Forum despre Standard Products & Solutions SRL

cris emi Joi, 23 Ianuarie 2014
Buna.
Si eu am primit acest e-mail :

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; joi 23/01/2014,
sau vineri 24/01/2014 la ora 15.00.
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe email
Interviul este organizat pentru ocuparea posturilor pe care le avem disponibile
in cadrul Departamentlor de; Relatii Clienti si Call center.Va asteptam la sediul nostru din
C. P.( numele)

alexandru Sambata, 25 Ianuarie 2014
Eu cred ca voua va si place sa muriti de foame si nici firma nu are nevoie de oamenj de genul care vor totul de-a gata.Si sa va da.ti cu parerea ca face parte din Zepter ptr ca ati primit un email de la o persoana pe care ati intalnito si in alte parte,inseamna ca lumea isi mai schimba locul de munca bai inaptilor. Veniti sa v angajati ptr functie nu ca sa faceti bani.Dar efectul de turma o sa ramana mereu...saracii saracesc si cei care vor, se ridica.
alexandru Sambata, 25 Ianuarie 2014
Da,ati primit un Email ca toti ceilalti si nu mergeti la interviuri ca toti ceilalti.dovada
''Daca unu e prost,hai sa fim toti''
noname Luni, 27 Ianuarie 2014
Alexandru, daca faci parte din firma respectiva.. din pacate tocmai ai facut reclama potrivita. Ca la armata, cum e colonelul asa si soldatul. Deh, eu am fost la un interviu zepter in 2010, si sincer ma bucur ca mi am pierdut doar 3 min, am ajuns, am vazut, am plecat.

Cautati un job serios, chiar daca in primul an ai un salar amarat, o sa cresti prin munca, nu prin minciuna! Sanatate!
just me Luni, 27 Ianuarie 2014

si eu am primit un astfell de mail, fara sa apic

miercuri 29/01/2014, la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea utmatoarelor posturi; manager,asistent manager de vanzari,

deadjonson Marti, 28 Ianuarie 2014

Treadmill Marti, 28 Ianuarie 2014

Acelasi mesaj l-am primit si eu, ieri, fara a aplica la ei. Bine ca am dat search pe Google dupa numele firmei.

Standard Products&Solutions

DACA NU DORITI SA MAI PRIMITI ACESTE INVITATII VA PUTETI DEZABONA TRIMITAND UN EMAIL CU TITLUL
"DEZABONARE" LA ADRESA ; unwantred@gmail.com.

PENTRU CA NOI SA VA PUTEM DEZABONA INSA TREBUIE SA VA DEZACTIVATI CV-URI-LE ACTIVE POSTATE
PE INTERNET,PE SITE-URI-LE COMPANIILOR DE RECRUTARE; EJOBS, BEST JOBS,MY JOB,TOCMAI.RO,
MERCADOR.RO,ETC. IN CAZ CONTRAR DE CATE ORI VOM POSTA UN ANUNT NOU SAU NE VOM REACTUALIZA
ANUNTURILE EXISTENTE VETI PRIMI ALTE INVITATII PENTRU CA FIRMELE DE RECRUTARE VA REPARTIZEAZA
CV-UL IN FUNCTIE DE CRITERIILE DE SELECTIE ALE ANGAJATORULUI CARE PUBLICA ANUNTUL.ASTFEL INCAT
CHIAR DACA NU ATI APLICAT IN MOD SPECIFIC LA UN ANUMIT ANUNT ESTE POSIBIL SA PRIMITI O INVITATIE.
NU AVEM POSIBILITATEA DE A FORMA BAZE DE DATE CU APLICANTI DE A VERIFICA IN PERMANENTA CINE A
MAI APLICAT SAU NU.PUTETI EVITA ACEST LUCRU INTRAND IN CONTURILE DUMNEAVOASTRA PE CARE LE
AVETI PE INTERNET PE SITE-URI-LE COMPANIILOR DE RECRUTARE SI SELECTAND OPTIUNEA; CV INACTIV.
IN ACEST MOD DIN CONTUL DUMNEAVOASTRA PUTETI TRIMITE CV-UL DOAR ACELOR ANGAJATORI LA ALE
CAROR ANUNTURI DORITI SA APLICATI.
OPTIUNEA CV ACTIV PERMITE COMPANIILOR DE RECRUTARE SA VA
REPARTIZEZE CONFORM CRITERIILOR DE SELECTIE ALE ANGAJATORULUI.

MULTUMIM PENTRU INTELEGERE!

miruna Marti, 28 Ianuarie 2014

stefnec Marti, 28 Ianuarie 2014

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; joi 30/01/2014,
sau vineri 31/01/2014 la ora 15.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea posturilor pe care le avem disponibile

Standard Products&Solutions

Trebuie opriti cumva tupeistii astia !
Cine nu apuca sa caute pe google pierde timpul degeaba acolo...au inceput sa dea termene de 2 zile, ca se te ia"bucuria" ca te cauta cineva pt interviu !!!
Noroc ca sunt curios din fire si am gasit aici tot ce aveam nevoie !

Am postat si eu textul trimis de firma Zepter!

ALINA Duminica, 2 Februarie 2014

Noroc ca am citit mailul dumneavoastra, habar nu au pe ce lume traiesc sa nu va duceti, stati acasa si cititi o carte .

Robert Luni, 3 Februarie 2014
Am primit si eu astazi un e-mail de la aceasta firma pentru interviu, dar dupa ce am citit mai sus sigur nu o sa ma duc. Plus ca e-mail-ul a fost trimis de pe adresa : changer174@gmail.com . Ce firma serioasa ar putea avea asa adresa de e-mail. Patronul are 12 ani ?
Alexandra Luni, 3 Februarie 2014

Buna
Am primit si eu acelasi mail de la ei duminica si anume

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 04/02/2014 sau
miercuri 05/02/2014, la ora 15.00.

Standard Products&Solutions

In prima faza mi-am printat invitatia si urma sa ma duc pe data de 05.02.2014 , dar dupa ce am citi parerile voastre , am inceput sa ma razgandesc.

Ce parere aveti despre mailul primit., suna altfel decat la voi?

Mirela Marti, 4 Februarie 2014
Alexandra daca te-ai duce la interviu am avea si o parere... un pic mai "avizata". Asta in cazul in care ne-ai spune si noua cum a decurs( eu chiar te rog!).
MIKIZEN Marti, 4 Februarie 2014

In cazul meu ma mai pune sa dau si print la msj lor - adica sa prapadesc hartia mea si cerneala ca sa stie ei cine a venit din partea cui

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 04/02/2014 sau
miercuri 05/02/2014, la ora 15.00.

Standard Products&Solutions

Am fost si la Zepter si de kko oferta - trebuie sa iti aduci prietenii si rudele, vecinii la ei sa cumpere - 1 pers /zi si ala sa mai dea si el 5 recomandari si aia 5 inca 5 fiecare si abia daca o sa cumpere vreunul ceva iti primesti aia 200 euro peste 2 luni de munca si ploconeala - fix un pix

alina Joi, 6 Februarie 2014
Buna ziua ,
am fost ieri la "interviu"....intr-o sala unde eram mai multe persoane...a venit un domn cica era directorul general,care avea si un translator deoarece el vorbea in maghiara.
toata chestia asta a tinut aprox 1ora,iar la final urmau interviurile individuale unde am stat vreo 5 min,domnisoara aceea cu care am avut interviul a zis ca o sa ma sune in caz ca sunt acceptata.
salariul era intre 400-700 lei+ comision in functie de performante.
astazi de dimineata am fost sunata de aceea domnisoara ca ma asteapta maine la 10 pentru inceperea activitatii.....dar sincer nu cred ca ma duc dupa ce am vazut toate comentariile.
Un om de succes Vineri, 7 Februarie 2014
@ COSTI sau CRISTI Negrei (te-ai prezentat cu 2 nume diferite)... Ma leg doar de concluzia ta finala cat de capabil esti sa culegi informatii si sa dai informatii... Total eronat ceea ce zici.. in primul rand nu trebuie sa convingi 40 de persoane care sa cumpere, in al doilea rand imi dau seama cat de serios esti dupa cum ai tratat interviul si in al treilea rand s-a prins si la tine efctul de turma ( Adica prosti facuti gramada)... cred ca tu esti invidios pe cei de acolo pentru ca ei au succes si tu te chinui sa castigi sa SUPRAVIETUIESTI( asta e valabil petru toata turma de aici).. SI inca ceva: ca sa va faceti o parere buna despre o firma, persoana, obiect sau orice altceva trebuie sa luati pareri pro si contra despre acel ceva. Iar acele pareri pro si contra care le culegeti de pe forumuri ar trebui sa le comparati si cu propria parere. Adica daca o companie iti ofera o sansa ar trebui macar sa va miscati pana la interviu si pe urma trageti concluzii.
bubulina Duminica, 9 Februarie 2014
Pt SRX vezi daca iti vand ei si o carte de gramatica,te sfatuim s-o cumperi!
bubulina Duminica, 9 Februarie 2014
Pt SRX,Alexandru si Un om de succes,doi dintre ei nu stiu gramatica,ultimului ii iese aroganta si prostia prin toti porii(apropos am dori sa stim studiile dumneavoastra care v-au facut un Om de succes).Multumim pentru reclama facuta acestei firme de catre dumneavoastra,in acest mod ne-ati clarificat standardele angajatilor sai
bubulina Duminica, 9 Februarie 2014
In privinta Ultimului comentariu al dumneavoastra "Adica daca o companie iti ofera o sansa ar trebui macar sa va miscati pana la interviu si pe urma trageti concluzii." nu consideram ca o companie ne "da o sansa" intrucat le aducem bagajul de cunostinte personal pentru a-i ajuta in cresterea si functionarea firmei,expertizele ,mana de lucru etc.Suntem persoane fizice ce prestam servicii pentru care natural,trebuie sa fim platiti.
mircea Luni, 10 Februarie 2014
eu lucrez acolo, si credeti-ma ca totul e pe bune, si nimic din ceea ce comentati voi aici nu este adevarat, vorbiti fara informatii si doar pe baza a ceea ce credeti...dar este cineva care a fost la interviu si apoi sa vina sa spuna despre ce este vorba? eu cred sincer ca nu, si atunci faceti ceea ce fac toti romanii : "daca pica drobul de sare in capul copilului"...sper sa mi se raspunda...