Forum despre Succes Human Resources TGM (Succes HR Expert)

plictisita Joi, 10 Aprilie 2014
De angajat prin ei sau nu problema sta in comision si in angajatori unde au ei contracte depinde de cat de seriosi sunt ei.Firma Success ESTE O FIRMA NESERIOASA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE DE LA RECEPTIE PANA LA CINE TINE INTERVIUL,
Am fost acum o sap la ei si mia tinut 2 persoane interviul o doamna (aranjata bine cred ca este sefa) si un tip tanar destul de sociabil ..Din pacate Doamna a tinut tot interviul cu mine si a vorbit non stop imi spunea de anumite lucruri ce nu aveau treaba cu interviul in sine ...Angajatori ca sunt seriosi ca ea doreste ca eu sa imi gasesc un loc de munca bun in care sa performez sa cresc sa castig un salariu bun etc....(Vrajeala multa) ce am invatat din experienta aceasta sunt 3 lucruri;
1 SA MA GANDESC BINE DE 4 ORI DACA MA ANGAJEZI PRIN EI
2 DE CE SA PLATESC UN COMISION LA AGENTIE?
3 SA UIT DE ACEASTA FIRMA PREFER SA STAU ACASA DECAT SA MA DUC SA MA ANGAJEZ PRIN EI.
NU AVETI INCREDERE IN EI ...AU POSTURI CU SALARII DESTUL DE DECENTE DAR DIN PACATE AU PERSONAL FOARTE PROSTE.
COMISION AM INTELES CA SUNT DOUA VARIANTE : 50% DIN PRIMUL SALARIU SAU UN SALARIU IMPARTIT IN TREI DECI...CINE ARE CHEF SA PLATEASCA AIUREA E TREABA LUI EU AM 30 DE ANI SUNT O PERSOANA CARE NU CREDE IN TIPUL ACESTA DE FIRMA.
Mult Success sa fiu in ton....
@eu Joi, 10 Aprilie 2014
bravooooo plistisita!!!
plictisitul Sambata, 26 Aprilie 2014
NU VA MAI DUCETI LA INTERVIURI PE STR VASILE LUCACIU NR 52 ,DACA DORITI CAUTATIVA DE MUNCA PE ANUNTURI TOCMAI MERCADOR ETC ...DATI BANII AIUREA SI NU SE MERITA FIRMA ESTE FOARTE SLABA.ITI IAU COMISION 1 SALARIU NET SI TE TRIMIT CU RATB DOAR CU ADRESA IN MANA.RUSINE