Forum despre StanleyBet Romania

leo Vineri, 15 Iunie 2012
a lucrat cineva la StanleyBet? caut si eu sa vad despre ei ceva.
florin Vineri, 15 Iunie 2012
despre stanleybet cautam si eu pe net acum :)
A Luni, 9 Iulie 2012
Eu lucrez la Stanleybet de mai bine de 1an. Salariul e 960lei+bonuri de masa, plus ca ai si bonus din aparate. N-am avut probleme cu sefii, colegii din agentia unde lucrez sunt ok. Programul ti-l faci cu colegii..nu stiu ce as mai putea sa spun, daca aveti alte intrebari...
B Luni, 9 Iulie 2012
da, depinde mult si de colegii pe care ii ai !
C.Danifled Duminica, 18 Noiembrie 2012

Salutare!
Am lucrat pe Stanley aproape 1an. Salariul e de 960 lei + 189 lei bonuri de masa.
Programul e destul de incarcat,se lucreaza 8-10-12 ore/zi..minim 3 zile pe sapt
dimineata trebuie sa fi la 8,45 la munca + plus ca seara pleci cu taxiul,pe care-l astepti 10-15 min.
Sefii iti dau doar sarcini,sa nu le spun ordine..iti cer f multe,si iti ofera f putin..daca ai aparate in agentie,trebuie sa mai faci un set de acte seara..deci sa nu va asteptati sa iesiti mai devreme de 00,30 + ca trebuie sa faceti si curat

Sa nu va asteptati la un soi de rang inalt de clienti.
Spaga - nu va asteptati la prea multa,multi isi fac bilete la voi,dar cand vine vorba sa ridice castigul isi trimit prietenii sau se duc in alta parte
Colegii - te vei intelege cu ei cand vine vorba de program
Programul in zilele de sarbatoare/an nou - deschis,sa nu va asteptati sa stati acasa,se lucreaza de Paste,Craciun si An Nou in concluzie 365-366 zile pe an
De mentionat ca 1-2 ori pe luna sefii vin in control,si nu scapi fara o penalizare,10% din salariu
In agentii sunt camere,si nu aveti voie de iesiti de capul vostru,veti sta la munca8-10-12 ore,exact cum ati sta in casa.

R Joi, 22 Noiembrie 2012
subscriu cu cele scrise mai sus desi am lucrat operatoare la o firma concurenta - publicbet
acolo salariul de inceput este 750 lei si dupa 2 ani urci pe la 1000-1100 lunar (in functie de nr de ore lucrate)...
despre superiori numai de bine, insa si eu imi faceam treaba, dar despre clientela pot spune ca sunt oameni de ultima speta (circa 75%) si numai in zona mea ci in tot orasul imi povesteau colegii ca se confrunta cu acelasi soi de oameni - barbati care toata ziua nu stau decat de gasit combinatia castigatoare, pierzandu-si o buna parte din veniturile si asa modeste pt multi dintre ei...
volumul de munca era unul foarte mare, intrucat fiind flux continuu te trezeai ca intr-o zi de weekend cand toti parca innebunesc din cauza multitudinii de meciuri ca te apuca ora 3 si nu ai mancat sau nici macar nu ai mers la toaleta
apropo profitul unei agentii intr-o luna era de cca 15-25 mii euro, asadar tu primei 1-2% drept salariu, iar in cadrul sedintelor daca se propunea o marire de salariu sefii ziceau ca nu sunt bani (noi stiind ca reteaua producea masiv pe spinarea amaratilor care ne vizitau chiar si de 5 ori pe zi pt ca pierdeau constant )

intradevar daca doriti sa va angajati aici, intrati intr-o astfel de agentie si vedeti ce personaje sinistre veti avea zilnic in preajma

singurul lucru bun era ca nu se fuma in incinta - in rest un job de rahat plin de clienti de rahat si cu o salarizare de rahat, si totusi care produce miliarde lunar pe seama prostiei si saraciei jucatorilor
R Joi, 22 Noiembrie 2012
tot la publicbet am uitat sa mentionez ca bonusurile nu se dau decat de craciun, parca vre o 3 bonuri cadou de 50 lei, concediul esti obligat sa-l iei cand vrea conducerea, iar despre invoire sau plecare din timpul programului pt urgente nu poate fi vorba...de asemenea ti se cere sa vii cu 30 min inainte pt a depune banii la banca pe ziua anteriora,
- un schimb de tura se realizeaza foarte greu, cu aprobarea managerului zonal, care invoca la randul lui faptul ca nu il lasa cei de la bucuresti etc si te apuca lehamitea...
- trebuie sa fi foarte atent la salariu intrucat contabilii "gresesc " frecvent in defavoarea ta..
- daca ai nevoie de adevarinta etc urgent, ti se spune ca platesti curierul sau astepti pana se duce managerul la bucuresti si ti o aduce (cca 1 data pe luna) desi agentia produce poate 1000 euro zilnic
- daca ai ceva de comunicat cu colegii etc trebuie folosit telefonul personal intrucat telefoanele fixe din agentie sunt restrictionate in reteaua firmei (asadar cheltui minute sau credit personal pt activitatea firmei)
-daca apar probleme de reparat tot tu te ocupi(vorbesti cu sotul etc), nu-ti pune la dispozitie materiale pt igiena personala (desi toata ziua le numerii banii), ei iti trimit intr o luna doar o solutie de spalat geamurile - tu trebuie sa cumperi ziare pt geamuri:))) - si podeaua si un mop la 2-3 luni (nimic nici macar pentru toaleta)
toate astea in conditiile in care profitul lunar al unei agentii e -repet - in medie 20 000 euro!!!!
fely Joi, 13 Decembrie 2012
dar de agentiile planet win 365 ce ziceti? trebuie sa incep maine training-ul si sper sa fie ok.
A Vineri, 28 Decembrie 2012

@C. Danifeld, nu stiu in ce agentie ai lucrat tu, dar nu e asa in toate. De ex, la mine in agentie, salariu+bonus aparate+spaga, ajung la mai bine de 15 mil. Nu poti sa-ti dai cu parerea in general daca ai lucrat doar intr-o agentie. La fel si cu sefii..presupun ca l-ai avut pe Cristian D., dupa nick name-ul pe care ti l-ai ales..am auzit ca e dur, dar nu toti sunt asa. La mine in agentie nu sunt clienti asa cum zici tu decat vreo 2-3 pe care avem grija sa-i potolim. Depinde foarte mult unde nimeresti!

petruta Joi, 14 Martie 2013
As dori sa ma angajez si eu la stanleybet ccu cine trebuie sa vorbesc?
:) Sambata, 23 Martie 2013

apropo de ce spune ''R''
eu lucrez tot la public bet si intentionez ca sa-mi bag preavizul.nu din cauza managerului sau ceva de genul ci din cauza clientilor.

m-am saturat de mitocani care jignesc,de fraieri care baga 5 lei si-ti sparg aparatul pt ca nu a prins dublaje..etc..
iar de spaga....sunt zile in care nu plec nici macar nu 1 leu..
e frumos ca job.imi place,dar din cauza aparatelor...sunt cu nervii intinsi la maxim.
da...salarutl este mic in comparatie cu munca depusa,e adevarat ca dureaza sa iti aduca o adeverinta,avem controale trimise de firma(persoane angajate special pt asta),dar ce tine de igiena...sincera sa fiu eu in fiecare luna cer mop nou,la 2 luni matura noua si tot asa.e adevarat sapunul il cumparam noi.
asa ca ganditi-va de 3 ori cand va angajati in domeniu.repet:e super tare ca job,dar trebuie sa ai nervii tari

curios Marti, 2 Aprilie 2013
Am o intrebare despre publicbet, daca esti din provincie te mai trimit la test la Bucuresti? Parca asa stiam ca era in trecut.
cristina Luni, 15 Aprilie 2013

Se mai fac angajari la Stanleybet in Bucuresti?

fost Duminica, 15 Septembrie 2013

pacat ca este o firma mare dar mentalitatea romaneasca si-a pus amprenta asupra ei, salarii mici in conditiile in care tu produci banii aia (si multi mai multi) pentru companie.

Ana Marti, 24 Septembrie 2013
Am si eu o intrebare pentru cei angajati acolo. Stiu ca programul de lucru este de 12 ore/zi-doua zile consecutive, apoi doua zile libere. Acest program este trecut pe contractul de munca? pentru ac este un program ilegal. In Codul Muncii este stipulat ca dupa 12 ore de lucru, este obligatorie o pauza de 24 de ore.
m Marti, 24 Septembrie 2013
Probabil vei avea un contract de 8h/zi...cam asa se obisnuieste
simona Miercuri, 2 Octombrie 2013

buna, astazi trebuie sa merg la un interviu STANLEYBET stie cineva vreun secret?
am vazut ca pe unii ii intreaba daca le plac jocurile de noroc si joaca la interviu
ce ar trebui sa raspund
ms

maria Miercuri, 2 Octombrie 2013
E la mintea cocosului ca raspunsul este nu....
Cum a decurs interviul?
simona Miercuri, 2 Octombrie 2013
bine, trebuie sa ma sune maine cel tarziu sa imi dea un raspus, cica se face un curs de instruire timp de 5 zile la bucuresti
mihaela Vineri, 11 Octombrie 2013
buna , as vrea sa stiu simona daca ai fost la cursul de instruire de la bucuresti. Am fost si eu la ei la un interviu si am fost sunata apoi pentru a merge la acel curs . As vrea sa stiu daca se merita.