Forum despre Stefanini Romania

Mara Joi, 22 Septembrie 2011
eu nu mai inteleg, acum e stefanini techteam dar am vazut si akela. care este de fapt. incerc sa ma uit la ei pe site insa nu gasesc joburi sau ceva semanator. cine este in techteam in momentul de fata? ce puteti sharui?
toma Vineri, 23 Septembrie 2011
sunt doua mey, stefanini si akela, in acelasi loc parca. de unde te-a sunat cum s-a prezentat?
Ionut_66 Luni, 10 Octombrie 2011
nu e tot acolo. Stefanini e langa HP iar Akela in partea opus (spre PG). Eu am fost la un interviu la Stefanini pt IT heldesk cu engleza. Am dat un test destul de greu si am luat 60% iar minim era 80%. Prin urmare, n-am fost acceptat.
Ioana Sambata, 15 Octombrie 2011
pt. proaspeti absolventi de facultate, da recomand si eu TechTeam. salarii undeva in jur de 14-15 mil, dar conteaza cat negociezi la inceput. munca este nu-i bai, dupa ce va obisnuiti voi cresc si pretentiile, atunci se complica lucururile :) bafta !
Peroni Sambata, 15 Octombrie 2011
rabdare rabdare si iar rabdare.
asa se defineste procesul de recrutare la stefanini techteam.
exista si posibilitatea sa nu mai primesti un raspuns chiar.
Granreno Miercuri, 19 Octombrie 2011
hello hello, subscriu la ce a zis "Peroni", rabdare de fier si daca sunteti implicati si in alte procese de recrutare s-ar putea ca techteam sa vina cu raspunsul dupa ce deja aveti 2 luni la actualul loc de munca :) bafta !
Mircea Vineri, 3 Februarie 2012

stiti cumva ceva despre aceasta pozitie in stefanini Service Desk Manager:

nu imi dau seama ce proiect ar fi.

Anusk Marti, 7 Februarie 2012
@Mircea: coordonator de proiect help desk; e operational manager din cate imi dau seama deci practic se ocupa de buna desfasurare a proiectului si a proceselor din cadrul lui. ai aplicat? :)
Teo Marti, 14 Februarie 2012

salutare. vad ca cei de la Stefanini au posturi noi pe IT Technician with French, au postat azi pe bestjobst. as dori sa stiu cam ce nivel de franceza trebuie sa stii pt a avea sansa unui interviu la ei. stiu firme care daca ai medium in CV te resping din start.

multumesc. teo

john78 Sambata, 18 Februarie 2012

sal. stiti cam ce salariu (interval) este pt Service Desk Manager la Stefanini? vreau sa stiu daca este peste 2000€ ca sa stiu daca aplic sau nu. thanks.

helsy44 Duminica, 26 Februarie 2012
yellow. ce teste sunt mai exact pt. IT helpdesk la cei de la stefanini? este pentru germana. daca cineva poate sa shareuiasca ceva ii sunt recunoscator pt ca m-ar ajuta sa-mi fac o parere. va multumesc.
Rrrr Marti, 27 Martie 2012
stie cineva ce inseamna site manager director la stefanini? :) multumesc
Maier Joi, 12 Aprilie 2012
ce interviu se da la stefanini techteam? se da la sediu sau pe telefon sau cum este mai exact?
lulu90 Luni, 16 Aprilie 2012
Maier: ai mai multe interviuri dar asta depinde de pozitia pentru care ai aplicat la Stefanini TechTeam. in principiu exista un prim interviu telefonic in care ti se explica despre ce este vorba mai exact, se stabilesc urmatorii pasi. apoi exista un alt interviu telefonic pt. a-ti testa nivelul de limba straina, in caz ca esti pe o pozitie care implica o limba straina. si tocmai dupa aceea esti chemat la sediu pentru interviul cu HR-ul, respectiv pentru a da un test "tematic".

succes !
sp33dy Vineri, 11 Mai 2012
Salut,
un interval de salarizare pe IT helpdesk la ei stie cineva?
Multumesc
rocks Vineri, 11 Mai 2012

sp33dy: 350-700€ depinde de limba si proiect evident, desi de cele mai multe ori degeaba dau aia mai mult de la sursa ca stefanini isi ia ia cat vrea

Robert Joi, 24 Mai 2012
firma e ok..sunt de 1 an acolo si nu pot sa zic ca regret alegerea....in general ei au multe proiecte de outsourcing IT sau Business Procesing(Travelport,Avid,Life Science pentru cine vrea sa se informeze)...salariile sunt foarte ok pentru ce exista in momentul actual pe piata la acest nivel...pentru un inceput de cariera e un loc bun firma avand foarte multe oportunitati de avansare (in special pe IT)....colectivul e in general plin de tineri 20-30 cam 90% din firma...din punctul asta de vedere pot spune ca am cei mai tari colegi si sefa:D ...jobul e singurul lucru care poate sa difere(sa fie mai stresant sau nu) pentru ca in general au customer service pentru entry-level si trebuie sa ai si un pic de noroc cu ce tip de clienti te alegi.Sa nu uit au multe posturi pe timp de noapte fiind multe contracte cu US.Va urez succes tuturor.
narcis Joi, 7 Iunie 2012
o firma ok mai ales ca inveti mult daca esti pe partea de IT si evident daca iti place. mai departe, depinde de tine, depinde de noroc, depinde de ce vrei sa faci.
elg88 Miercuri, 27 Iunie 2012
Salut,

Despre jobul de software tester poate detalia cineva cum se petrece activitatea? volum de munca? relatii cu colegi/sef etc; nivelul salariului (in conditiile in care nu e vorba de un tester entry level ci unul spre mediu); promovari/bonusuri etc; orice info e binevenita.

Multam anticipat
fefe Vineri, 29 Iunie 2012
Buna! stie cineva cam cat se plateste pe travelport pe engleza si o limba rara? ms