Forum despre Steve Madden Romania - TR IT Team

Fishy Vineri, 1 Noiembrie 2013
Foarte ciudata aceasta companie..am fost recent la un interviu si nu pot sa spun decat ca activitatea se desfasoara intr-o viluta galbena cu un gard de fier zona Rahova...doua, trei camarute cu cativa angajati care mie personal mi s-au parut cam frustrati. Interviul a constat intr-un test de limba engleza, mai degraba multa gramatica, o trecere de la vorbirea directa la vorbirea indirecta...timpuri verbale, if clauses...dupa care urmeaza o discutie cu managerul, insa spre dezamagirea mea era un domn care nu numai ca se lauda ca stie foarte multa engleza introducand in conversatie numeroase cuvinte pompoase dar si multa aroganta si intrebari destul de stupide..personal mi s-a parut ca nici nu stia ce tip de persoana isi dorea sa angajeze...Salariul era de 1200 de ron net..programul in ture..se lucreaza si noaptea pentru ca este o firma americana plus sporuri de noapte care se pare ca nu se platesc dublu asa cum este normal ci pe undeva la 175%...
Groaznic este Vineri, 18 Iulie 2014
Si in plus, nici contractul nu se semneaza imediat dupa ce termini training-ul, asa cum iti promit, ci dupa ce incepi sa lucrezi ca prostul. Eu am stat 3 saptamani acolo, am pierdut 3 saptamani mai corect spus, dupa care am fugit unde am vazut cu ochii. Cea mai urata experienta din viata mea profesionala pana acum. Iar da, managerul este foarte arogant si toata lumea are obiceiul de a-l peria, ca sa nu ma exprim mai urat :)
job de oameni fara experienta Luni, 29 Septembrie 2014

Ce e de zis...? manageri promovati pe pile, sau cel putin 2 dintre ei sunt pusi acolo degeaba. Angajatii sunt tratati cu aroganta. daca-ti place sa muncesti nopti in sir si sa fii facut sa te simti de rahat la cea mai mica greseala, aici este locul pt tine. Nu mai zic ca cel putin o sapt pe luna nu e hartie igienica si apa, deci iti iei de acasa :)). Calcularea salariului, ATENTIE, este CEL PUTIN bizara. Nu veti primi fluturasi iar metoda de calcul va va fi explicata de catre patron intr-un fel in care cu siguranta nu veti intelege desi toata lumea din firma se preface ca a inteles :D. Oportunitati de promovare REALE, nu pe post de researcher, NU SUNT. Managerii nu pleaca de pe posturi fiindca, neavand studiile si experienta necesare, nu vor mai putea fii manageri in alta parte. Ce sa zic.... parti bune sunt ca salariul intra la timp, iarna stai la cald, vara la racoare. iti faci prieteni si iti exersezi engleza. Il consider cel mult un job de studenti de cateva luni

TheFactor Miercuri, 3 Decembrie 2014

Salariul este de 1200 lei la care ti se "adauga" sporuri. Luna asta iti da 100 de lei in plus, luna urmatoare iti ia 200 din salariu.
Un lucru totusi bun este ca ti se deconteaza transportul seara, insa si aici sunt bug-uri.