Forum despre Standard Products & Solutions SRL

simona Marti, 22 Octombrie 2013
daca primiti un email de la o tipa Monica Jalba sa stiti ca lucreaza pt Zepter de fapt, Standard Products & Solutions face parte din marea companie Zepter si da primiti sub numele ei mai multe adrese de email pentru interviuri. Pentru cei care primesc de la ea va rog frumos sa o atentionati cum doriti
Moise Mihaela Miercuri, 23 Octombrie 2013
Persoanele care te invita la interviu la prima vedere par oameni seriosi determinati dar ei profita de naivitatea celor care le vin la interviu.Va rog faceti reclamatie laITM din Bucuresti sau Brasov,Satu Mare ca mai au si acolo sedii si presupun ca asa procedeaza de fiecare data.
cristina Luni, 28 Octombrie 2013
Nu am aplicat niciodata la nici un job ptr aceasta companie ..

Buna ziua,

Va invitam la interviu ntr-una dintre urmatoarele zile ; luni 28/10/2013,marti 29/10/2013,miercuri 30/10/2013,
joi 31/10/2013 sau vineri 01/11/2013 la ora 15.00..
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe email
Interviul este organizat pentru ocuparea posturilor pe care le avem disponibile
in cadrul Departamentului de Marketing,Relatii Clienti si Call center.Va asteptam la sediul nostru din

camy2 Marti, 29 Octombrie 2013
Acelasi mesaj am primit si eu fara sa aplic pentru job la ei....
Buna ziua,

joi 31/10/2013 sau vineri 01/11/2013 la ora 15.00.

Monica Jalba
albinutza Vineri, 1 Noiembrie 2013
Asa este si eu am primit un mail de acesti asa-zisi angajatori...fara sa fi aplicat la ei.
Fariti'va! de magarus s'ar putea spune...
Elena Luni, 4 Noiembrie 2013
si eu am primit vineri vineri acelasi mail :

Buna ziua,

Va invitam la interviu ntr-una dintre urmatoarele zile ; luni 04/11/2013,marti 05/11/2013,
miercuri 06/11/2013,joi 07/11/2013 sau vineri 08/11/2013 la ora 15.00.

maria Sambata, 9 Noiembrie 2013
Acelasi e-mail l-am primit si eu astazi.este o firma care a luat nastere anul acesta. .nu recomand nimanui. Noroc!
Elena Sambata, 9 Noiembrie 2013
Eu a prinit o invitatie la interviu fara sa fi aplicat la niciun fel de job. Mai mult decat dubios.
Stefania Duminica, 10 Noiembrie 2013
Si eu am primit acelasi mail vineri seara,la fel ,fara sa fi aplicat la niciun fel de job.
Ciprian Duminica, 10 Noiembrie 2013
Acelasi e-amil l-am primit si eu astazi duminica ora 8:57 PM

Buna ziua,

Va invitam la interviu ntr-una dintre urmatoarele zile ; luni 11/11/2013,marti 12/11/2013,
miercuri 13/11/2013,joi 14/11/2013 sau vineri 15/11/2013 la ora 11.00 pentru postul de operator call center.

George Oprea
Call center admin
Simona Duminica, 10 Noiembrie 2013
Eu sunt satula de cei de la Zepter, pe bune! aSA CUM ZICEA SI O DOMNISOARA MAI DEVREME ITI SPALA CREIERUL...TE MANIPULEAZA SI BANII TOT IN BUZUNARUL LOR INTRA CU SIGURANTA!
m-AU CHEMAT LA INTERVIU INTR-UNA DIN ZILELE VIITOARE MAI EXACT

George Oprea
Call center admin
Mihai Duminica, 10 Noiembrie 2013
Si eu am primit un e-mail ciudat astazi pentru care nu am aplicat niciodata si nu am nicio indoiala

"Buna ziua,

Va invitam la interviu ntr-una dintre urmatoarele zile ; marti 12/11/2013,
miercuri 13/11/2013, la ora 15.00.

Laurentiu Serban
Standard Products&Solutions"

Adresa de e-mail de pe care am primit invitatia la interviu este "sierra nevada <nevada827@gmail.com>"
claudia Luni, 11 Noiembrie 2013
Buna ziua,

miercuri 13/11/2013,joi 14/11/2013 sau vineri 15/11/2013 la ora 15.00.

Standard Products&Solutions

Am primit aceasta invitatie la interviu si ceea ce m-a mirat cel mai tare a fost faptul ca nu am aplicat niciodata la un post al acestei companii, deasemenea era trimis duminica, si in plus catre peste 100 de persoane. Atat sunt de idioti incat nu stiu ca pot pune adresele de e-mail in BCC si ar fi parut un pic mai personala invitatia. In acest fel toate cele 100 de adrese sunt vizibile tututror celor care au primit acest mail. Sunt sigura ca sunt cei de la Zepter, niste magari. Se asteapta sa le vinzi aparatura medicala de mii de eura pentru un salariu de 200E / luna.
Feriti-va de astia, nu sunt seriosi.
niki Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Ma bucur mult ca am intrat aici si am citit aceste mesaje.TOT intr-o zi de duminica,10.11.2013,am primit aceasta invitatie la intervin si sincer eram tentata sa ma duc,dar cand am citit aici de ZEPTER(ii stiu foarte bine),am zis NU.
Multumesc mult pentru mesaje si sper ca pe viitor sa citeasca multa lume si sa nu faca vreo greseala
alex Joi, 14 Noiembrie 2013

va multumesc tuturor care ati scris aici. cel putin, nu am fost pus pe drumuri degeaba.
@ claudia si-au invatat lectia, mi-au trimis mail in BCC, probabil au vazut comentariul tau:))
in rest, vad ca lumea a scris cam tot ce se putea despre zepter...
app, acesta este mailul pe care l-am primit de la ei putin mai devreme:

Buna ziua,

Va invitam la interviu ntr-una dintre urmatoarele zile ;oi 14/11/2013 sau vineri 15/11/2013 la ora 15.00.

angelica Joi, 14 Noiembrie 2013

Aceeasi problema am avut-o si eu!!!

adresa de mail: amazing425@gmail.com

Mihai Sambata, 16 Noiembrie 2013
I-am urmarit de la distanta pe cei de la Standard Products&Solutions saptamana asta si-mi pareau simpli amatori, dar manipulatori! Practicile lor se bazeaza pe principiul "urmareste-i pe altii (cat mai multi) sa munceasca in locul si sa le furi munca depusa punandu-ti banii obtinuti de ei in buzunarul tau si lasa-le cat mai putin sau chiar deloc"
Un somer cinstit Duminica, 17 Noiembrie 2013

Buna ziua,
Aceeasi problema o am si eu, sunt terorizat in continuu de aceste doua firme Zepter si standard de mai bine de o jumatate de an.
Intr-adevar la Standard am aplicat pe ejobs in iulie dar nu m-au bagat in seama am lasat CV la uniri la adresa de la hotel, iata ca au trecut mai bine de trei luni, apropo au zis ca ne suna imediat saptamana urmatoare.
Iata ce am primit dupa atatea luni azi dimineata in weekend cu adresa de email la BCC:

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 19/11/2013,
miercuri 20/11/2013, la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea utmatoarelor posturi; manager,asistent manager,
operator relatii clienti si consultant vanzari.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
prezenta Dumneavoastra la interviu.
Va asteptam la sediul nostru din

Standard Products&Solutions

Lume buna nu va mai duceti sa lucrati pe comisioane cereti salariu fix pentru ca asta este motivul pentru care isi bat joc de oameni ca accepta sa lucreze pe comisioane de 2 bani pe care nu le iau niciodata.
Privitor la plangeri la ITM nu avem ce face de cand au modificat Codul muncii pentru plecarea NOKIA din Romania.
Bafta tuturor!

Lora Duminica, 17 Noiembrie 2013
Si eu sunt terorizata de asemenea firme. Am 24 de ani si caut un job de cateva luni dar nu sunt atat de credula incat sa ma bag in asa ceva chiar daca nu o duc prea bine, mai bine merg pe sigur decat sa regret. Asemenea asa numite firme sunt foarte dubioase si din pacate o duc foarte bine si le merge pasenta :(
paranoia? Luni, 18 Noiembrie 2013

ba frate, ce aveti ? ce va face firma asta ? a fost cineva si are ceva de obiectat ? sariti in sus de parca cine stie ce v`a facut ... sunteti penibili sau paranoici ? de ce va temeti ? nu inteleg ...