Forum despre Takko Fashion International

Elegant Anca :)

@alina, cum spuneam nu am lucrat si am precizat mai sus de unde cunosc atatea. Cam ce am spus neadevarat ? Dupa cum vezi si restul comentariilor sunt in asentiment cu ale mele, deci nu sunt eu singurul "nebun". Poate avem noi gura mare astia din Bucuresti sau poate nu, insa dupa cum vezi TOTI se plang. Ma gandeam ca poate ai o functie mai important la sediu din Bucuresti. Sa-ti mai spun cand a fost promotia de 50% ca unele magazine au inchis pe la 1, 2 noaptea ? Ok, hai sa-ti zic si partea buna, in ziua aia angajatii au fost platiti dublu.
Tu de unde esti ?

Intr-adevar are dreptate Raluca cand spune ca n-ai voie sa vorbesti cu angajatii din alte magazine. Cu toate ca informarile din Germania sunt asa cum sunt...
Anca Marti, 6 August 2013
Florin multumesc pentru suportul tau.Daca zici ca prietena ta lucreaza aici , de ce nu isi cauta in alta parte pentru ca in Buc sunt mai multe oportunitati.Saraca cred ca e cu psihicul la pamant.Eu stiam ca in Buc se castiga mai mult .
Florin Marti, 6 August 2013
@r.a, oarecum e si munca fizica mai ales ca lucrator comercial care trebuie sa speli pe jos, cabinele, mesele,geamurile etc + ca te plimbi toata ziua pe sala. Mare problema e statul in picioare, dar peste tot e asa daca nu lucrezi la birou. Si da, uneori trebuie sa indeplineasca functiile dir. de magazin datorita faptului ca nu exista in unele magazine dir. adj. sau e dir. adj. si nu e dir. de magazin.

Si dupa cum stiti, NU se angajeaza baieti 90% din angajati fiind fete. Oare de ce?
Raluca Marti, 6 August 2013
hai sa fim seriosi...
alina Marti, 6 August 2013
Daca prietena ta tine locul directorului inseamna ca este AV1 si nu este platita cat un lucrator comercial simplu ci are salariul mai mare.
Florin Marti, 6 August 2013
@Anca in mod normal salariile ar trebui sa fie in toata tara la fel insa sursele spun ca prin V ar fi cativa dir. de magazin care ar castiga undeva pana in 4.000 lei.
Raluca Marti, 6 August 2013
Nu cred ca Alina e de la sediu, numai ca nu au ce face.
Florin Marti, 6 August 2013
Sincer mai la V nu stiu ce se intampla, dar banuiam ca-i tot cam asa.
Superb, vorba unuia de pe un alt forum:
"Pacat de brandul Takko , germanii sunt ok , dar conducerea din Romania lasa de dorit ”¦dar nu o sa mai tina mult , a cazut el Ceausescu , d-apoi pilele , rudele...
R.a Marti, 6 August 2013
@Alina...Av1 zici? prietena mea lucreaza de 3 ani ca si lucrator comercial.Fisa postului am citit-o eu si stiu. Av1 nu mai exista, inseamna ca tu lucrezi de mai mult timp pentru ca inainte da exista.Nu numai ea indeplineste atributiile DM ci toate colegele ei , pentru ca DM nu au.Si cand nu e saraca D ajuncta , care nu mai stie unde sa se imparta.....preiau ele.Si din cate vad eu tu vorbesti in general, ca si cum ai stii ce se petrece si in alte magazine.Aici vorbeste fiecare de experienta sa proprie , nu stiu de ce te deranjezi atat ca sa spui tu contrariul.Tu poate esti un caz fericit ori esti aia de care ziceai, nu faci nimic...nu patesti nimic...hihihihi
Dana Marti, 13 August 2013
Asa si? Ceilalti sunt ok??
Nic Marti, 13 August 2013
Un job prost platit, in care se practica intimidarea si persecutia. Nu sunt apreciati oamenii muncitori ci doar pe cei care stiu sa "povesteasca" sefilor ceea ce spun colegii despre ei. Avansari primesc doar cei care stiu sa se linguseasca la cine trebuie. Nu recomand aceasta firma.
Florin Joi, 15 August 2013
@Dana, da I. e principala problema cu ea interactioneaza cel mai mult cei din magazin.
DA Joi, 15 August 2013
Ce imi plac forumurile astea in care fosti angajati, ca de exemplu o sefa de magazin inchis si care a fost surprinsa furand bani din casa sau cel care a turnat-o (nu spun cine, ca si-au dat singuri numele mai sus si ii stie toata lumea) se erijeaza in moderatori si mai dau si sfaturi...foarte tare!
Dana Vineri, 16 August 2013
Sa inteleg ca tu , DA esti?Tot ce scrie aici e decat de la 2 pers?pai daca e cea care a furat, normal nu ar mai fi sa scrie aici nimic , ptr ca a fost surpinsa si vinovata fiind nu ar mai avea nici un sens sa zica ceva.Iar cel care a turnato, logic e dusmanul sau, nu?
Nu cred ca ceea ce scrie aici e de la fostiangajati , ci dimpotriva.Hai ca incet va dati toti de gol.
N Sambata, 17 August 2013
"@Florin, cred ca ai intrecut putin masura, ptr ca scrii lucruri din interior si nui normal , mai ales daca tu sau prietena ta lucreaza la aceasta firma.E strict parerea ta , dar risti sa ofensezi...asa ca fii mai atent!! deja cei ale caror nume le ai scris mai sus citesc si nu cred ca se simt prea bine.ia o ca pe un sfat prietenesc.
Florin Sambata, 17 August 2013
Nu, nu-i normal ce se intampla in aceasta firma. Daca se ofenseaza chiar nu ma intereseaza din moment ce creaza haosul sper sa citeasca poate se mai potoleste putin, asa ca nu-i o problema daca afla toata lumea cine e in spatele takko.
Poate iti dai si tu un prenume, nu crezi ca ar fi bine sa stim cine posteaza? Macar un minim.
bajtan Sambata, 17 August 2013
confirm. am vazut si eu la zflive :D
DA Duminica, 18 August 2013
Vezi tu Dana, realitatea si normalitatea fiecarei persoane e diferita, iar George Weigel descrie acest fenomen intr-un mod lipsit de echivoc.
”Retorica postmoderna reflecta acea atitudine mentala proprie
oamenilor lipsiti de orice siguranta asupra adevarului lucrurilor,
indiferent ca este vorba despre adevarul istoric sau cel moral. Nu
exista decat «adevarul tau» si «adevarul meu», ceea ce inseamna
ca tu ai povestea ta iar eu am povestea mea. Povestirea este totul,
iar povestirea nu este legata in nici un fel de un adevar obiectiv al
lucrurilor care sa poata fi cunoscut prin exercitiul ratiunii noastre."
Dana Luni, 19 August 2013
Este mai usor sa spui lucruri noi, decat sa le impaci pe acelea spuse mai-naintea ta. As putea sa gasesc mii si mii de citate , care ti se potrivesc, dar nu ma pasioneaza copy - paste , asa cum faci tu.Eu am personalitatea mea in timp ce tu nu faci altceva decat sa copii.Citatul pe care l-ai pus e prea destept ptr tine, iar tu daca auzi 2 ,,povesti,, diferite o alegi pe cea care te avantajeaza pe tine nu pe cea adevarata.Daca te pasioneaza atat de mult religia.....
Florin Luni, 19 August 2013

Multe de zis nu mai sunt si nici vreo schimbare nu prevad in viitorul apropiat, atat timp cat va mai fi conducerea actuala. Poate ne mai impartasesc si altii opiniile lor, le asteptam cu interes :-)