Forum despre Stabiplan

Andi Miercuri, 15 Mai 2013
Nimeni care sa posteze in acest forum ?
Mark Marti, 17 Decembrie 2013

Sunt destui care au fost angajati fara interviu. Explicatia este simpla: un sef de departament prefera oamenii cu care a mai lucrat inainte. Asta nu inseamna ca cei ajunsi acolo (cum ar fi tot fostul departament de C# de la Route) nu ar fi oameni competenti si care oricum ar fi ajuns acolo chiar daca nu cunosteau pe nimeni. Cei mai buni de la Route nu au plecat acolo doar pt ca nu au primit salariile foarte mari care le primesc ei, sau pur si simplu firma nu lucreaza la un nivel tehnic destul de ridicat pt cei foarte buni. Pentru noi restu, cred totusi ca este o firma foarte ok, si sper sa tot fie firme convenabile. Este doar in interesul tuturor angajatilor sa fie o piata de munca prospera.
Abilitatile tehinice in sine nu sunt suficiente ca sa te treaca de un interviu, trebuie sa fii si o persoana care vrea sa faca treaba, sa colaboreze bine intr-o echipa, nu sa fie un personaj greu in inghitit. De aia unii care stiu prea multe sunt la Stabi, iar altii mai buni au fost respinsi doar pt ca nu se incadrau in peisaj.

Mihai Vineri, 21 Februarie 2014

Stiti cumva cum este mediul de lucru in aceasta companie? Salariile sunt ok relatic cu piata?

ion Miercuri, 12 Martie 2014
din cate am observat eu mediul de lucru este placut, dar la salariu nu cred e prea stralucit
Il divo Miercuri, 30 Aprilie 2014
@Ion: vrei sa detaliezi te rog : din cate ai observat... Adica ai pe cineva care lucreaza acolo sau dc ai spus asta?
maria Miercuri, 25 Iunie 2014
In ce constau interviurile la Stabiplan?
Hristiana Marti, 9 Februarie 2016
Din punctul meu de vedere sunt o mare prostie, doar asa de ochii lumii. Am fost la ei la interviu, m-au sunat si mi-au spus ca sunt acceptata ptr. interviul al doilea, ghiciti ce? ...
RoxiDenisa Luni, 13 Februarie 2017
Am fost la un interviu în ianuarie la ei. Îmi doream sa ajung la Stabiplan pentru ca am auzit ca este o companie din care oamenii nu pleacă. Sau cel putin asa mi-a spus o ...