Forum despre Standard Products & Solutions SRL

ADMIN - undelucram.ro Miercuri, 18 Septembrie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Standard Products & Solutions SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Standard Products & Solutions.

Mihai Miercuri, 18 Septembrie 2013
Am primit un mail de la ei sunt pe undeva pe la unirii. Nu am aplicat la acest job..
Moise Mihaela Duminica, 13 Octombrie 2013
Scris de Moise Mihaela
Vineri, 04 Octombrie 2013 06:06
S a deschis acum un an de zile firma Standard Solution si patron e Cuti Lazlo si manager Karmen Torma au sediul in Calea Serban Voda 22-24,sect 4 Bucuresti. Aceasta firma este de vanzari pe aparatura medicala are multi angajati si de curand si au deschis sediul si in Brasov pe str.Harmanului 15 A toti angajatii sunt fara carte de munca pe multi nici nu i a mai platit.

Este o firma fantoma si ea trebuie reclamata peste tot si-au batut joc de multi oameni si lucrurile nu trebuie sa ramana asa de aceea rog pe cei care au fost tepuiti sa reclame acest fapt la ITM pentru a nu mai pacali si alti oameni.
Dumitru Duminica, 13 Octombrie 2013
O firma serioasa care se respecta indiferent de numarul persoanelor chemate la interviu,te suna si nu iti dau e-mail.Eu oricum indiferent de cele spuse de tine nu am sa merg la interviu tocmai din aceasta cauza.Plus ca adevar cred ca exista si in ce spui tu...
Alina Duminica, 13 Octombrie 2013
Si eu am primit invitatie la interviu pe e-mail. Neavand de munca vroiam sa ma duc dar acum sigur nu ma mai duc. Multumim pentru informatii!
adrian Duminica, 13 Octombrie 2013
La fel am primit si eu o invitatie pr e-mail.cred ca selecteaza de pe e-jobs, my jobs si best daca aicv-u vizibil si trimit e-mmailuri.acum nici eu nu ma mai duc.multam
daniel34 Luni, 14 Octombrie 2013
multumesc de informare.Nu merg la interviu desi m-au chemat .SUNT SATUL DE INTERVIURI la tot felul de mincinosi.
Simona Luni, 14 Octombrie 2013
eu am fost chemata pt postul de asistent marketing dar inca ma gandesc daca ma duc. m-a uimit putin faptul ca m-au contactat prin e-mail si nu si-au lasat niciun numar de telefon.
Simona Luni, 14 Octombrie 2013
Revin cu informatii si atentie tuturor: Standard Products&Solutions este ZEPTER si racoleaza oameni prin diverse metode, pe joburi la care nu ati aplicat!!!!
Cristina Luni, 14 Octombrie 2013
Si eu am primit acelasi mail.Eram putin contrariata pt ca eu am mai fost selectata pentru diverse interviuri dar intai am fost contactata telefonic.Eu cred ca si cei care au mai postat aici ca este o firma fantoma.
Cris Luni, 14 Octombrie 2013
Aceeasi schema de racolare o folosesc toate aceste firme neserioase.Eu nu am aplicat la niciun job din cadrul firmei,cu toate acestea m-am trezit cu aceasta invitatie pe e-mail ,ieri...atentie la data/ora : Oct 13 at 6:37 PM !!! Niciun angajator serios nu se preteaza sa trimita Duminica un e-mail pentru interviu,nici prin aceasta abordare si niciodata intr-o zi de weekend !!! Succes celor care apuca sa le deschida usa unor/ acestor escroci si care sunt intr-o nevoie disperata de a-si gasi un loc de munca,dar....pacat sa nu ne documentam inainte ,sa stim sigur ceea ce vrem ,pentru ca doar astfel nu vom cadea victime sigure...Eu personal,nu voi participa la jocul acestor pungasi :) !A....si de la Zepter am primit tot sub aceasta forma,o invitatie la interviu....of,course! nu m-am prezentat la interviu ! Sper sa mai detalieze si altii, cat mai multe situatii prin care sunt invitati sa treaca....asa ne vom informa mai bine,cu totii ...Mult succes real tuturor ,care sunt in cautarea unui loc de munca....:).
,,Buna ziua,

Ati fost selectat/a sa participati la interviul organizat de firma noastra in vederea
ocuparii unuia dintre posturile scoase la concurs.Personal pentru Departamentul de
Marketing.Invitatia v.a fost remisa in urma aplicatiei Dumneavoastra la unul dintre
joburile noastre..
Interviurile vor avea loc in zilele de luni 14/10/2013 la orele 15.00 la sediul firmei
noastre din .Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1, langa hotelul Pier.Se intra
prin curtea hotelului.
Punct de reper: Piata Unirii, in spatele Restaurantului Horoscop, vizavi de MedLife
Va asteptam intr-una din zilele mai sus mentionate cu un Cv.
Persoana de contact; Kathy Torma,secretariat.

Cu stima,

Echipa,
STANDARD PRODUCTS&SOLUTIONS,,
Andy Luni, 14 Octombrie 2013
Acelasi e-mail l-am primit si eu de la ei, unul duminica pe care nu l-am luat in seama (ma chemau luni) si altul astazi. Tot fara numar de telefon, ceea ce mi se pare straniu, le-am trimis un e-mail in care le-am cerut numarul de telefon si i-am rugat sa imi dea mai multe detalii despre job.
Sa vedem, va tin la curent.
Dan Luni, 14 Octombrie 2013
Acelas e-mai ca cel al lui Crisl-am primit si eu. Am ignorat faptul ca nu era prea profi si m-am dus la interviu.
Eram programat la ora 15:00. Am fost acolo la fix dar un anumit domn care m-a intrebat ce caut mi-a reprosat ca am ajuns cam tarziu. In fine.
M-a indrumat catre intrarea in curte, unde o domnisoara strangea CV-urile. Ne-a spus ca o sa reevalueze CV-rile si ca din pacate azi nu mai putem sa sustinem interviul. Cand am intrebat de ce, mi-a zis ca din pacate au avut probleme cu firma de recrutare.
Ciudata neconcordanta intre domnul care mi-a spus ca am ajuns tarziu si domnisoara care colecta CV-urile. Si ciudat si e-mailul primit in week-end.

Nu vreau sa judec pe nimeni dar este bine ca aceste lucruri sa fie stiute.
Cris Luni, 14 Octombrie 2013
Andy,si eu le-am trimis astazi un e-mail in care le ceream explicatii....insa nu ma astept sa primesc si raspuns la solicitarea mea :) !Nu e panica !
Dan,mult succes pe viitor, si sper sa fim feriti pe cat se poate ,de astfel de ipocrizenii...in fond ,pe banii nostri(costul transportului,etc.)si pe timpul nostru, nu prea ar trebui sa ne batem capul cu,, ciudatenii,,de genul....si sa fim si noi foarte atenti cu cine vrem sa colaboram ,exact cum fac si ei ,prin selectionarea si intervievarea candidatilor.
Multa bafta tuturor....si mie inclusiv :) !
nico Marti, 15 Octombrie 2013
Da,si eu am primit invitatie la intervi si banuiesc ca sunt tot cei de la Zepter care au anunturi sub toate formele.Nu mi se par mullte in regula.Concluzia,cauta naivi care sa munceasca degeaba pt ei si cred ca se perinda multi,atunci cand se prinde unul si pleaca,au altul de rezerva.Bafta tuturor si fiti atenti.
vaalmy Marti, 15 Octombrie 2013
Buna seara , acelasi e-mail , dar inainte de a merge la interviu , am cautat un forum sa vad ce se spune despre ei .Am gasit parerile erau impartite , erau comentarii ale unor persoane ce lucrau acolo , din comentariile lor , era vorba despre vanzari servicii bancare , nimeni nu a scris zepter . Ce ma mirat sau mai bine spus mi-au dat de gandit este ca la cateva zile , toate comentariile care nu au fost favorabile au disparut , doar de aceea nu am mai mers , mi-sa parut incorect .
Angi Miercuri, 16 Octombrie 2013
Din cate am citit este vorba tot de cei de la Zepter... chiar nu imi vine sa cred am fost terorizata la propriu de ei, am fost chemata la 2 interviuri cu recrutori diferiti, anunturi diferite.
A doua oara am plecat cu scandal pentru ca ceea ce fac ei nu este ok, apoi am fost sunata de inca 5-6 ori sa ma duc la interviuri. Ar trebui sa sesizeze cineva ceea ce fac cei la Zepter... bine ca am intrat aici ca vroiam sa ma duc la interviu.

Succes tuturor!
Andy Miercuri, 16 Octombrie 2013
Cris, nu am primit raspuns la mesajul in care le ceream numarul de telefon pt cateva detalii "legitime".
Sunt complet neseriosi, nu as recomanda cuiva sa se duca.
Timpul este important
Succes tuturor!
cristi Joi, 17 Octombrie 2013
am primit si eu mail de la standard &product si mi se pare ciudat. NICI NU CRED CA AM APLICAT PT ASA CEVA. cica pt functia de consultant marketing. Nu o sa merg pt ca stiu despre ce este vorba. Acum cateva zile am fost la interviu la ZEPTER. si credeti-ma ca sunt o mare prostie, incearca sa racoleze oameni sa lucreze pt ei pt nimic. La inceput au zis ca perioada de proba 2 luni in care voi primi 200 de euro/luna, apoi daca nu sunt ,,productiv'' ma dau afara. Asta insemnand ca, cheama altii pt 200 de euro pe luna. Si in primul rand sa va spun marea prostie : TRAINNING UL ESTE O SPALARE DE CREIER TIP AMERICAN, din care te face alt om, doar pt bani, bani care nu raman la mine, ii iau ei, pt ca eu nu sunt inca MANAGER. Cel mai rau e ca te pune sa suni cunoscutii din telefon, deci nu au o baza de date la care sa suni sa vinzi produsele lor. Si ce produse, costa 500 de euro fiecare. Au si recunoscut in cadrul trainnigului ca acest sistem se numeste SISTEM PIRAMIDAL !!!!
FERITI VA DE DE ZEPTER SI Standard Products & Solutions SRL
simona Marti, 22 Octombrie 2013
daca primiti un email de la o tipa Monica Jalba sa stiti ca lucreaza pt Zepter de fapt, Standard Products & Solutions face parte din marea companie Zepter si da primiti sub numele ei mai multe adrese de email pentru interviuri. Pentru cei care primesc de la ea va rog frumos sa o atentionati cum doriti: https://www.facebook.com/monica.jalba?fref=ts