Forum despre Superbet

cerasela Miercuri, 12 Decembrie 2012
as dori sa stiu dak s-au marit salariile la superbet stiti ceva?
adela Marti, 5 Martie 2013
ce inseamna salarii marite?
laura Miercuri, 13 Martie 2013
Mai multe detalii despre aceasta firma?!
Multumesc!
otto Marti, 2 Iulie 2013
nu da nimeni detalii? eu stiu de program- 12 ore -2 zile lucru,2 zile pauza. salariu srie cineva?
p Joi, 25 Iulie 2013
citeste pe paginile de la concurenti...de acolo reiese ca e atmosfera trista, manageri habarnisti si munca multa...
Ana Luni, 23 Septembrie 2013
Programul lor de lucru e ilegal. In Codul Muncii scrie ca dupa 12 ore de lucru, trebuie sa urmeze o pauza de 24 de ore. la ei se lucreaza doua zile 10-22, cu doua zile libere.
C Miercuri, 30 Octombrie 2013
Mai multe detalii? Salarizare, conditii de munca etc?
tutzi Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Salar 850+bonuri
Ramona Marti, 25 Februarie 2014
Stie cineva daca se dau anumite teste la interviul de angajare la Superbet?
Daca da ce fel de teste sunt?
franc Sambata, 22 Martie 2014
da se da o testare psihologica in faza anterioara interviului.test IQ
Atr Luni, 31 Martie 2014

Daca e cineva care a lucrat la Superbet ca operator il rog sa scrie aici.

abc Marti, 10 Iunie 2014
se lucreaza 12 ore de la 10:00 la 22:00 dar tu trebuie sa fi in firma la 9:30 dimineata cel tarziu sa verifici actele daca sunt in regula banii la fel daca nu lipsesc , apoi la 9:45 sau 9:50 primesti oferta zilei si trebuie sa scoti oferta de panou si ofertele pentru clienti si asta dureaza ceva timp, trebuie sa pui toata oferta pe panou la la 10:15 cel tarziu daca nu se iau de tine de ce nu te misti mai repede, seara la ora 22:00 se fac inchuderea, poti termina si la 11 noaptea, poti pleca acasa dupa ce termini actele, dupa ce faci curatenie in sala, dupa ce totul este in regula.

Nu ai pauza de masa mananci pe fuga atunci cand nu e aglomerat, la inceput te vor muta dintr-o agentie in alta pana iti gasesc una fixa (adica pana cand o fata isi da demisia sau este muatata).
Te vor chema la serviciu pentru diferite lucruri care nu iti sunt scrise in contract, spre exemplu daca ei cred ca pereti sunt murdari tu ii vei spala cu cif si cu buretelul, daca se varuieste esti chemata si tu sa ajuti sa dai cu lavabila si sa faci curatenie.
o singura data pe luna se face curatenie in unitate, sunt chemate toate casieritele care lucreaza acolo si fac curatenie dimineata de la 7 dimineata pana la 9:30, daca nu este in regula sau daca vin in inspectie sau daca nu ai sters si stingatorul de incediu de praf esti penalizata iti vor lua din bonurile de masa.

daca ti se intampla ceva si chemi bgs nu va ajunge imediat dureaza 5-10 min pana ajunge.....dupa mine in timpul acela se pot intampla multe la cat sunt de nebuni oamenii de acolo...
glarostonanemo Miercuri, 6 August 2014
plus ca de sarbatori nu ai liber decat prima zi de paste, prima zi de craciun si pe 1 ianuarie.
dea Marti, 12 August 2014
abc-chiar nu stiu de unde ai scos atatea porcarii.nu penalizeaza nimeni nimic cu stingatoare,curania nu e obligatorie de la 7 dim,e o nebunie ce spui,bgs vine destul de rpd,curatenie sa faci mi se [are normal,actele daca te pricepi seara le gati si in 15 min si la zece jum max esti acasa,oferta vine si la fara douzeci,nu se ia nimeni de noi daca nu terminam cand sunt probleme.poate sunt zone diferitesi depinde dar in jud hd e chiar ft bine la superbet sa stii,si la bani si la tot.
Supbet Miercuri, 10 Septembrie 2014

Am avut ocazia sa lucrez in aceasta firma , nu am fost foarte incantata plus ca referitor la penalizari este foarte adevarat ,daca s-ar putea sa te penalizeze pe motiv ca te duci la baie si asteapta clientul ar faceo. Ca sa iti fie bine trebuie sa te inprietenesti cu managerii. In fine nicaieri nu e roz , dar ai nevoie si de sprijin dn partea angajatorului .

anca Sambata, 13 Septembrie 2014

Am lucrat la Superbet aproximativ un an si jumatate...pot spune ca a fost ok dintr-un singur punct de vedere, mie personal mi-a convenit programul lor de 2 zile la munca, 2 zile acasa pentru ca eram la facultate si mai avem cat de cat cum sa ajung, bineinteles ca nu ma angaja nimeni in alta parte pentru ca nu aveam tipica experienta pe care toti o cer inca de la inceput.
La inceput, mai exact in primele 3 luni a fost salariul f mic, cam 700 lei cu tot cu tichetele de masa, dupa 1000 lei+ tichete de masa. Ce este drept ca mai scoti bani in plus, dar depinde de locatie, depinde de clienti, depinde si de tine daca esti o persoana sociabila. Mai exact erau zile in care faceam si 200 lei partea mea intr-o zi, dar si zile in care poate nu faceam nici 10lei. Am spus partea mea pt ca de ceva timp cam in toate agentiile s-a bagat dublaj, adica 2 persoane pentru ca nu se mai face fata. Vreo 5-6 luni a fost bine, desi m-a plimbat fff mult, insa am avut un manager ffff corect, f responsabil, f intelegator, era un om bun, care avea suflet mai pe scurt (B.N). Dupa aceste 6 luni, managerul meu a fost inlocuit de o tipa, care la prima vedere pare una de la coltul blocului de mananca seminte, de fapt cred ca asa si este pentru ca venea in control in agentie vara aceasta intr-un maiou suflecat peste burta, iar mie personal mi se pareal naibii de inestetic, mai ales cand nici conditia fizica nu e de partea ta, iar cand venea sa ridice actele (pe 15 si pe 30 ale lunii) ma suna sa ies in fata cu ele, iar ea statea in masina fredonand versurile lui salam...de fapt nu am nimic cu acest gen de oameni care isi vad de treaba lor, numai ca aceasta dra nu obisnuia sa stie sa te respecte...ea stie doar sa tipe, de fapt sa urle si sa oraganizeze sedinte in timpul liber al nostru in care sa ne ameninte intruna ca ne da afara daca gresim ceva, coincidenta este ca aceste sedinte se organizau doar in preajma zilelor de 15 si 30, atunci cand ea trebuia sa vina si sa ia actele sa le duca la sediu, bineinteles ca ne punea pe noi sa le caram si bineinteles ca ne si penaliza daca absentam, nu mai spun ca se oragnizau sedintele destul de dimineata si daca intarziai max 5 min iti incuia usa si te lasa afara, nu tinea cont ca tu cu o seara inainte ai ajuns acasa la ora 23:30 si poate ti-ai fi dorit sa dormi, sa te odihnesti, sa uiti de retardatii care intra acolo, de toti tiganii pe care ii rogi politicos sa incerce sa se emancipeze, macar cat stau acolo. Nu vreau sa credeti ca as fi avut vreun conflict cu dra manager, ea asa se comporta cu toate operatoarele, mai putin cu 3-4 fete, care st prietene de ale ei pentru care nu exista reguli.

Acum, sa va povestesc si despre modul de lucru, despre atmosfera de acolo.
Pe la ora 9 jum trebuie sa ajungi, sa te pontezi sa printezi ofertele, sa numeri banii, sa verifici aparatele, asta nu e f greu pt ca dupa max 2 sapt o sa iti intri in ritm, e usor. Problema care exista deobicei in astfel de locuri si care m-a si afectat este mediul, oamenii care se strang acolo ca in spatele blocului...care fac galagie intruna, care fumeaza continuu (toate aerisirile de la ei st cam de forma), care miros urat, care se iau de adevaratii clienti, cei care intra isi fac biletul, si pleaca ca niste oameni normali la cap. Nu, acestia stau acolo de la 10:00-22:00, intr-un final am ajuns sa nu ii mai suport, simtiteam ca ma imbolnavesc acolo, cel putin cu nervii eram la pamant. Exista buton de panica, BGS-ul vine destul de repede, maxim 5min, insa majoritatea st prieteni cu genul asta de oameni si bineinteles ca nu au ce le face.
Se fac periodic controale si daca te gasesc cu ceva iti dau penalizare, nu tin cont ca tu poate nu ai avut timp nici sa mananci...va rog sa ma credeti ca am avut zile, chiar f multe in care nu mancam nimic in 12h, iar la toaleta ajungeam o sigura data...agentia mea era pt 2 persoane, dar se intampla ca ei sa aiba nevoie de personal in alta parte si cateva ture ma lasau singura, da nu mancam nimic, nu aveam timp sa beau apa si faceam bilete plangand.

Ma bucur ca am plecat de acolo, mai ales ca acum profit din plin de drepturile pe care cu totii ar treb sa le avem, oriunde...pacat ca la noi in tara st tot mai putine locuri de genul acesta. Tara noastra ii incurajezi doar pe cei cu bani, care ne trateaza ca pe niste sclavi, ne exploateaza la maximum si ne si penalizeaza pentru un amarat si mizerabil salariu.

vio Vineri, 24 Octombrie 2014
Anca pentru ce mai exact se dau penalizarile?
raluca Sambata, 15 Noiembrie 2014
Are vreo importanta testul de angajare?
xo Marti, 9 Decembrie 2014
Buna! Am lucrat si eu in cadrul acestei firme si pot spune ca a fost ok. Unele dintre lucrurile mentionate mai sus sunt adevarate. Pe functia de operator calculator se da un test de pesonalitate la interviu. Nu este greu. Programul de luucru este de la 10-22, de luni pana duminica. Este adevarat ca trebuie sa ajungi cu 30 min mai devreme pentru a pregati oferta, curatenie etc. Se lucreaza de sarbatori, exceptie facand zilele de 25 dec, 1 ian, si prima zi de Pasti, insa toate aceste lucruri iti sunt spuse de la interviu. Salariul este micut, cca 900 lei+ bonuri. Daca ai norocul sa lucrezi pe o agentie buna mai faci si ciubuc. Este un job ce se potriveste in special pentru studenti. Alegerea este a voastra.
alina90 Marti, 3 Martie 2015
Buna anca! Referitor la msj tau, ai dreptate, stiu despre cine este vb. Daca esti draguta ai putea sa imi spui si mie ce ti.ai gasit de munk? As vrea sa lucrez si eu in alta parte, numai suport locul in care lucrez acum, o sala de jocuri . :(