Forum despre Standard Products & Solutions SRL

johny Marti, 11 Februarie 2014

Cred ca am fost sunat de acceasi firma, doar cu o mica diferenta, aceeasi adresa dar Corpul B1.
Adresa si ora 15:00 este aceeasi ca si numele firmei Standard Products & Solutions
Chiar multumesc site-ului, pentru ca m-a scutit de un drum total aiurea, bine acuma si pentru ca la o cautare mai amanuntita nu am gasit nimic despre ei ....best off luck everyone..ciao

johnny Marti, 11 Februarie 2014
@ bubulina...nu consideram ca o companie ne "da o sansa" intrucat le aducem bagajul de cunostinte personal pentru a-i ajuta in cresterea si functionarea firmei,expertizele ,mana de lucru etc...ESTI SINGURA CARE AI AVUT PERFECTA DREPTATE....daca ar fi sa ne luam dupa mizeria aia de Un om de succes care in neuronu lui gandeste ca ar trebui sa fim exploatati ca in filmul 12 ani de sclavie inseamna ca ar trebui sa ne multumim cu orice fel de job, sa nu punem intrebari, sa nu gandim, numai buni pentru a iesi pe plantatie....as vrea sa ma intalnesc odata cu @Un om de succes sa ii arat un pic din mentalitatea noastra : chiar sunt interesat sa imi vanda ceva , promit ca o sa ii cumpar ce vrea el , numai sa ne intalnim sa stam un pic fata in fata
anemarie Marti, 11 Februarie 2014
multumesc pt informatii...acum am primit si eu acelasi mesaj si am zis sa incerc sa caut ceva pe net despre ei...Multumesc!
justme Marti, 18 Februarie 2014
Am primit si eu acelasi email. Dar oare compania Zepter are legatura cu astia? Dupa cele citite aici pare ceva gen "herbalife" cu povesti despre cat de bogati au ajuns unii, si daca vinzi si tu la toti cunoscutii, familie, neamuri indepartate si la toate rudele si neamurile lor, ajungi si tu la un anume nivel de doi bani.
Dupa modul lor de abordare imbecil, e clar si care e nivelul de inteligenta dorit acolo :)
Diana Sambata, 22 Februarie 2014
Si eu am fost azi la ei si par destul de seriosi. Nu stiu ce sa fac, chiar daca am auzit atatea de la voi. Nu vreau nici sa lucrez o luna pe nimic. Sunt studenta si renunt la multe ca sa-mi fac timp sa lucrez. Part toti foarte de gasca si destul de seriosi. Eu nu am primit initial acest mail tipic, dar.. cand am ajuns acolo am realizat ca nimeni nu ii mai contactase ca mine. Eu am gasit anuntul lor pe Tocmai.ro si am sunat la numarul de acolo. Mi-a raspuns un tip, mi-a spus adresa si cam atat. Am ajuns azi acolo mai devreme de ora 15:00, am vorbit cu cativa dintre ei care erau in fata curtii la o tigara, am intrat in sala, eu si inca maxim 10 persoane si ne-a cerut CV-urile. I-am spus tipului respectiv care tinea interviul ca nu mi-a spus nimic de Cv la telefon si el a raspuns: " Nu cred ca nu ti-am zis". L-am batut la cap cu programul meu si a zis ca pot veni cand vreau in intervalul 10-18:00. A ramas sa se vada cu toti la ora 10 luni. Am considerat ca e ok. L-am sunat dupa ora 6, i-am zis ca am fost la interviu si ca nu i-am adus Cv, mi-a dat adresa de mail, i-am trimis Cv-ul meu si ghiciti ce raspuns mi-a dat: Un mail exact ca cele pe care le-ati tot postat voi aici. Nu stiu ce sa mai cred..
Diana Sambata, 22 Februarie 2014
Eu ori le dau un mail cu tot ce am auzit despre ei, ori ma duc luni acolo si le zic tot in fata. Chiar atat de nesimtiti sa fie? Nu ca m-ar mira...
raluca Luni, 24 Februarie 2014
Si eu am primit email fara sa aplic la ei, nu au lasat numar de telefon...trist!
Lumy Joi, 6 Martie 2014

Si eu am primit un anunt de genul

Buna ziua,

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; joi 06/03/2014 sau vineri; 07/03/2014 ora 16.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea utmatoarelor posturi; manager,asistent manager de vanzari,
operator relatii clienti si consultant vanzari.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
prezenta Dumneavoastra la interviu.

PITESTI,STRADA FRATII GOLESTI,NR.124
Brand Medical Romania

Senior Manager
Brand Medical Romania,

Am cautat firma asta brand medical romania nu e inregistrata pe mfinante si nici pe liste firme, nr 124 pe fratii golesti nu-l gasesc.
A mai fost careva? Este o mare pacaleala cumca?

manu mic Joi, 6 Martie 2014

Noua schema de racolare a celor de la ZEPTER
Ai un mesaj de la cristianmitroi2006
Ai primit un nou mesaj pentru operatori relati cu clientii cu ID 15474882 de la cristianmitroi2006
Va invitam la interviue vineri 07.03.2014 la ora 13:00.Interviul este organizat pentru urmatoarele posturi : agent vanzarii, operator relatii cu clienti, consultant vanzari.
Sa aveti la dvs un CV si aceasta invitatie printata.
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe e-mail.
Va asteptam la sediul nostru din :
Calea Serban Voda Nr.22-24, corp D1, etaj 1 , langa Hotelul PIER .Intrarea este prin curtea acestui hotel.
Repere:Piata Unirii in spatele Restaurantului Horoscop, vizavi de MedLife.

Cu stima ,
Manager

Adrian007 Joi, 13 Martie 2014

Salutare....am primit si eu astazi aceasta invitatie...
all jobs
To Me
Mar 12 at 8:11 PM

Buna ziua,

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; joi 13/03/2014 sau vineri 14/03/2014 la ora 13.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturi; team manager si operator relatii clienti.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe email prezenta Dumneavoastra la interviu.
Va asteptam la sediul nostru din
Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1, langa hotelul Pier.Intrarea este prin curtea hotelului.

Standard Products&Solutions

NUMAI CA DUPA CE AM CITIT CE ATI SCRIS VOI... MAM HOTARAT SA PRINTEZ ACEASTA INVITATIE LA INTERVIU, SA MA PREZINT LA EI..NUMAI SE VA DUCE O ALTA PERSOANA CARE LUCREAZA IN CADRUL POLITIEI CAPITALEI.

lector Luni, 17 Martie 2014
Opinia mea ca lector ii va ajuta pe multi studenti sau absolventi....si nu numai
1. CV-ul meu habar nu am de unde l-au vazut ei ..... mi-au trimis mail exact asa formulat ca cele de mai sus ....mesaj standard ......
2. Eu orice mail primesc de la astfel de firme caut toate detaliile ...si nu imi ia sa aflu ce ma intereseaza decat 20 minute.
3. Cred ca mai ales la functia mea, ar fi trebuit ca orice firma care se respecta sa ma sune daca era interesata de colaborare ....cu toate sistemele lor piramidale sua nu, cu tot americanismul ......e clar ca foarte multi doresc si oameni importanti in firma lor ...niciodata nu am sa fiu de acord cu asemenea concepte .....si cate si mai cate imi mai povestesc si studentii mei ca li se intampla .....apropo.....vorbesc in cunostinta de cauza .....nu m-am trezit vorbind asa din senin !
Sper sa cautati cu rabdare si sa verificati "terenul" cum s-ar spune ...sa va acordati acel minim timp pentru a nu face greseli.....omul trebuie verificat primul...cine conduce ? cu cine vorbim ? ce stim despre cel cu care ne intanlim ? el stie tot despre noi si noi nimic? vi se pare corect ? daca nu , incepeti cu tupeu sa puneti intrebari !
gaby Miercuri, 19 Martie 2014
Sa o luam de la inceput,e o firma formata din cativa oameni plecati din Zepter,stiu pt.ca mi.am luat si eu teapa acolo. Sau dat nume atunci cand sau facut invitatiile pt.interviurii si sunt ale catorva sefi plecati din Zepter. Nu obisnuiesc sa plateasca nimic din ce promit ca vor vira la stat stiu pt. Ca am scos o adev de venit anul asta si surpriza nu aveam venituri declarate.Daca faci vanzari iti iei si tu ceva dupa ce isi iau ei grosul. Multe minciuni aveti grija si interesati.va inainte de interviu ce firma e si cu ce se ocupa . Eu m.am invatat minte
moi Vineri, 21 Martie 2014
Am primit si eu acelasi email ce l-a primit toata lumea.dar mam dus la interviu.a fost mai intai in grup au prezentat firma dupa care individual.am fost surprinsa ca in timp ce vorbea acel...ungur lumea se ridica si pleca.am dat interviul tot cu o unguroica.i-am zis k am cautat informatii pe net despre ei si nu am gasit nimik.imi citea cv si iam zis k nu am experienta in domeniu vanzari daca asta cauta.si la pus deoparte mi-a zis k salariu este de 400euro.iam zis k daca se uitat mai bine in cv-u meu numa ce mam intors din Italia si aveam salariu 1300e nu sunt aici pt bani ci pt un job bun cu posibilitati de avansare.am tacut amandoua si am plecat cu niciun gand sa ma intorc
Placebo Duminica, 23 Martie 2014

Buna ziua,

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 25/03/2014 sau miercuri 26/032014, la ora 14.30.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturil disponibile in cadrul Departamentului Relatii Clienti;

Standard Products&Solutions

"DEZABONARE" LA ADRESA ; unwantred@gmail.com.

CAROR ANUNTURI DORITI SA APLICATI.
OPTIUNEA CV ACTIV PERMITE COMPANIILOR DE RECRUTARE SA VA REPARTIZEZE CONFORM CRITERIILOR DE SELECTIE ALE ANGAJATORULUI.

Eu am primit acest e-mail. Sunt in cautarea unui loc de munca insa acum observ ca nu imi amintesc sa fii trimis un e-mail si daca am trimis este un pic straniu. Asa cum s-a spus si mai sus si acum spun si eu sincer ca am planificate si alte interviuri dar la toate am fost contactata prin telefon direct, chiar si ca sa mi se spuna ca mi se trimita adresa pt interviu si ei doar doreau sa afle daca mai sunt interesata de job. Acum ca am citit toate aceste lucruri va recomand tuturor sa aveti grija...

sylvia Luni, 24 Martie 2014

buna

mie cei de la zepter imi trimit invitatii de mai mult de 2 ani pe mail, fara sa aplic la ei. iar azi m-am trezit cu un mail

Nadaro Marti, 25 Martie 2014

Am primit si eu acelasi mesaj:

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 25/03/2014,
miercuri 26/032014, joi 27/03/2014 sau vineri 28/03/2014 la ora 14.30.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va asteptam la sediul nostru din; Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1, langa hotelul Pier. Intrarea este prin curtea hotelului.

Standard Products&Solutions

DACA NU DORITI SA MAI PRIMITI ACESTE INVITATII VA PUTETI DEZABONA TRIMITAND UN EMAIL CU TITLUL "DEZABONARE" LA ADRESA ; unwantred@gmail.com.
PENTRU CA NOI SA VA PUTEM DEZABONA INSA TREBUIE SA VA DEZACTIVATI CV-URI-LE ACTIVE POSTATE PE INTERNET,PE SITE-URI-LE COMPANIILOR DE RECRUTARE; EJOBS, BEST JOBS,MY JOB,TOCMAI.RO,MERCADOR.RO,ETC. IN CAZ CONTRAR DE CATE ORI VOM POSTA UN ANUNT NOU SAU NE VOM REACTUALIZA ANUNTURILE EXISTENTE VETI PRIMI ALTE INVITATII PENTRU CA FIRMELE DE RECRUTARE VA REPARTIZEAZA CV-UL IN FUNCTIE DE CRITERIILE DE SELECTIE ALE ANGAJATORULUI CARE PUBLICA ANUNTUL.ASTFEL INCAT CHIAR DACA NU ATI APLICAT IN MOD SPECIFIC LA UN ANUMIT ANUNT ESTE POSIBIL SA PRIMITI O INVITATIE.NU AVEM POSIBILITATEA DE A FORMA BAZE DE DATE CU APLICANTI DE A VERIFICA IN PERMANENTA CINE A MAI APLICAT SAU NU.PUTETI EVITA ACEST LUCRU INTRAND IN CONTURILE DUMNEAVOASTRA PE CARE LE AVETI PE INTERNET PE SITE-URI-LE COMPANIILOR DE RECRUTARE SI SELECTAND OPTIUNEA; CV INACTIV. IN ACEST MOD DIN CONTUL DUMNEAVOASTRA PUTETI TRIMITE CV-UL DOAR ACELOR ANGAJATORI LA ALE CAROR ANUNTURI DORITI SA APLICATI.
MULTUMIM PENTRU INTELEGERE!
________________________________

In concluzie TZEAPA.

Catau Sambata, 29 Martie 2014

Am fost sunat sambata dimineata 29.03.2014 de un Recrutant pentru aceasta frima Standard Production&Solution.
Nu este normal sa fii sunat pentru angajare sambata dimineata, orice firma care se respecta suna in timpul saptamanii.
Bine ca am intrat pe internet si am verificat daca am aplicat la acest job. Eu la acest job nu am aplicat niciodata.
Ma bucur ca exista astfel de forumuri in care oamenii isi spun parerea.
Pierdere de timp si de bani cu aceasta asa zisa firma.
Nu mergeti la astfel de "job-uri" NU merita.

Mihai Duminica, 30 Martie 2014
Am fost sunat sambata pentru programarea unui interviu, nu imi aduc aminte sa fi depus cv-uri in ultima vreme , eu avand deja un loc de munca, au sunat sambata eu nu am mai depus cv-uri de mult am zis ceva nu e in regula si asa am ajuns pe forum,in conversatia de la telefon afland ca la primul interviu este vb de o introducere cu privire la companie si la pachetul salarial, am mai fost la corporati de genu unde erai spalat pe creier de la primul interviu nimic nu era rau toate erau roz chemau angajati "model" sa convinga foarte multe lucruri prin care dorea sa demonstreze seriozitate, firma asta este ceva asemanator clar! Ma bucur ca am cautat si ca nu mi-am pierdut timpu cu ei.

Succes tuturor!
Mihai Duminica, 30 Martie 2014

Revin cu mail-ul primit prin care imi spune ca imi lasa nr de telefon dar nr de telefon nu este, pt o companie care se respecta prea multe explicatii prin care explica nimic, totul ar fi trebuit sa fie exact nu se poate adresa cu "eventual"

In urma convorbiri telefonice avute cu dumneavoastra va trimit o invitatie pentru interviu ce va avea loc Marti ora 14:30 la urmatoarea adresa:
Calea Serban Voda, Nr. 22-24 in curtea Hotelului Pier.
Am rugamintea la dumneavoastra sa nu intarziati deoarece la ora 14:30 se va tine o informare despre activitate si companie sustinuta de Domnul/Doamna Directoare, dupa care se va tine interviul individual.
Am rugamintea sa aveti si un CV dupa dumneavoastra si sa retineti si numele meu Marinica Robert deoarece veti fi intrebat de cine ati fost invitat.
Eventual sa aveti si aceasta invitatie la dumneavoastra.
Va las si numarul meu de telefon in cazul in care intarziati sau nu puteti sa ajungeti sa ma puteti anunta.

O zi buna
Manager in cadrul Companiei Standard Products & Solution.

Andra Marti, 1 Aprilie 2014

si eu am primit acest mesaj si datorita postarilor voastre nu voi merge la interviu; va multumesc si am sa va arat si voua mesajul primit:

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ; marti 01/04/2014 sau
miercuri 02/04/2014, la ora 14.30.