Forum despre Takata Petri Romania

Edi Joi, 19 Aprilie 2012

Buna seara, ce salarii sunt la takata?

malmare Luni, 28 Ianuarie 2013

Pentru ce post te intereseaza, Edi?

Zeno Duminica, 12 Mai 2013

Malmare, ai vreo idee ce salariu net are acolo un informatician / administrator retea ?

m Duminica, 12 Mai 2013

Oare ce se intampla in firma asta ? de mai bine un an am observat ca, aproape saptamanal, publica destul de multe anunturi cu posturi pt angajare, unele se repeta periodic. Este vorba de o fluctuatie asa de mare de personal sau de o dezvoltare continua asa spectaculoasa ?

Zeno Vineri, 17 Mai 2013
Chiar nu stie nimeni cat castiga (net) un informatician / administrator retea la Takata ? Macar estimativ.
ani Vineri, 23 August 2013

Cat castiga, in mana, un operator ?

anonim Miercuri, 28 August 2013
va rog sa-mi spuneti are Takata ceva sectie in zona UTA ? Daca da, ce productie se face si ce salarii sunt ?
takatist Vineri, 20 Decembrie 2013
Pentru angajari trebuie sa mergeti la o firma externa(lugera,adeco)
Te angajeaza pe o perioada determinata , iar daca esti compatibil cu firma te angajeaza Takata pe perioada nedeterminata.
Salariul operatorului difera in functie de locul unde ajungi.Media este 1000 lei, salariul normal este ~1200 daca faci norma,cel mult am luat 1396 fara nici o ora suplimentara, dar am primit prima de calitate.
Bineinteles trebuie sa te astepti la regului stricte, supunere totala, nerespectarea drepturilor.
Toate orele suplimentare sunt platite.
Avantajul este programul de lucru si salariul, dezavantajul este sclavia de luni pana vineri.
ne-takatist Luni, 23 Decembrie 2013
@takatist
- te referi la salariu net sau brut ?
- legat de orele suplimentare, sunt ore pe care ti le cere firma sa stai peste program si atunci e limpede ca sunt platite, (ca altfel ar fi abuz !), dar sunt si situatii in care stai de bunavoie sa faci mai mult pt a castiga mai mult, si aceste ore suplimentare benevole sunt platite ?
takatist Marti, 7 Ianuarie 2014
Ma refeream la salariu net, in mana.
Ore suplimentare se fac doar daca se cere, nu se poate sta de bunavoie pentru ca se fac 3 schimburi(unde e cazul) sau trebuie respectat un program.La fel si sambata, doar daca se cere.
dana Duminica, 16 Martie 2014

Sa-mi spuna si mie cineva din Arad unde se fac analizele pentru angajare la Takata va rog.

necunoscut Luni, 20 Octombrie 2014
1150 ron total si ~ 900 ron in mana + bonuri ( 22 ). Atat am luat in total luna trecuta.
SaiyaJiN Miercuri, 28 Octombrie 2015

AVANTAJE:
-Seriosi
-Au bonusuri de productivitate ok. Cu cat tragi mai mult cu atat cu atat ai bonus mai mare iar daca mai stai si la ore ajungi la un bonus de 700 de lei

DEZAVANTAJE:
1.In pauza de masa de 20 de minute de exemplu sa mergi sa mananci , la baie si inapoi in intervalul de 20 de minute nu sa stai tu 20 de minute linistit sa mananci. Ca pe roboti ! Au om platit (SUPERVISOR) sa umble prin fabrica sa caute daca sunt oameni care stau in timpul orelor de lucru sa vina sa ii taxeze cu avertismente si mustrari. Au fost cazuri destule cand linia statea pt ca nu mergeau calculatoarele, le lipsea ceva component si oamenii stateau povesteau sau dadeau un mesaj pe telefon si cand i-a vazut le-a facut avertisment. NU e normal asa ceva.
2. Sefii de echipa sunt neintelegatori

Incadrari: (2015)
Operator: 1100-1200

eu_pictorul Duminica, 27 Martie 2016
Ce salarii se oferă pentru poziția de Senior Quality Manager?