Forum despre Sykes Enterprises Eastern Europe

miky Luni, 27 Mai 2013
buna adabru poti sa imi spui in ce a constat acel test scris?
miky Luni, 27 Mai 2013
si dupa cat timp ai primit telefonul in limba straina ?
LIly Sambata, 1 Iunie 2013
Heoo, stie cineva cam cat e salariul pt un QUALITY ANALYST ? Merci !
Si Sambata, 1 Iunie 2013
Imi puteti spune, va rog, care e procedura de selectie? Cat dureaza interviurile si dupa cat timp se semneaza contractul de munca? Inainte sau dupa training?
cris Luni, 15 Iulie 2013
Eu am fost angata dupa ce am facut Language Academy. Cursurile au durat 4 saptamani. Am fost cam 12 si la sfarsit au angajat numai 6 persoane. E in functie de rezultatele pe care le obtii la testele finale si in functie de locurile disponibile.
me Luni, 15 Iulie 2013
Atmosfera la spaniola e foarte lejera daca ma refer la team leaderi, dar apeluri sunt multe si programul pentru cei care sunt noi in firma e aiurea rau. Program split 10-14 -- 18-22.
mona Sambata, 17 August 2013
Mie mi-a spus o prietena care a fost anuntata zilele astea ca a fost angajata pentru limba franceza, ca i s-a oferit un salariu mai mare decat ce am citit aici, plus tichetele de masa. Nu am prea inteles ce program de lucru va avea....oricum, am auzit numai lucruri bune despre companie.
Adriana Miercuri, 23 Octombrie 2013
Stie careva sa imi spuna salariul pentru Customer Support Representative pe engleza? Multumesc anticipat :-)
addrianno Joi, 24 Octombrie 2013
Salariul e de 1650 brut in primele 3 luni si 2000 ron brut pe urma. Se adauga bonuri de masa si bonusuri de performanta la fiecare 3 luni. Bonusurile pot ajunge pana la 260 ron/ luna
moni Sambata, 26 Octombrie 2013
am fost si eu sunata pt interviu Cusomer Support Representative pe engleza. Am fost foarte entuziasmata pana am vorbit cu o prietena care a lucrat acolo si mi'a spus ca e sclavism curat. Superiorii sunt mereu pe capul tau si te ameninta de la luna la luna ca daca nu iti atingi targetul vei fi dat afara, iar tu mereu traiesti cu stresul asta. pauza ai jumatate de ora si programul e de la 7 la 15.
camelia Duminica, 27 Octombrie 2013
stie cineva despre limba greaca?
addrianno Duminica, 27 Octombrie 2013
@moni-prietena ta te-a dezinformat- nu exista sclavagism- pauzele sunt de 1 ora pe zi-30 min pauza de masa si 3x10 min la anumite ore. Evident ca daca nu iti faci treaba o sa fii avertizata, insa nu sta nimeni pe capul tau daca faci ce ai de facut si in niciun caz nu te ameninita nimeni luna de luna ca te da afara. Programul depinde de contul pt care aplici. Programul pe lb engleza este de la 10:30-19:00 . Acuma ideea e ca niciunde nu vei putea sa stai si sa primesti bani la sfarsit de luna, Bine in afara de statul roman.
pop Luni, 28 Octombrie 2013
la italiana, stie cineva programul de lucru?
cat e salariul? si in ce consta interviul?
ptz Joi, 31 Octombrie 2013
Am maine interviu pentru postul in engleza. stie cineva sa-mi spuna despre ce va fi vorba?
Mila Vineri, 1 Noiembrie 2013
Stie cineva cum e cu Rusa, program, salar, atmosfera, firme? mi-ar placea sa lucrez la firma asta, daca au nevoie de rusa :)
Delia Luni, 4 Noiembrie 2013
Imi spuneti va rog care este programul pentru customer suport la sykes?
addrianno Marti, 5 Noiembrie 2013
@pop- depinde de contul pt care ai interviu. De obicei pe italiana e 10-19 cu 1 ora pauza de masa si inca 3x10 min pauze mici
@Mila- pt limba rusa nu stiu daca exista suport in acest moment. Cred ca o sa fie un cont nou insa nu am informatii la acesta ora. Insa judecand dupa faptul ca Rusia e cu 2 ore inaintea noastra e posibil un orar 7-16 sau ceva de genul.
@Delia- depinde de tara si contul pt care oferi suport
Pop F Marti, 5 Noiembrie 2013
Salutare....oare imi poate spune cineva sigur care e programul de munca pe limba engleza - Customer Support Panassonic. Mediul de munca?
addrianno Miercuri, 6 Noiembrie 2013
@Pop F- programul de munca pt Panasonic UK e 10:30-19:00 cu 30 min pauza de masa si 3x10 min pauze. Mediul de munca este unul dinamic,viu, colectiv tanar.
Nufar Joi, 7 Noiembrie 2013
Pentru limba germana stie cineva care sunt salariile,orele de lucru si colectivul?