Forum despre Standard Products & Solutions SRL

Roxana Marti, 9 Septembrie 2014
Cheama cate 100 persoane la interviu pentru ca 95% ori nu trec de interviu,ori pleaca din timpul trainingului ( cum ar fi trebuit sa fac si eu),ori pleaca rapid in prima zi cand vad ca este cu totul altceva decat si-au inchipuit. Mie mi-au facut contract pentru ca eu am intrebat de el,nu ei. Cei 40 de potential clienti trebuie adusi integral de angajat,pentru ca de fapt baza de date care o au ei e Pagini Aurii. Iar comisionul minim de 1500 lei nu exista,o fata angajata de 3 luni a luat luna trecuta salariu 800 ron. Iar programul ptr banii astia e infernal ca sa nu mai punem la socoteala ca tipa la tine directorul daca ai o clipa de ragaz si nu esti cu telefonul firmei in mana,dand telefoane de zor.
Mimi Marti, 9 Septembrie 2014

Acuma am gasit un anunt in ziar,unde nu mai scrie Standard Medical sau SPS,scrie PROFIAGENT SRL ...salar 1700 Ron...interesant! :-P
"Oferta
Mediu de lucru placut
-Salar 1700 ron + comision
-Bonusuri
-Pregatiri si cursuri de dezvoltare profesionala gratuite.
-Posibilitatea de promovare
-Posibilitate de colaborare cu o firma stabila si de incredere"

Juliano002 Miercuri, 17 Septembrie 2014

Buna ziua,

Va invitam la interviu; joi 18/09/2014 sau vineri 19/09/2014 la ora 12.00.
Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturil disponibile in cadrul Departamentului Relatii Clienti;
Operator servicii clienti,Operator call center,Team manager.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.

Va asteptam la sediul nostru din;
Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1,vizavi de Medlife,cladirea cu poarta din inox cu steaguri

Cu stima,
Standard Products&Solutions

acest e-mail l-am primit si eu in aceasta dimineata....bine ca am acest forum si m-am lamurit ca este o mare teapa!!!

laura Luni, 22 Septembrie 2014

Acest Alexandru...mai nou se ocupa si de interviuri(cica)...nu raspunde decat cu greu la intrebari deoarece ...il citez"" intrebarile pe care le pui mi se par enervante''...am incheiat citatul...nu faceti greseli sa puneti intrebari inainte de interviu oameni buni...veti parea ENERVANTI . Apoi ti se spune clar '' vrei sa vii la interviu bine...nu vrei...si mai bine''...mai dragilor...a ajuns interviul pt angajare sa fie pe ''taraba'' la toti vanzatorii...vrei sa-l iei..bine...nu vrei...il ia altul care nu a citit ce trebuie pe forum. BAFTA TUTUROR.

Bianca Marti, 23 Septembrie 2014

Si-au mai schimbat putin strategia.Am fost si eu sunata de ei si eram in trafic si nu am inteles-o foarte bine pe doamna de la telefon.Mi-a zis "ati aplicat la unul din posturile noastre,va amintititi da?" .Eu fiind intr-o perioada in care aplic la multe job-uri de pe site-urile de recrutare i-am zis da si ulterior m-am gandit sa caut informatii despre firma si aici si bine am facut.Nu mi-au dat mail,mi-am notat eu adresa si mi-au spus sa vin cu un cv.Nu va lasati pacaliti !

alexandra Marti, 30 Septembrie 2014
Bine ca i-am cautat inainte. Bine ca exista acest forum. Bine ca ati scris. Multumesc!
Eu Marti, 7 Octombrie 2014
Interesante comentarii. Datorita acestui forum avem ocazia sa cunoastem mai bine firmele de pe teritoriul tarii. Voi spune pe scurt povestea mea. Zilele trecute am gasit urmatorul anunt:

Agentie de recrutare personal angajeaza secretara
Publicat 27 Sep 17:05 de persoana fizica laurentiu preda
Salariu: 1.100 RON

Agentie de recrutare personal angajeaza secretara. Doar persoana cu pregatire in domeniul resurse umane. operare calculator, redactare documente, MS Office. Salariu atractiv, cm. Cv si interviu pe email; aktiv. e. jobs@gmail. Com

Mi s-a parut interesant deoarece imi place domeniul resurselor umane si mi-am spus hai sa incerc.
Am primit doua invitatii, de la persoane diferite, niciunul numindu-se Laurentiu Preda, pentru interviu.

Buna ziua,

Va invitam la interviu; miercuri 08/10/2014 la ora 12.00.
Operator servicii clienti,Operator call center,Team manager.
Sa aveti asupra Dumneavoastra un CV si aceasta Invitatie printata.

Cu stima,
Standard Products&Solutions

Neavand vreo legatura cu postul pentru care am aplicat, nu am raspuns invitatiei, insa citind comentariile voastre am avut ocazia sa-mi dau seama cu cine am comunicat.
Va multumesc tuturor celor care ati avut curajul sa postati impresiile sincere si v-ati deplasat la sediul lor pentru a-i cunoaste si a va forma o opinie proprie.
vali Miercuri, 8 Octombrie 2014
Azi am primit si eu mailul asta:

Buna ziua,

Va invitam la interviu; joi 09/10/2014 la ora 12.00.
Sa aveti la Dumneavoastra un CV

alex Joi, 9 Octombrie 2014
Salut! Va multumesc tuturor pentru informatii, acelasi e-mail l-am primit si eu. Ma gandeam sa merg fiind nou in cautarea unui loc de munca dar m-am lamurit acum care-i treaba.
any Duminica, 12 Octombrie 2014
Pentru toti necunoscatorii...nu mai vorbiti aiurea...nu este nici Tzepter....nici o filiala a acestuia.Sunt foarte multe persoane chemate la interviu...dar raman fffffoarte putine.Este o firma serioasa...se dau banii la timp...chiar si inainte dak ai nevoie...dar asta depinde de persoana....o zi buna tuturor.
monica Marti, 14 Octombrie 2014
Bine ca exista acest forum!!!!! M am saturat de atatea tepe!!!! Rusine sa le fie. Ma bucura faptul ca nu am batut drumul de pomana. Va multumesc si toate cele bune tuturor!!@
Ann Miercuri, 15 Octombrie 2014
Si eu am primit un telefon de la ei, cica de la clinica clinique standard si un email cu adresa. Au spus ca am aplicat cu ceva timp in urma la ei pentru postul de consultant clienti, dar eu nu am aplicat.
Geo Joi, 16 Octombrie 2014

Am fost personal la asa zisa CLINICA dar cand au auzit ca lucrez laborant la directia Apele Romane s-au speriat si politicos mi-au spus ca s-au ocupat posturiile pt.moment cu toate ca la inceput mi-au promis salariu de 1000 Euro.In principiu stiu cam tot ce se practica in aceea locatie de tip PIRAMIDAL.Intradevar Romanul este usor de manevrat si astfel profita de acei tineri care muncesc neincetat pentru o cafea si un biscuite....Romani este timpul sa ne trezim iar aceste persoane venite la capatuiala sa dispara....ma intreb de ce oare autoritatiile tolereaza asemenea lucruri....oare SRI sau DNA nu stiu ?/???

mm Joi, 16 Octombrie 2014
Buna seara,

Azi am fost si eu sunata de la SPS, m-au felicitat pt faptul ca am fost aleasa sa particip la un interviu. Am cerut desigur sa mi se trimita mai multe informatii pe mail, dar mi s-a raspuns pe un ton nu tocmai politicos ca nu mi se trimite, vin la interviu sau nu?
Nu inteleg de ce nu pot sa-mi trimita mail daca nu au nimic de ascuns si nu mi-a placut lipsa de respect cu care m-au tratat. Daca asa e la telefon, cum poate fi la interviu...
Cred ca e pierdere de vreme.
dragut adrian Marti, 21 Octombrie 2014

m au chemat la interviu si cand i am intrebat pe ce site au dat ei anunt ca domne stai ca eu am o lista care mi a venit nu stiu de unde si bla bla uri i am refuzat simplu si frumos ...

gabi Marti, 28 Octombrie 2014

La Ma, 28 oct. 2014, 08:41 GST (GS), download cv a scris:

>*Buna ziua, Va invitam la interviu; miercuri 29/10/2014 la ora 12.00.
>Interviul este organizat pentru ocuparea urmatoarelor posturil disponibile
>in cadrul Departamentului Relatii Clienti; Operator servicii
>clienti,Operator call center,Team manager. Sa aveti la Dumneavoastra un CV.
>Va rugam sa va confirmati pe email prezenta la interviu. Va asteptam la
>sediul nostru din; Calea Serban Voda Nr 22 - 24, corp D, etaj 1,vizavi de
>Medlife,cladirea cu poarta din inox cu steaguri si doi vulturi cate unul
>de fiecare parte a portii. Repere: Piata Unirii, in spatele Restaurantului
>Horoscop, vizavi de MedLife. Cu stima
>Products&Solutions *
Salut tuturor
Era cat pe aici sa merg maine la interviu, bine ca m-am informat, am aplicat pe tocmai.ro la niste joburi dar nu cred ca la ei, in plus adresa e mai departe de unirii cum spun ei. Le-am raspuns ca am citit referinte despre ei, am vizitat site-ul dar nimic la echipa firmei, medici si altele...
Oricum cand vezi salariile de rahat postate pe tocmai, mizerie, ar trebui nimeni s anu lucreze pe salariile mizere si atunci or sa ridice nivelul, oricum si politic se doreste sa stam in mizerie...
Bafta cautatori de job ca si mine, sa auzim de bine.

Someone Joi, 30 Octombrie 2014

Pentru @Any : nici nu stii despre ce vorbesti,nu?
Pe mine m-a contrariat, nu atat mesajul in sine, pe care l-am primit si eu ca si voi, cat partea din coada mesajului care mi s-a parut mai mult decat ilegala!!! Din mesaj reiese destul de clar ca:
1) indiferent daca cerem sa fim dezabonati din lista lor de mail-uri, nu se va intampla asa
2) daca vrem sa nu mai primim mail-uri de la ei sa ne stergem conturile de pe site-urile de locuri de munca unde suntem abonati (adica : nu vrem la ei , nu pupam nici in alta parte in acest fel....)
3) ...in sfarsit un sfat relativ bun: daca vreti sa nu va hartuiasca sa va puneti CV-urile de pe aceste site-uri pe privat, sa trimiteti doar cui vreti(dar va micsorati sansele de a fi vazuti de o firma serioasa)
4) si cea mai idioata si mincinoasa chestie spune ca nu au cum sa-si formeze baze de date, ca mail-urile se trimit automat de catre site-ul de joburi , dar cum dau de noi sa ne hartuiasca, pentru ca eu nu am aplicat decat direct pe mail( ATENTIE, eu nu am trimis CV, am cerut doar detalii) si deja am primit 2 mail-uri de la persoane diferite de la ei !!!
Ca o concluzie, chestia din subsolul mesajului (o incercare de semnatura probabil) este si incoerenta pe deasupra, sunt multe chestii care se bat cap in cap. Vedeti si voi si trageti concluziile:

”DACA NU DORITI SA MAI PRIMITI ACESTE INVITATII VA PUTETI DEZABONA TRIMITAND UN EMAIL CU TITLUL "DEZABONARE" LA ADRESA ; unwantred@gmail.com.
PENTRU CA NOI SA VA PUTEM DEZABONA INSA TREBUIE SA VA DEZACTIVATI CV-URI-LE ACTIVE POSTATE PE INTERNET,PE SITE-URI-LE COMPANIILOR DE RECRUTARE; EJOBS, BEST JOBS,MY JOB,TOCMAI.RO,MERCADOR.RO ,ETC. IN CAZ CONTRAR DE CATE ORI VOM POSTA UN ANUNT NOU SAU NE VOM REACTUALIZA ANUNTURILE EXISTENTE VETI PRIMI ALTE INVITATII PENTRU CA FIRMELE DE RECRUTARE VA REPARTIZEAZA CV-UL IN FUNCTIE DE CRITERIILE DE SELECTIE ALE ANGAJATORULUI CARE PUBLICA ANUNTUL.ASTFEL INCAT CHIAR DACA NU ATI APLICAT IN MOD SPECIFIC LA UN ANUMIT ANUNT ESTE POSIBIL SA PRIMITI O INVITATIE. NU AVEM POSIBILITATEA DE A FORMA BAZE DE DATE CU APLICANTI DE A VERIFICA IN PERMANENTA CINE A MAI APLICAT SAU NU.PUTETI EVITA ACEST LUCRU INTRAND IN CONTURILE DUMNEAVOASTRA PE CARE LE AVETI PE INTERNET PE SITE-URI-LE COMPANIILOR DE RECRUTARE SI SELECTAND OPTIUNEA; CV INACTIV. IN ACEST MOD DIN CONTUL DUMNEAVOASTRA PUTETI TRIMITE CV-UL DOAR ACELOR ANGAJATORI LA ALE CAROR ANUNTURI DORITI SA APLICATI. OPTIUNEA CV ACTIV PERMITE COMPANIILOR DE RECRUTARE SA VA REPARTIZEZE CONFORM CRITERIILOR DE SELECTIE ALE ANGAJATORULUI.
MULTUMIM PENTRU INTELEGERE!”

UN SFAT : daca trimiteti mail direct nu trimiteti CV-urile inainte de a cere detalii , pentru ca va vor hartui dupa aia, asa cum am patit eu cu o nenorocita de firma de recrutari de la care primesc telefoane aiurea si in ziua de azi !!!

andra Marti, 4 Noiembrie 2014
am primit si eu doua email-uri de la ei,primul nu l-am luat in seama dar astazi am primit altul si chiar vroiam sa merg.bine ca m-am informat :D acum chiar nu mai merg.multumesc
Daniela Marti, 4 Noiembrie 2014
Buna ziua, si eu am primit un email similar si intrand pe site-ul lor sa vad cine sunt pt. ca nu existau detalii despre job sau firma in email am constatat ca la sectia echipa si medici, pt. ca au asa ceva pe site, nu exista nici o echipa si nici un medic....este doar un bla, bla, site-ul....am 49 de ani si experienta......o firma serioasa din start se prezinta oricum si iti da si detalii despre job-ul la care te cheama, desigur.....deci, nu ma prezint la acest tip de email.....si la asa o firma cu site fara detalii.....
taiko Marti, 4 Noiembrie 2014

Clinique Standard <standard.clinique@gmail.com>
16:07 (Acum 38 de minute)

catre mine

Va asteptam maine, Ora: 12:00, la adresa:

Calea Serban Voda nr. 22 - 24, Clinica Standard Clinique se afla in incinta Hotel Grand Pier. Cum intrati in curte prima cladire, etajul 1.

Punct de reper, dupa Hotel HOROSCOP ca si cum mergeti de la P-ta Unirii catre Tineretului, dupa HOROSCOP faceti prima strada la dreapta si imediat prima la stanga, treceti pe langa un parc iar pe partea dreapta este intrarea in curtea hotelului Grand Pier

Intrarea e strajuita de 2 statui cu vulturi inaripati. Ora la care incepe interviul este 12-00. De preferabil sa ajungeti cu 5 minute inainte.