Forum despre Standard Products & Solutions SRL

adrian Joi, 3 Aprilie 2014
Tepele prind noi forme de rafinament . Nu va pierdeti timpul ducandu-va la aceste interviuri . Cautati ceva serios . Aici vi se spune ca trebuie sa vindeti aparatura medicala (la preturi astronomice ) . Pana aici pare in regula . Dupa ce intrebati de carte de munca , salariul garantat si alte informatii privind legalitatea firmei , incep raspunsuri evazive . NU !!!
mary Joi, 3 Aprilie 2014
vad aici zeci de persoane frustrate. eu va spun ce se intampla mai exact si asta cu informatii din interior. firma este foarte bine pusa la punct, se extinde pe zi ce trece datorita managementului pe care il are. aici ramane doar cine da rezultate si produce banii pe care trebuie sa ii ia. toti v-ati obisnuit sa fiti capuse si sa luati bani indiferent de rezultatele voastre, vreti contracte din prima zi si firma sa fie obligata sa va plateasca indiferent daca voi va faceti treaba sau nu. fiecare firma isi ia teapa cu oameni ca voi iar voi treceti la urmatoarea si tot asa din 3 in 3 luni. puneti mana si munciti cu adevarat, produceti mai intai inainte sa cereti bani!
moni Luni, 7 Aprilie 2014
zepter recruteaza sub mai multe nume de firme sau mai bine zis mai multe firme sunt cu aceasi adresa) si azi m-au sunat pt a ma invita la interviu,facand numeroase greseli din start:1)nu au spus din partea carei firme sunt,decat dupa ce am intrebat eu,2)am intrebat daca sunt de pe hipo,si au spus ca da(ceea ce nu era adevarat),3)am spus sa-mi trimita adresa cu toate amanuntele pt intervui pe email-si au spus ca nu se poate..deci ce vor astia?!
lacrimas profundere Marti, 8 Aprilie 2014

buna ziua lume,
eu, ca multi altii , am primit acest mail, aceasta invitatie la un interviu, neavand ce pierde, am spus ca hai sa incerc...ca nu am nimic de pierdut, m-am dus, dupa ce mi-a spus cineva conditiile, am acceptat, si am spus ca daca tot am intrat in hora , hai sa o fac...
si uite ce am facut , si ce am vazut la SPS...(standard product and solutions)..
se lucreaza pe comisioane , foarte adevarat, dar nu exista parte fixa...acea parte fixa despre care vi se vorbeste , sau de care auziti, este de 400 de ron, daca invitati 40 de persoane care sa vina sa spuna ca au fost invitate de x sa spunem...daca vin 40 de persoane va luati banii...indiferent ca cumpara sau nu...cat despre produse si pretul lor, sunt cam asa: sunt produse medicale cu preturi incepand de la 490 de ron pana la 8400 de ron cea mai scumpa, si consta intr-o lampa cu lumina polariuzata sau bioptron mai performant, un purificator de apa, saltele magnetice, purificatoare de aer, si mai multe...
acum despre echipa : asa cum spunea si cineva, firma este condusa de un ungur ca manageri, sunt mai multi, pentru ca poti relativ repede sa avansezi, si cativa directori de vanzari...exista in cadrul firmei si un medic generalist, si cam atat...salariile se dau si nu se dau la timp, astfel incat lumea e si nu prea e multumita...se poate lucra part time, sau full time...mai intrebati-ma voi ce vreti sa stiti ca eu nu mai stiu ce sa va mai spun, sau nu mai imi vine in minte , despre ce ati fi voi interesati sa auziti...o seara frumoasa

lacrimas profundere Marti, 8 Aprilie 2014

ca si o completare la mesajul de mai sus, va spun ca firma este independenta de zepter, de la inceputuiri, cum? pai firma zepter avea o echipa mare si buna, dar au plecat sa deschida o firma noua astfel incat au luat cu ei jumatate din echipa ei de la zepter, la sps , si cam asa a luat fiinta firma standard product and solutions...

olteanu ionut Marti, 15 Aprilie 2014
standard solutions and product nu are nici o legatura cu ZEPTER . in primul rand standard solutions sunt UNGURI si zepter sunt ELVETIENI.
DIRECTORUL GEN DE LA STANDARD SOLUTIONS A FOST DAT AFARA DE CATRE ZEPTER IAR PENTRU CEI CE NU CUNOSC SI VB AIUREA SA SE MAI INFORMEZE INAINTE SA ARUNCE SUPOZITII FARA ROST
mihai Luni, 28 Aprilie 2014

Buna ziua,

Va invitam la interviu marti 29/04/2014 sau miercuri 30/04/2014 la ora 14.30.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturi disponibile in cadrul Departamentului Relatii Clienti;
Operator servicii clienti,Operator call center,Team manager.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va rugam sa alegeti una dintre zilele mai sus mentionate si sa confirmati pe email prezenta Dumneavoastra la interviu.
Va asteptam la sediul nostru din;

Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1, langa hotelul
Pier.Intrarea este prin curtea hotelului.
Repere: Piata Unirii, in spatele Restaurantului Horoscop, vizavi de MedLife.

Cu stima,
Standard Products&Solutions
Lol

oana Luni, 12 Mai 2014
Ce mi se pare mie f ciudat este faptul ca am aplicat pt postul de secretara full time ,.
Anuntul sna cam asa:
Secretariat, evidenta primara, cunostinte calculator, engleza (constituie avantaj). program de lucru 08. 30- 16. 30 luni- vineri. . birou zona - Amzei- Calea Victoriei Salariul minim este cel specificat in anunt! 0742293949. Salariu 1500 lei
Dupa ce am trimis mesaj ca sa primesc o adresa de mail unde sa pot trimite cv-ul ,l-am trimis si acum cand am sunat ca sa confirm participarea mea mi s-a spus ca este vorba despre un post la call-center si ca am incurcat eu anunturile.
Mie sincer mi se pare ca e cam teapa si te mai prosteste si pe fata !
dana Joi, 15 Mai 2014

Profita de cei care vin la interviu. Sunt alesi cei care arata bine,par interesanti ,etc. Am lucrat aici si stiu cum decurg lucrurile. Angajati cu contract cica si nici salariul fix nu-l iau.Si ala un amarat de salariu, 4 milioane cica, plus comisioane din vanzari, unii au noroc si isi iau lunar 20de mil, altiistau si o fac foamea, si tot ocontinua sa lucreze ca niste orbi pt astia. Profitori ! Isi mai bat si joc de oamenii care vin la firma pt analize. Mare firma ! cu angajati elevi de liceu , si mosi. Nu au nici macar baza de date. Baza lor de date e Pagini aurii sau se duc pe kaufland si u mai stiu ce sa stranga clienti. Am lucrat aproximativ 2 luni la ei, si regret asta ! am pierdut timpul. asta e...cei care aleg sa se duca la un interviu ,mai bine nu o faceti.Pierdeti timpul aiurea. Cautati ceva serios de lucru, nu va lipiti de parazitii astia care se numesc SPS.

Daniel Marti, 20 Mai 2014

ceva fantastic ca nu au nici un pic de bun simti.RUSINE ca o pacalesc oameni care cauta loc de munca.

Erika Vineri, 6 Iunie 2014
Din cate stiu eu la Standard recrutarea se face in masa, ca sa sa zic asa , ptr ca vor doar oamenii cei mai buni.Este o firma in care poti produce ,nu sa ai un salariu fix toata viata .
Meh Joi, 10 Iulie 2014
Calmati-va cu totii. Tocmai azi am fost la un interviu la Standard Products & Solutions. Oameni seriosi.
Checke: DACA NU DORITI SA MAI PRIMITI ACESTE INVITATII VA PUTETI DEZABONA TRIMITAND UN EMAIL CU TITLUL
"DEZABONARE" LA ADRESA ; unwantred@gmail.com.

PENTRU CA NOI SA VA PUTEM DEZABONA INSA TREBUIE SA VA DEZACTIVATI CV-URI-LE ACTIVE POSTATE
PE INTERNET,PE SITE-URI-LE COMPANIILOR DE RECRUTARE; EJOBS, BEST JOBS,MY JOB,TOCMAI.RO,
MERCADOR.RO,ETC. IN CAZ CONTRAR DE CATE ORI VOM POSTA UN ANUNT NOU SAU NE VOM REACTUALIZA
ANUNTURILE EXISTENTE VETI PRIMI ALTE INVITATII PENTRU CA FIRMELE DE RECRUTARE VA REPARTIZEAZA
CV-UL IN FUNCTIE DE CRITERIILE DE SELECTIE ALE ANGAJATORULUI CARE PUBLICA ANUNTUL.ASTFEL INCAT
CHIAR DACA NU ATI APLICAT IN MOD SPECIFIC LA UN ANUMIT ANUNT ESTE POSIBIL SA PRIMITI O INVITATIE.
NU AVEM POSIBILITATEA DE A FORMA BAZE DE DATE CU APLICANTI DE A VERIFICA IN PERMANENTA CINE A
MAI APLICAT SAU NU.PUTETI EVITA ACEST LUCRU INTRAND IN CONTURILE DUMNEAVOASTRA PE CARE LE
AVETI PE INTERNET PE SITE-URI-LE COMPANIILOR DE RECRUTARE SI SELECTAND OPTIUNEA; CV INACTIV.
IN ACEST MOD DIN CONTUL DUMNEAVOASTRA PUTETI TRIMITE CV-UL DOAR ACELOR ANGAJATORI LA ALE
CAROR ANUNTURI DORITI SA APLICATI.
OPTIUNEA CV ACTIV PERMITE COMPANIILOR DE RECRUTARE SA VA REPARTIZEZE CONFORM CRITERIILOR DE SELECTIE ALE ANGAJATORULUI.
ADINA Marti, 29 Iulie 2014

am fost la interviu acolo, spunea ca este vb de analize medicale si cand colo ce sa vezi.....vand echipamente....

alinamanea81@yahoo.com Miercuri, 30 Iulie 2014
Uau ce comentarii urate, am cautat firma asta pe internet si cu greu am dat de siteul asta. Am primit o invitatie de la ei, dar in urma comentariilor citite, nu are rost sa ma mai duc .Va multumesc pt informatii
Doralin Miercuri, 6 August 2014

Va salut! Sunt in cautarea unui loc de munca si am dat peste acest anunt pe Tocmai.ro:

Le-am trimis pe adresa de e-mail din anunt CV-ul, si dupa scurt timp primesc pe mail aceasta invitatie:

"Buna ziua,

Va invitam la interviu intr-una dintre urmatoarele zile ;miercuri 05/08/2014 sau joi 06/08/2014 la ora 12.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturil disponibile in cadrul Departamentului Relatii Clienti;
Operator servicii clienti,Operator call center,Team manager.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.
Va asteptam la sediul nostru din;
Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1, langa hotelul
Pier.Intrarea este prin curtea hotelului.
Repere: Piata Unirii, in spatele Restaurantului Horoscop, vizavi de MedLife.

Cu stima,
Standard Products&Solutions"

Am ramas surprins ca primesc si o invitatie pentru interviu, am inceput sa ma gandesc pentru ce post sa optez, chiar daca in anunt era specificat doar Personal vanzari call-center! Am mers la xerox sa o printez(se specifica in invitatie), mi-am scos un CV si eram pregatit sa merg azi la ei. Totusi azi dimineata am intrat sa caut numele firmei, cu ce se ocupa, sa stiu cate ceva in caz ca ma intreaba la interviu. Am gasit acest site : http://standardps.com/ro/ care nu avea toate rubricile complete. Peste putin timp gasesc forumul acesta, am citit toate paginile cu comentarii si m-am decis sa nu-mi mai pierd timpul cu ei. Le-am trimis un mail prin care i-am anuntat ca nu mai sunt interesat de locul de munca.

M-am trezit la timp, faceam un drum degeaba...imi pare rau ca le-am trimis CV-ul, acum au datele mele si o sa mai primesc e-mailuri etc. Va multumesc pentru aceste informatii pretioase.

Popescu Vali Joi, 7 August 2014
Eu am primit o invitatie pentru biorezonanta gratis , impreuna cu o alta persoana , este teapa, ce credeti?
ionut Sambata, 9 August 2014
Am aplicat pe bestjobb la aceasta firma pentru postul de negociator. Din cate am inteles este vorba de produse medicale sau aparatura medicala... Am fost contactat telefonic de ei. Iar luni trebie sa ajung la interviu. Ce este zepter? Ce sa fac sa merg? Vreau un raspuns cat se poate de urgent!!!!!!!!!!!!! Va multumesc!
asdas Joi, 14 August 2014
S-a deschis recent si la Cluj, de 2 luni...Mi s-a promis un post de manager vanzari(1000RON salariu fix+comision+bonusuri, in prima luna 400 de RON bonus fix), am stat 2 luni: recrutare, traininguri, prezentari, aducere de clienti...Am primit 200 RON din toti banii promisi, astazi am aflat ca nici cei 400 RON nu mi mai dau! Nu recomand !!!
Alexandru Joi, 28 August 2014
Buna seara.Numele meu este Alexandru.Lucrez in SPS de cand s-a deschis compania si compania a facut 1 an.Pot spune ca intr-un an de zile am vazut si bune si rele in Standard dar faptul ca s-a dezvoltat foarte mult clar se vede.La inceput,ptr ca toate au un inceput,a fost greu.Pentru ca a fost mult de lucru pentru a cauta o dezvoltare cat mai rapida.Dintotdeauna compania a cautat consultanti in vanzari care isi doresc sa castige fara a fi nevoie de o motivatie fixa.De cand lucrez aici am obtinut o dezvoltarea personala a prototipului de om care se descurca in orice situatie gasind o solutie, nu o scuza buna de a ramane pe loc(si lectia asta ramane valabila in orice situatie din intreaga viata).Sunt doua categorii mari de persoane in viata asta: Optimisti si Pesimisti. Acum si daca vad o usa inchisa ma uit dupa geamul deschis.Se spune ca orice face omul cu mana lui se numeste lucru manual(in vanzari asta se reflecta si in salariul pe care il vei primii la sfarsit de luna in orice domeniu ai activa indiferent de firma).Cei care nu veniti macar la interviuri dar mai si postati chestii urate si neadevarate pe care le vedeti doar si numai din punctul vostru de vedere sunteti cei care va taiati sansa de la gura din prima.Oamenii de vanzari sunt cei motivati nativ si care isi doresc dezvoltarea, nu sa fie limitati.Cei care nu au nevoie de un angajator cu mentalitate de "stapan de plantatie".Nu merg sa stau la munca ca sa am de unde venii acasa,nu apas un buton sau vand sanwich-uri la Kfc si sunt un ratat cu mentalitate de om mediocru care isi uraste locul de munca,cu o viata de om mediocru,cu un salariu fix mediocru cu care pot sa-mi platesc nimicul ca NU AI CE FACE CU 800-1200 de LEI fix..Toti cei care v-au trimis email-uri/anunturi de angajare sunt cei care au muncit,muncesc si vor muncii incercand sa fie din ce in ce mai buni,oameni care nu asteapta sa le pice din cer,oameni care au scapat de ideea de angajat,au preluato pe cea de antreprenor= fii propriul tau sef ,deci care au avansat.Sunt tineri studenti care lucreaza chiar si liceeni cu varsta legala de a muncii, oameni in varsta care lucreaza la noi,care au familii,deci nu idioti care cred ca nu-si pot intretine familia nu mai zic de ei insisi pentru ca lucreaza pe comision.Sunt fosti angajati Zepter care "banuiesc" ca au plecat la o alta companie pentru ca "este mai rau".Si ce daca au lucrat la Zepter?Oricum aceste 2 companii SPS si Zepter au in comun doar faptul ca sunt firme de vanzari. Sunt putini cei care au scris lucruri bune pentru ca un om multumit mai spune la 2-3 persoane adica prietenii care merita o afirmatie sincera.Exact la fel este si cu clientii nostrii si chiar va rog sa va interesati cati sunt nemultumiti.Aparatele sunt grozave si schimba calitatea vietii,sunt certificate,patentate si dovedite,nu spun asta pentru ca sunt spalat pe creier doar pentru ca vad cum oamenii pleaca fericiti dupa sedintele de terapie pe care le fac gratis si apoi este inevitabil sa nu cumpere ceva ce le trebuie,nu pentru suntem noi manglitori si le "vindem".Ca nu bagi mana in buzunarul omului sa ii iei banii.Doar ii arati posibilitatea omului de a avea o viata mai buna.Ca sunt lucruri pe care le cumperi dupa varsta si in functie de nevoi. In concluzie eu sunt consultant medical aici la SPS unde in fiecare zi mi se intampla ceva nou si invat ceva nou,ma simt bine intr-un colectiv tanar si daca nu tanar atunci dezghetat la minte cu care am ce vorbi,unde nu ma plictisesc niciodata.Va astept cu mare drag la SPS sa ma cunoasteti pe mine si echipele care lucreaza aici ,asa mai din interior,sa stati macar 3 zile de proba care oricum sunt la orice job sa vedeti macar daca vi se potriveste si daca sunteti si voi in stare sa faceti ce facem noi si abia apoi sa va dati cu parerea.
Mimi Joi, 4 Septembrie 2014
Cam asa e cum a scris si ''asdas'' NU RECOMAND,NICI EU!!!!!!!