Forum despre Sykes Enterprises Eastern Europe

eu Joi, 21 Martie 2013
la germana si spaniola salariile sunt cele pe care le-am scris, la italiana am presupus ca e ca la germana, daca nu atunci nu poate sa fie decat ca la spaniola (11.7 pe primele 3 luni si 13.9 dupa). bonusul se ia in functie de limba cu care lucrezi si conditiile de acolo.. SCUZE
eu Joi, 21 Martie 2013
poate am gresit salariul la italiana dar la spaniola si germana e cel scris de mine inainte.
informatiile despre salariul de la italiana le-am aflat de la un coleg a carui sotie lucreza la italiana. ma mir acum ca tu ma contrazici si spui ca nu e asa..
Sy Vineri, 22 Martie 2013
@MDA
Atunci ce salar ai tu pe italiana?
Si despre ce bonus e vorba, daca te afli in target pe luna respectiva?
Poate imi zici si parerea ta despre atmosfera in firma, ca vad ca parerile sunt impartite.
eu Vineri, 22 Martie 2013
unde lucrez eu bonusul sa ia daca iesi in primi 3 cu calitatea si performanta, la alte limbi sunt alte conditii pentru bonus. oricum bonusul e prea putin important.
eu Vineri, 22 Martie 2013
parerile sunt impartite pentru ca in functie de limba si firma cu care lucreaza conditiile de lucru sunt diferite. dupa cum am spus si inainte salarul e diferit, norma, bonusul.. depinde unde ajungi sa lucrezi.
ce poti sa iti spun ca salariile sunt in primele 3 luni intre 10.5 si 11.7 in mana + bonuri de masa
iar dupa 3 luni intre 13.9 si 15.3 in mana + bonuri.
si eventual dc ai noroc si un bonus care e totusi destul de mic.
eu Vineri, 22 Martie 2013
scuze am facut o gresala inainte, salarul in primele 3 luni e intre 11.7 si 13.9 :)
basti Miercuri, 27 Martie 2013
sal, imi poate zice cineva si orarul de lucru pt sykes? (cluj)multumesc
:) Duminica, 14 Aprilie 2013
cum decurg interviurile pentru sykes pe skype? cu cine sunt mai exact?mersi
ecco Luni, 29 Aprilie 2013
Buna,Stie cineva cam cat sunt salariile pe limba romana? Si cum e atmosefera in echipa?Am maine interviu, deci m-ar ajuta mult o parere :)
adabru Miercuri, 8 Mai 2013
Buna,As vrea sa stiu cate etape are procesul de selectie la Sykes? Am fost la sediul firmei unde am primit un test scris, am fost contactata telefonic pentru o discutie pe lb. ...
Out Vineri, 10 Mai 2013
Franceza 1650 brut plus bonuri in primele 3 luni. Daca pleci in prima luna de contract semnat esti liable sa platesti 300 euro contravaloarea trainingului, si tot asa descrecator ...
base Sambata, 11 Mai 2013
e adevarat ca in contract scrie ca daca pleci inainte de 9 luni trebuie sa platest 300 - 50 euro dar NIMENI nu a platit vreodata banii aceia. acea clauza din contrat e DE FORMA
moi Sambata, 11 Mai 2013
ce micut este salariul pe lb. franceza:((((Ai sansa sa ti-l mareasca in cateva luni daca te descurci bine?Merci
anonim Duminica, 12 Mai 2013
este necesara experienta pe un post similar?
Out Duminica, 12 Mai 2013
@base Daca tu zici ca acea clauza e de forma atunci si firma este de forma, adica zero. Niciun contract legal nu este de forma. Probabil ca nu e legala clauza atunci si e corecta ...
base Luni, 13 Mai 2013
iti spun doar, NIMENI nu a platit vreodata banii aia.. si iti spun chiar si cei de la HR lucru asta daca ii intrebifirma chiar nu e 0.. dar de asta te poti convinge doar dupa ce ...
base Luni, 13 Mai 2013
salarul la franceza e 1650 brut in primele 3 luni, dupa 3 luni e 2000 brut
Andreea Vineri, 17 Mai 2013
Si pe spaniola de ce e mai mic cu 5 milioane decat pe franceza? Wtf???
sykes Sambata, 18 Mai 2013
pe spaniola e 1650 brut pe primele 3 luni si 2000 brut dupa 3 luni la fel ca la franceza din cate stiu
Andreea Marti, 21 Mai 2013
Gracias!