviul de la firma de recrutare, poate un pic mai scurt ca timp.
MARIA Luni, 11 Noiembrie 2013
A fost cineva la interviul final cu reprezentantul din Franta? Ne poate da detalii?
ak Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Buna! Dupa ce ati primit rezultatele testului de franceza, in cat timp ati fost sunati pentru interviul cu HR-ul? Mersi!
ak Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Buna! Dupa ce ati primit rezultatul testului de franceza, in cat timp ati fost sunati pentru interviul cu HR-ul? Mersi!
@ak Miercuri, 13 Noiembrie 2013
buna...eu am fost sunata in aceeasi zi in care am dat testul la franceza si interviul telefonic...rezultatele la test nu mi-au fost insa comunicate...cred insa ca depinde foarte mult de cati candidati au...daca nu te suna in 3-4 zile sa nu iti faci probleme...recruteaza pentru multe pozitii si sunt un pic cam aglomerati,,,multa bafta!
ak Miercuri, 13 Noiembrie 2013
multumesc mult! interviul cu HR-ul cum a decurs? ai fost si la cel cu managerul?
@ak Joi, 14 Noiembrie 2013
interviul cu hr-ul a durat cam 10 min...era cam plictisita...a intarziat...mi-a pus 3-4 intrebari...de ce vreau sa plec, ce fac momentan, daca sunt de acord sa ma deplasez in franta pt 2-3 luni pt formare, daca am o problema cu clauza din contract de 2 ani, etc...cel cu managerul in acelasi stil...
georgi Joi, 14 Noiembrie 2013
interviul cu managerul si repezentantul din franta se desfasoare in franceza?