Forum despre Software Business Partners

@Nu-i treaba ta Sambata, 18 Octombrie 2014
Se pare ca multa lume nu suporta adevarul cand li se spune verde-n fata. ( apropo de reactia ta de mai sus - esti unul din sbp-istii care stau cu ochii pe forumul asta ca pe butelie ca nu cumva sa se spuna ceva "de rau" de ei ! ). Parerea mea este ca sunteti varza.
Adevarul doare ! Accepta asta !
Despot Duminica, 28 August 2016
Salut,

Am si eu cateva intrebari. Ma gandesc sa aplic la aceasta firma, dar parerile multor studenti mai mari m-au pus serios pe ganduri.
Poate o sa aflu mai multe pareri si aici pentru a-mi face o impresie generala.
1) Sistemul de "time tracking" mai este implementat de firma ?
Am auzit ca daca nu pui "pe pauza" atunci cand, de exemplu, te duci la toaleta, iti poate scadea din salariu.
Acelasi lucru este valabil si cand iti iei un pahar de apa sau dai un sms. Mi se pare exagerate aceste lucruri, de parca am fi sclavi.
In alte firme din IT atitudinea nu este de "big brother" inca sa te monitorizeze pana si atunci cand te duci la baie.
2) Perioada de training este tot "la negru" ? Fara contract, fara nimic ?
3) Este adevarat ca esti obligat sa stai in firma pt 1 an ( sau ceva asemanator ) dupa perioada de training ?
4) Am auzit ca atitidinea sefilor e cam "comunista" fata de angajati. De ex trebuie sa-ti iei concediu cu multe luni inainte.
Sau daca ai o problema nu sunt deloc intelegatori.

Merci!
alina123 Miercuri, 28 Septembrie 2016

Eu am fost de curand la interviu, locatia arata bine, poate au schimbat sediul intre timp, primul interviu este foarte simplu (un test de logica, o problema de mate si una de info), al doilea dureaza minim 5 ore, eu am stat 8 ore si nu am terminat pentru ca trebuia sa plec (o problema de OOP, una de bugging, iar ultima de implementare sa afisezi toate fisierele si folderele dintr-un anumit folder)