Forum despre Starbyte

mihai Joi, 6 Martie 2014
ceva informatii despre aceasta firma? colegi/sefi atmosfera?
Interviu Luni, 10 Martie 2014
Buna , a fost cineva la interviu la aceasta firma?
interviu Miercuri, 12 Martie 2014
Pareri dupa interviu: pare a fi o firma cu posibilitati reduse, vor un senior developer bun, cu responsabilitati, care sa se implice in toate fazele proiectelor pe care le au, eventual sa si actualizeze aplicatiile existente dar au un buget salarial extrem de mic la dizpozitie. DIn punct de vedere profesional nu se merita deoarece jobul implica mentenanta/extinderea aplicatiilor existente iar technologiile folosite nu or sa-ti fie de ajutor in viitor
Ca si atmosfera nu am lucrat acolo dar parerea personala e ca o atmosfera tipica de startup, cu hey rupuri multe si putine beneficii
marius Joi, 20 Martie 2014
Am lucrat la aceasta firma pe vremea cand se numea Fasma si avea sediul in Panduri.
Pe atunci atmosfera era f klumea, dar multi din colegii cu care am lucrat stiu ca au plecat.
Probabil proiectele aflate in mentenanta si extindere sunt cele incepute atunci prin 2005-2006
sau chiar mai devreme. Proiectele la care am lucrat foloseau tehnologii noi atunci.
Stef Luni, 1 Septembrie 2014
Cea mai cool echipa, seful pe masura. Salarii medii.
SPL Vineri, 5 Septembrie 2014
Foarte ok firma. Am lucrat in perioada in care a lucrat si marius plus inca vreo cativa ani... inca tin legatura cu ei si merg periodic la cafea si o tigara cand sunt in zona.

Colectivul e haios si unit. Salarial stau binisor. In media din domeniu. Tehnologie stiu ca e ok.

recomand!
pacat Vineri, 5 Septembrie 2014
pacat ca sunt doar 3 oameni in firma :D restul.... doar anunturile pe net de ei
Stef Joi, 18 Septembrie 2014
Cum sa fie 3? Au 30 de angajati!
zelea Joi, 3 Martie 2016
- salarii cam sub media pietei
- managementul se implica in coding
- tehnologii vechi fara dorinta de a schimba
- echipa cool
- se lucreaza in stil heirupist
- hardware bun
- conditii decente desi e cam inghesuiala
clt Joi, 10 Martie 2016
Salariile cam la medie, dar cu PFA (nu stiu acum, dupa ce s-a schimbat grila de taxare)
Proiecte de lunga durata si multe tool-uri interne
Management-ul chiar decent, cu o singura exceptie (dar controlabila). Da, se implica si in cod, dar totusi cu knowhow
Reticenta la tehnologii noi (se lucreaza cu un CMS in WebForms si pe asta se va lucra in continuare) si fiecare e cu specializarea lui
Media de varsta putin peste 30ani
Colectiv misto (dar personalitati puternice), sediu in vila din cotroceni, toate utilitatile, etc.

Merita pentru un timp, dar nu prea lung