Forum despre Star Storage

detaliu Marti, 12 Februarie 2013
A lucrat cineva la Star Storage?
Ina Joi, 11 Aprilie 2013

As putea spune cateva din experienta mea in departamentul de Dezvoltare Software al acestei fime:

Lucruri bune: Program flexibil. Atmosfera ok.

Lucruri rele:
Orice activitate ce reprezinta o investitie in angajat (team-buildinguri, iesiri de departament, evaluari) are prioritate 0 din partea sefului de departament. Probabil ca pentru o firma ce se lauda cu cifre de afaceri de milioane de euro reprezinta prea mult o iesire trimestriala in care se cheltuiesc max 20mil lei vechi. Ca sa nu mai zic de salariile sub media pietei sau de vesnicile promisiuni de cursuri.

Maria Luni, 22 Iulie 2013
pentru o pozitie de Project Manager care este salariul?
cristina Luni, 28 Octombrie 2013

Chestia asta cu nu s-au organizat petreceri de craciun si teambuilinguri este noua. probabil ca zara e noua in companie si nu stie.
S-au organizat. Si au fost foarte ok
Daca esti la inceput de drum iti recomand cu mare drag Star Storage.

Salut Vineri, 29 Noiembrie 2013
Salut vad ca sunt foarte multe posturi vacante pe myJob , ma interesa unul anume poate stiti voi mai multe : Junio Imaging consultant .
Din punctul meu de vedere se cer foarte multe tool-uri si limbaje de programe astfel :
Experienta in dezvoltarea de solutii Imaging ( de exemplu: Captiva, Datacap, Kofax, etc);
- Cunostinte despre scanare (concept de imagine, algoritmi de corectie, OCR, etc);
- Experienta in dezvoltare in C#, VBA, JavaScript;
- Experienta in dezvoltare MS-SQL (T-SQL, Stored Procedures, XML Data etc);
- Experienta in dezvoltarea pe Reporting Services reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de administrare a unui server de aplicatii (de exemplu: IIS, Jboss, Tomcat);
- Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10);
Sunt practic foarte multe limbaje , oare nu sunt niste cerinte cam mari pentru o pozitie de junior?
john Sambata, 30 Noiembrie 2013
@Salut: aplica, vino la interviu si ai sa vezi.P.S. Te gandesti la un job part time?
Salut Duminica, 1 Decembrie 2013
@John , in ce average se invarte salariul pentru part -time ? dar pentru full time? Ma interesa ce anume se face mai exact din toate aceste limbaje , sa nu fac drumul ...
Gogu Miercuri, 23 Aprilie 2014
Eu o sa ma duc la un interviu la Star Storage si din cate am inteles a fost cumparata de o firma straina, acum intrebarea mea este: cum treaba prin Craiova ca tester?
no name Joi, 24 Aprilie 2014
daca ajungi la interviu sa ne spui si noua cum a fost. bafta;)
alex-alex Vineri, 30 Mai 2014
pe domnul manager care conduce un lexus, stie cineva cum il cheama?
Laur Miercuri, 15 Octombrie 2014
O adresa de e-mail pe care sa pot aplica aveti?
ss Miercuri, 19 Noiembrie 2014
Care sunt salariile pe partea de analiza?
Eu Marti, 6 Ianuarie 2015
Star Storage este o firma exceptionala, cu oameni deosebiti si cu un management unit, care stie ce-si doreste si care traseaza directia companiei. Bineinteles ca sunt si mici ...
yo Sambata, 10 Ianuarie 2015
Care sunt salariile pe partea de analiza?
Utilizator2017 Marti, 14 Martie 2017
O fabrica. Murdar si cu oameni needucati. La interviu am dat un test care presupunea lucrul la computer, cand am inceput activitatea mi s-a cerut sa car cutii (pe unele dintre ele ...