Forum despre TeamNet Group

Silviu Miercuri, 6 Noiembrie 2013

Buna! Am fost chemat la un interviu pe postul de consultant afaceri europene. Imi poate spune cineva care este mediul de lucru in acest departament, salariul sau alte informatii care mi-ar fi utile pentru a lua vreo decizie? Va multumesc mult!

nico Marti, 12 Noiembrie 2013
Imi poate spune si mie cineva , va rog frumos, in ce consta testele acelea psihologice pentru interviu la TeamNet?
Dia Vineri, 15 Noiembrie 2013

in primul interviu se dau 2 teste: de logica(ti se dau 5 figuri si tu trebuie sa o alegi pe urmatoarea) si de personalitate(niste afirmatii si trebuie sa spui daca ti se potrivesc). asta a fost pt postul de analist financiar.

mdap Vineri, 22 Noiembrie 2013

+ Banuti cat de cat ok pentru inceput
+ Acces rapid - metrou, ratb, masina
+ (daca ai noroc) Pici pe un proiect interesant si iti place
- Noua organizare: prost gandita / un numar de sefi un pic mai mic decat cel al subordonatilor
- Se considera "inceput" si dupa 1-2 ani, deci fara bani in plus (spor, bonus, crestere salariala)
- Cursurile promise la interviu
- (de multe ori) Deadline-uri si obiective exagerate
- Problema PFA
- Traininguil

Total: merita incercat de inceput, maxim un an.

Cookie Marti, 3 Decembrie 2013

De ce pe langa contract de munca trebuie sa ai si PFA?

gigel Miercuri, 11 Decembrie 2013
Salut,
Stie cineva ce salariu este pentru un Senior Business Analyst? Am vazut un post pe site-ul lor:
Stiu ca la ei e cu PFA, si nu sunt obisnuit cu sistemul, am lucrat doar pe carte de munca... deci nu stiu care e salariul pentru PFA pentru postul respectiv.
Si se lucreaza in regim independent PFA (adica in regim de consultanta)?
i Vineri, 3 Ianuarie 2014
Buna! Stie cineva ce salarii sunt pentru pozitia de business analyst senior?
Ex-angajat Joi, 9 Ianuarie 2014

Eu am lucrat acolo, deci vorbesc din experienta. Un lucru pro ar fi mediul de lucru: spatii curate, birouri noi etc. Nu ma puteam plange.
Ca si colegi pot sa zic ca am avut unii colegi foarte competenti, oameni de la care aveam cu adevarat ce invata. Mai erau insa si altii care erau adusi pe cunostiinte ca sa zic asa, nu pot sa zic ca am lucrat personal cu ei, insa se vedea clar ca se cunosteau cu angajati vechi. Repet, nu am lucrat personal cu ei, ca sa pot sa apreciez daca chiar s-au potrivit postului sau era avea prieteni sus plasati in ierarhie.
Ca si mod de lucru pot sa confirm - haotic, orele suplimentare nu sunt platite, nici macar lucrul in weekend - nu se specifica dinainte ce ti se va oferi pentru un weekend lucrat compensatie materiala sau zile libere ( cu toate ca in regulament se discuta si punctul acesta, nu se respecta ceea ce scrie acolo) . Se asteapta doar sa vii, fara sa comentezi.
In legatura cu PFA- ul , eu am facut greseala sa cred ca platesc ei toate taxele si la inchiderea lui m-am trezit cu taxe neplatite. Bine ca m-am interesat din timp, mai bine mai tarziu decat niciodata. Deci mare atentie, faceti drumuri periodic sa vedeti daca aveti toate taxele la zi.

aj Vineri, 17 Ianuarie 2014

Sunt mii de firme care lucreaza pe sistemul asta si la Teamnet nu am auzit sa nu se achite de plata taxelor.

Rox Marti, 28 Ianuarie 2014
Buna, as dori sa stiu cam ce salariu net are un Senior Project Manager la Teamnet.

Multumesc pt feedback.
nanau Marti, 28 Ianuarie 2014
Buna Rox,

Un Senior PM poate avea si 3000 EUR net. Salariul vine pe contract de munca (salariul minim pe economie) + restul pe PFA.

Bafta la interviu si negociere.
Dinu Joi, 30 Ianuarie 2014
Salut

Fara PFA nu se poate? Adica sa puna toti banii pe cartea de munca?
Bafta
Xtr Joi, 6 Februarie 2014
Buna...si ce program de lucru ar avea un Senior PM?Pentru plata orelor suplimentare depinde de proiect/departament, sau oricum nu se platesc? Multumesc anticipat
pm Vineri, 7 Februarie 2014
Orele suplimentare NU se platesc. In nicio conditie.
Zwenky Marti, 11 Februarie 2014
Salut, are cineva idee cam care ar fi salariul pentru junior project manager? Am inteles "manevra" lor cu PFA si toate cele, dar macar pentru perioada scurta m-ar interesa sa stiu daca se merita sa imi "trag condeiul" de la acesti stimabili.
Mihaela Marti, 11 Februarie 2014
Orele suplimentare nu se platesc la nici un proiect? Eu am inteles ca se platesc.
ionut Miercuri, 12 Februarie 2014
Salut, ma ajuta cineva cu o descriere despre Administrativ/Financiar-Contabil - o parere?
pt zwenky Vineri, 14 Februarie 2014

buna, salariile de PM sunt fooaaarte diferite. Un junior PM poate primi si 800 EUR in timp de un senior si 3000. cere cel putin 1800 asa ai sanse sa primesti o oferta de 1400-1500.

ana Marti, 18 Februarie 2014
Are cineva orice tip de informatie despre Assistant Project Manager? Salariu, complexitatea activitatilor/ proiectelor?multumesc
mishu Miercuri, 26 Februarie 2014
Salut,am fost la teamnet la un interviu pentru un post de specialist achizitii publice,are cineva idee cam cum merg lucrurile in acest departament? multumesc