Forum despre Standard Products & Solutions SRL

cipo Luni, 30 Decembrie 2013

Standard Products&Solutions

Atentie si eu am primit acelasi tip de email.

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 26/11/2013,
miercuri 27/11/2013, la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea utmatoarelor posturi; manager,asistent manager,
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe email

Cu stima,"

Multumes pt. acest forum.

george Marti, 7 Ianuarie 2014
Am primit mail in care puteam sa vad mail-urile tuturor celorlalti candidati. Asa ceva.... Multumesc tuturor celor ce au lasat informatii aici.

Interviurile vor avea loc si pe data de 08.01.2014 la orele 15:00 in cadrul Companiei Standard Products & Solution.
Adresa unde ne gasiti este: Piata Unirii, Calea Serban Voda, Nr 22-24, in curtea hotelului Pier.
Ca si puncte de reper: Hotel/Restaurant Horoscop, Biserica Sfantu Spiridon Nou.
Rugamintea mea catre dumneavoastra este aceea de a avea un CV la dumneavoastra si sa retineti numele meu "Marinica Robert" deoarece veti fi intrebata de cine ati fost invitata pentru interviu.
Va astept atunci.

O seara buna
Simona Marti, 7 Ianuarie 2014

dupa cate am citit si observ e-mailul este standard, nu cred ca am sa ma mai duc, ma si miram cand stiam ca nu am aplicat.

adalia ramirez
Catre Eu
Ian 6 la 8:00 PM

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 07/01/2014,
miercuri 08/01/2014, joi 09/01/2014 sau vineri 10/01/2014 la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea posturilor pe care le avem disponibile
in cadrul Departamentlor de; Relatii Clienti si Call center.Va asteptam la sediul nostru din

ionela Luni, 13 Ianuarie 2014

Buna ziua,
Aceasi invitatie am primit-o si eu si sincer mi se pare o mare pacaleala. Am fost acum un an la un interviu la cei de la Zepter si mi-au lasat cu o impresie proasta despre ei si munca lor. Ei vor sa gasesca oameni care sa munceasca fara sa fie platiti. Nu recomand nimanui sa se duca la ei. Sincer,va pierdeti timpul aiurea..
O zi buna!

un somer cinstit Marti, 14 Ianuarie 2014
Salutare tuturor,
Azi am primit cred ca al una suta mail de la Standard Products&Solutions, pentru invitatie la interviu,
Este adevarat vine de pe o alta adresa de mail si sub un alt nick si nume.
Intrebare: daca au asa multi manageri care ne scriu si trimit mail-uri de ce mai au nevoie de noi?, pot munci ei nu?- logic sau asa de repede le si pleaca oamenii?
Laura, astept raspunsul daca mai esti la ei, ai primit vreun ban si cati?

NU COMISIONULUI!
DA SALARIULUI FIX+ RECOMPENSE IN FUNCTIE DE REALIZARI!

Succes tuturor!
alexandra Duminica, 19 Ianuarie 2014

Buna... Vad ca nu sunt singura care primeste invitatii la interviuri fara sa aplice. E o perioada care seamana cu cea a lui Ceausescu cand te prindea pe strada si iti dadea loc de munca:)

miercuri 22/01/2014, la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea utmatoarelor posturi; manager,asistent manager de vanzari,

gheorghe:D Duminica, 19 Ianuarie 2014

da, foarte impresionant :)

changer174
To Me
Today at 9:32 AM

marius Duminica, 19 Ianuarie 2014

Acelasi e-mail l-am primit si eu azi, duminica.

mihaela Duminica, 19 Ianuarie 2014
Multumesc tuturor celor care m-au convins. Citind comentariile lor cum ca ,aceasta companie e doar o ,,capusa'' care se foloseste de nevoia oamenilor de a munci,pentru interese meschine,am hotarat sa nu dau curs invitatiei ciudate la interviu.
In era tehnologiei, avem privilegiul de a ne informa cinstit despre ,,vulturii'' pietei locurilor de munca.Cand mergi la un interviu,speri din tot sufletul sa fii ales ,sa fi in sfarsit fericit dupa ce probabil ai cautat luni de zile ceva de lucru.Cei care profita de asa o situatie ,ar trebui sa fie obligati sa si raspunda pentru stresul nostru si pt deziluziile cauzate.Cei care nu pot muncii,desi nu sunt ei de vina ca nu au unde,sunt din pacate vanati de oportunisti,pentru ca ..nu-i asa....nefericirea unuia,este oportunitatea altuia.
Am primit si eu e-mail-ul de ,,duminica'',dar inainte sa confirm...am intrat sa caut ceva despre companie.Multumesc celor care m-au scutit de stres si procesul de racolare sclavi.Nu asta intentionam sa fac.Multumesc!
bogdan Duminica, 19 Ianuarie 2014
am primit si eu un e.mail de genu ,bn ca am intrat sa vad firma si am vazut postarile voastre ...ms
magda Luni, 20 Ianuarie 2014
Buna, asa e...aveti dreptate cei de la firma Zepter nu stiu ce metode sa mai foloseasca sa te pacaleasca sa lucrezi pt ei pe asa zisul comision...numai in weekend trimit email-uri fara sa fi aplicat vreodata la ei...aveti grija!!!
mult noroc si angajare pe salariu+comision!!!
criss Luni, 20 Ianuarie 2014

buna. tocmai acum vad si eu acelasi e-mail de la aceeasi d-na, primit direct in spam, ieri dimineata. ma si miram ca in weekend primesc un raspuns, cu toate ca nu imi aminteam sa fi aplicat la firma respectiva.
Daca se duce cineva la interviu, poate ne da si noua detalii cu cata seriozitate au oamenii astia in ei.

laura Luni, 20 Ianuarie 2014

Jan 19 at 1:30 AM

Flori Luni, 20 Ianuarie 2014

acelasi e-mail l-am primit si eu ieri, duminica. Am intrat sa caut site-ul firmei si amgasit comentariile de aici, asadar am hotarat sa nu dau curs invitatiei.

Nina Marti, 21 Ianuarie 2014

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; joi 23/01/2014,
sau vineri 24/01/2014 la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea posturilor pe care le avem disponibile

Standard Products&Solutions

Acelasi email am primit si eu, fara sa aplic pentru acest job . E o teapa !!!!!!

Vick' Miercuri, 22 Ianuarie 2014
Am primit si eu acelati tip de mail duminica dimineata, si abia acum am verificat mailul... apare trimis duminica dimineata
changer174
To Me
Today at 9:32 AM

e cu @gmail....deci se potriveste fix descrierii din acest forum. Dilema era daca as fi aplicat la ei. Evident ca nu am aplicat insa eram incatat de o asa invitatie la interviu. Interviul de azi adica marti, l-am pierdut iar ora este 00:10 acum , cand am verificat mail. Ideea e ca maine adica miercuri 22 ian ora 15:00 ar fi celalalt inteviu programat. Normal e sa mergi la interviuri pentru care chiar ai aplicat...adica, de ce m-au invitat fix pe mine care nu am aplicat pe un asemenea domeniu?
CARMEN Miercuri, 22 Ianuarie 2014
CHIAR ASTAZI MI-AM PLANIFICAT INTERVIUL LA EI. MA BUCUR CA AM GASIT ACEST FORUM PT CA AM AFLAT DIN TIMP CE SE INTAMPLA, MA VOI DUCE TOTUSI SA VAD PANA UNDE MERG CU NESIMTIREA.
MRS Miercuri, 22 Ianuarie 2014
Carmen, iti ofera 400lei daca aduci 40 de persoane pe luna la ei, la asa zisele consultatii gratuite. Tot jegul lor consta in a pacalii oamenii in varsta, sa le cumpere niste aparate furnizate de ZEPTER (cautati tot in acest forum firma asta), aparate de filtrare a apei, aerului si mai era ceva, niste porcarii oricum, nimic real, care mai si costa de ustura, insa bietii pensionari se lasa usor influentati de cele vazute, unii din ei chiar achizitionand astfel de aparate.
Eu nu voi intelege niciodata cum pot astfel de firme sa functioneze? Nu-i verifica nimeni? Cum dracu merg lucrurile in tara asta?
srx Joi, 23 Ianuarie 2014
Va place sa comentati aiurea in ziua de azi orice job este bine venit daca nu,incerci la ei nai de unde sa sti daca iti este bine sau nu asa nu mai comentati aiurea inainte de a sti ceva concret!!!!!!
nyk Joi, 23 Ianuarie 2014
Companiile serioase si care cauta cu adevarat un angajat cu un anumit profil, studiaza cv-ul persoanei pe care o cheama la interviu si poarta o discutie prin telefon inainte de a trimite un mail cu detaliile firmei si locul interviului.Din ce observ cei de la Standard Products&Solutions, trimit mailuri tuturor din baza de date ejobs, myjobs...etc si ii pun pe drumuri si pe cei pe care ei nu i-ar angaja,probabil se gandesc ca din 100 de oameni tot gasesc pe unu sa le fie pe plac. In fine, prea putine informatii despe job si firma in mailul pe care l-am primit de la "admin foryou" si nu se merita sa-mi pierd timpul cu ei.