Forum despre Standard Products & Solutions SRL

Florina Luni, 2 Decembrie 2013

Buna, ce bine ca existati pt ca m-ati luminat si pe mine, caci nu stiam despre ce este vorba cind am primit un e-mail asemanator cu ale voastre, iata-l:

jobs 4all
To Me
Today at 9:29 AM

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 03/12/2013 sau
miercuri 04/12/2013, la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea utmatoarelor posturi; manager,asistent manager de vanzari,
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe email

Standard Products&Solutions

Eu nu am aplicat pt. posturi in vinzari deoarece nu ma potrivesc, iar de firma Standard Products&Solutions nu am auzit, asa ca am dat cautare pe Google ca sa le gasesc site-ul, care insa nu exista, dar ma bucur ca v-am gasit pe voi si m-ati ajutat enorm cu informatii.
Aveti grija de voi! Sunt foarte multe firme tzepare si toatal neserioase!

Cristina Marti, 3 Decembrie 2013

La fel ca si altii am primit un mail, ieri, 02.dec.2013, la ora 9 dimineata, de la o adresa de mail ciudata rau : Frozen Skyes <frozen.skyes@gmail.com>, tot de la Monica Jalba. Nu am pus cv la ei, dar la fel ca si alte persoane m-am bucurat ca l-am primit, dar bine ca m-am gandit totusi sa caut ceva despre firma asta si v-am gasit pe voi. Va multumesc pt sfaturi si pareri. Asta e mailul primit :

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 03/12/2013 sau
miercuri 04/12/2013, la ora 15.00.

Iulia Marti, 3 Decembrie 2013

Am primit si eu ieri ( 2 decembrie) la ora 9:30 un mail cu urmatorul mesaj:

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ;marti 03/12/2013,
miercuri 04/12/2013,joi 05/12/2013 sau vineri 06/12/2013 la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea posturilor pe care le avem disponibile
in cadrul Departamentlor de; Relatii Clienti si Call center.Va asteptam la sediul nostru din

Standard Products&Solutions

Tin sa mentionez ca nu am aplicat vreodata CV-ul la vreun job postat de aceasta firma!

Jamesbond Miercuri, 4 Decembrie 2013
Sunt niste oameni de joasa speta. Credeam ca astfel de actvitati, de genul acesta (de exemplu tigai de 200 de euro) au disparut.

Bine ca exista acest site, pentru a preveni oamenii sa mearga la interviurile de acest gen
anuca Miercuri, 4 Decembrie 2013

Si eu am primit e-mail de la ei pe 2 dec. Eu n am aplicat pentru un job de foarte mult timp si in niciun caz pentru pozitiile respective.Mail ul este trimis de pe adresa kyano466@gmail.com ( foarte profi)
Mail ul suna asa:

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ;marti 03/12/2013,
miercuri 04/12/2013,joi 05/12/2013 sau vineri 06/12/2013 la ora 15.00.

Marketing manager

someru' Joi, 5 Decembrie 2013

astia de la zepter au filiale si in tara .... se dau alte firme cu posturi fictive pe ejobs si agata:

Raymonde X <rzymonde@gmail.com>

4 dec. (Acum 1 zi)

catre bcc: mine
Buna ziua,

Conform aplicatiei Dumneavoastra pentru unul dintre posturile disponibile in Compania noastra,va invitam sa participati la interviu.
Sesiunile de interviuri vor avea loc dupa cum urmeaza; joi 05/12/2013 sau vineri; 06/12/2013 ora 16.00.
Va rugam sa aveti amabilitatea de a confirma prezenta Dumneavoastra in cazul in care doriti sa onorati
invitatia noastra de a participa la interviu. Va rugam de asemenea sa specificati data aleasa.
Sa aveti la Dumneavoastra un CV si sa comunicati la Receptie numele persoanei din partea careia ati primit Invitatia la Interviu (este foarte important sa retineti numele persoanei care v-a invitat,altfel nu veti putea participa).
Este foarte important sa ajungeti cu un sfert de ora mai devreme altfel nu veti putea participa la interviu.

Adresa;
PITESTI,STRADA FRATII GOLESTI,NR.124
Brand Medical Romania

Cu stima

Brand Medical Romania,

Laura Vineri, 6 Decembrie 2013
oameni buni, nu mai judecati inainte sa stiti macar despre ce e vorba!!
1. eu lucrez aici de aproape 1 luna si sunt multumita. nimeni nu pacaleste pe nimeni.
2. firma se ocupa cu comercializarea de aparatura medicala, nu tigai de 200 de euro cum zice cineva mai sus.
3. gasiti mai multe adrese de mail "dubioase", diverse numere de telefon sau in weekend pentru ca agentii de vanzari/managerii posteaza acele anunturi si trimit mailuri de pe adresele personale pentru a recruta noi oameni pentru echipele lor. firma este intr-o perioada de crestere si este nevoie de personal.
4. salariul este format dintr-o parte fixa si un comision din vanzari, exact ca la orice job in vanzari.
Lora Vineri, 6 Decembrie 2013
@Laura sa inteleg ca sunt sute de agenti de vanzari/manageri in firma aia ? Serios, daca mai primesc vreun email de la firma voastra va dau in judecata .
TZeaptar Duminica, 8 Decembrie 2013

download cv
To Me
Today at 8:31 AM

Buna ziua,

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; luni 09/12/2013,marti 10/12/2013,
miercuri 11/12/2013,joi 12/12/2013 sau vineri 13/12/2013 la ora 11.00 pentru postul de operator call center.
in cadrul Departamentului Call center.Va asteptam la sediul nostru din

Call center admin
Standard Products&Solutions

Dupa cum incepe titlul se intelege cum au facut rost de CV. Problema nu e ca suntem paranoici. Problema e ca ne cautam de lucru si altii isi bat joc de noi. Uite dovada! Downloadeaza CV-urile de pe cine stie ce sursa. Ar trebui sa punem toti cv-ul pe privat sa nu il vada decat firmele la care aplicam (se poate seta acest lucru din profilul personal)
Mult succes, sa treaca Sarbatorilecu liniste si pace, sa ne bucuram de ele si om gasi noi si de lucru la firme reale.
(Daca vroiam sa vand Zepter ma duceam direct la ei, nu trebuia sa imi trimita e-mail deghizat.)

un somer cinstit Duminica, 8 Decembrie 2013
Va salut,
Nu mai vreau sa incep ca toate post-urile de mai sus. Am primit astazi al nu stiu catelea mail de la aceasta firma ciudata binenteles de la adresa indesign96@gmail.com, alta adresa de email facuta la sto...

LAURA.
1.daca lucrezi la ei de o luna inseamna ca inca nu ai fost platita caci altfel nu mai erai la ei.
2. am aplicat la ei in august am fost si am lasat CV la o cucoana de acolo care aduna CV -uri la 20 de insi de diferite varste si sex ca ne va chema la interviu.
3. daca era ceva serios ma contacta in urmatoarea saptamana pe telefon si nu dupa 3 luni.

FRATILOR,
NU MAI ACCEPTATI LUCRUL PE COMISIOANE CA O SA MURITI DE FOAME, CERETI SALARIU FIX GARANTAT +COMISION.

PROPUN O OFERTA pentru colegi de suferinta de mai sus si anume:

Haideti sa trecem toate adresele de e mail dupa care primim mail-uri, si sa stabilim un program in care la o anumita zi si la o anumita ora sa-i bombardam cat mai multi cu e-mailuri sa-i blocam.
Ce ziceti? ar fi o varianta.

Succes tuturor si
SPUNETI NU COMISIONULUI!
lia Luni, 9 Decembrie 2013

una ziua,

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 10/12/2013 sau
miercuri 11/12/2013, la ora 15.00.

Standard Products&Solutions

le-am trimis mail pt ca ma chemau pt mai multe job-uri...si eram socata nu mai intelegeam nimic....nu ca acum as intelege.

Buna ziua,
Va multumesc pentru invitatia la interviu. Va rog sa imi spuneti pe ce site am aplicat, deoarece am conturi pe mai multe si am aplicat la mai multe job-uri, sau macar sa imi trimiteti un link cu anuntul.
Va multumesc anticipat si va doresc o zi minunata!

m-as duce la interviu doar pt a face si eu misto pe timpul lor,dar e mai important al meu.

alexandra Luni, 9 Decembrie 2013
si eu am primit acelasi email...in primul rand nici nu am aplicat la acest job.. dar mi sa parut starniu , si asa am intrat pe google si am cautat firma.., deci teapa nu este vb de nici o firma serioasa.
cristina Marti, 10 Decembrie 2013

iata ca si eu am intrat in clubul celor care sunt agatati pentru un interviu e-mail trimis duminica la ora 8,05 AM fara detalii numar telefon,este drept ca au am fost si la Zeptter dar nu mi-a inspirat incredere si nu am intrat in jocul lor,postez mesajul, deci feriti-va de MAGARUS
Buna ziua, Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 10/12/2013 sau miercuri 11/12/2013, la ora 15.00. Interviul este organizat pentru ocuparea utmatoarelor posturi; manager ,asistent manager,operator relatii clienti si consultant vanzari.

Dec 8 at 8:05 AM

Mihai Miercuri, 11 Decembrie 2013
Doar 4 cuvinte: Evitati Standard Products&Solutions!!
mary Vineri, 13 Decembrie 2013
buna, a cumparat cineva aparatura de standard products, sunt seriosi
maria Duminica, 15 Decembrie 2013

ANUNT - TRIMIS DUMINICA !

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ;marti 17/12/2013,
miercuri 18/12/2013 la ora 15.00.

Marketing manager
Standard Products&Solutions

Nu am aplicat la nici un job de-al lor, nu stiu de unde m-au luat.
Norocul meu am deschis google, am intrat pe forum....si iacata ca nu sunt singura....
Cu siguranta NU VOI MERGE LA INTERVIUL FANTOMA!

shikanne Luni, 16 Decembrie 2013

Buna tuturor!

O cautare simpla pe net... si o concluzie unica... racoleaza fraieri... fraieri care muncesc pe gratis si strica piata munci prin salariile mici pe care le accepta...
Ar trebui sa va dati seama din adresele de mail care nu reprezinta nimic serios... asemenea firma trebuie distrusa de pe piata muncii.
Spor la interviuri serioase si sarbatori fericite!

STANDARD PRODUCTS & SOLUTIONS SRL
Informatii Generale STANDARD PRODUCTS & SOLUTIONS SRL
Adresa:Spl. UNIRII 39Localitate:BucurestiJudet:MUNICIPIUL BUCURESTITelefon:0213271220Fax: Cod Unic de Identificare:31886382Nr. Registrul Comertului: J40/7837/2013Stare societate :INREGISTRAT din data 19 June 2013 AtentieBilant nepublicat pe anul .

Mihaela Luni, 16 Decembrie 2013
Ooo ,bine ca am intrat pe forum sa citesc pentru ca eu nu am aplicat pentru niciun job in cadrul firmei lor si am primit mail sambata sa mi printez invitatia si sa merg cu un cv la ei.Rusine
blonda Marti, 17 Decembrie 2013
Buna.Eu am fost la interviu vara trecuta si m-au selectat sa fac parte din echipa lor si nu m-am dus si tot primesc mail din partea or aproape saptamanal.Desi ma intreb ei nu au o baza de date cine a fost la interviu...nu de alta dar mi se umple casuta de indbox cu mailul lor fara sens.
Va dau dreptate...nu va duceti la interviu,pierdere de timp.
adrinico Sambata, 28 Decembrie 2013
Salut ,am primit si eu o invitatie de genul celor de mai sus si culmea cand credeti chiar pe 25 decembrie da de craciun la ora 22 ,am intrat in hora am raspuns la mail dupa care primesc invitatia de interviu pt data de 7.01.2014 ora 15 .ce e interesant ca primesc invitatia de la o pers pe numele de marinica ionut care imi spune sa retin numele de marinica robert si cand voi fi intrebat cine ma invitat sa spun numele ala deci e clar cat de ok sunts si culmea cans credeti